Woke и cancel култура, SJW, safe spaces, политичка коректност...

Член од
21 април 2006
Мислења
7.255
Поени од реакции
3.458

Секој ден по еден педер или нешо од тие другите сексуални девијации во entertainment светот,откоа сунѓер боб го напраија двоцевка нишо друго не треба да биде чудно.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.310
Поени од реакции
8.391
Ова е најмалку што треба да им се деси на луѓе што немаат попаметна работа па менуваат вера бе. Вера.

Ќе зеам ќе се замарам да менувам вера, ЛОЛ. Уште па особено кога е Ислам и кога знам какви фанатици се.
Ја не знам што се чекало да критикува, требало да биде боцната уште при помислата за менување, најдоцна некој саат по официјалната „промена“ на вера.

"Нејзиното религиозно гледиште е дека муслиманите треба да бидат поттикнати да преминат во христијанска вера за да се спасат себе си."
LOLOLOLOL.
И ти себе си се нарекуваш либерал???:cautious:Па нели вие либералите верувате во слобода на избор?Или верувате во слобода на избор кога вас би одговара?Замисли да беше обратна ситуација имаше да има протести по улици и лигаења по медиуми.поголеми дволичњаци од неолиберали нема.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.127
Поени од реакции
26.743
Па нели вие либералите верувате во слобода на избор?
Да бе да секако верувам во слобода на избор без никаква проценка на опасност.
Едно е какви јас сакам да бидат луѓето, друго е каква е реалната ситуација.
Ама тоа ти немаш капацитет да го сфатиш и полесно ти е да ми ставиш некоја етикета.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
11.329
Поени од реакции
22.236

Секој ден по еден педер или нешо од тие другите сексуални девијации во entertainment светот,откоа сунѓер боб го напраија двоцевка нишо друго не треба да биде чудно.
81 godina bese strejt, sega e bi.
Pomina vremeto na Paul Dini, Frank Miller, sega rozovi kosi se pisateli.
 
Член од
17 март 2011
Мислења
90
Поени од реакции
68
Истото се дешава и кај нас со нашите пипл оф колор. Буквално има министерство чија намена е вработување по етничка припадност, безразлика дали си ти способен или не за таа работа.

Тоа е деградирање прво на тие што прифаќаат така да бидат вработени, а второ дискриминација кон Македонците.

Истото ќе биде и таму, на битни места ќе се ставаат луѓе само поради бојата на нивната кожа, а дали се квалификувани или не никој нема да го интересира тоа. Така се уништува една држава и опшество.

Ама нели се е во духот на еднаквоста.
И затоа после луѓето се чудат, зошто младиве Македонци ( не шпоновите) се селат од држава и не сакаат да се вратат. Така е кога 20 години Македонците се класа од втор ред, само заради нашите "POC".
И на белците во Америка, Канада, УК, АУС, ќе им се дешава ова, па и тие ќе мора да си заминат од таму.Уште од деца ги делат таму на база на боја на кожата, нивните poc им се одлуваат секакви привилегии. Компаниите ги им викаат на вработените како да се биде помалце белец, да не се размислува како белец.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.310
Поени од реакции
8.391
Да бе да секако верувам во слобода на избор без никаква проценка на опасност.
Едно е какви јас сакам да бидат луѓето, друго е каква е реалната ситуација.
Ама тоа ти немаш капацитет да го сфатиш и полесно ти е да ми ставиш некоја етикета.
Сам си ги лепиш етикетите.
 

Maksimot

Психијатриски случај
Член од
28 јули 2021
Мислења
235
Поени од реакции
250
Овие woke се пробудени, ама во нивниот сон.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
3.495
Поени од реакции
16.583


Моментот кога ќе сфати дека е само жена во муслиманска држава и дека не вреди 5 пари таму, па со тоа и паѓа целиот феминизам во вода.Интересно е како CNN како една од водечки телевизии во Амерка за перење мозок на глупи левичари, постојано трубеше за правата на жените, право на нивниот избор, и слично, но тука не гледам дека нивната новинарка има некои големи права, напротив мора да иде забулена низ Кабул за да не биде инстантно каменувана до смрт и да стои настрана додека маж не и каже дека може да продолжи со нејзините прашања.

Мора да ги почитува останатите мажи околу неа и да им се потчинува како не би јадела една смирела у брада.

Штоооо, маж смее да наредува на една прогресивна и самостојна жена што да прави и кога смее да збори? :eek:

Интересно е како ова одеднаш не им смета на сите овие борци за некакви права. Тука може да се почитуваат сите религиски правила кои ги налага терористичката организација наречена ислам, но затоа во западниот и слободен свет каде што можат да кажат и да прават што сакаат тогаш им сметал патријархот, и белиот маж бил злото во светот.

Целата нивна левичарска идеологија и борба за некакви социјални права, им се руши како кула од карти, кога нивните омилени миленичиња-муслиманите се однесуваат сосема спротивно од тоа за што они се залагаат, а толку многу ги сакаат и ги бранат.

Одеднаш ќотекот врз жената, каменувањето до смрт поради покажување на нејзиното лице, бесење на педерите и сл. се забораваат и се преќутуваат.

Одеднаш тоа магично не им смета.
 
Последно уредено:

joli1

contrarian
Член од
3 јули 2019
Мислења
488
Поени од реакции
2.065


Моментот кога ќе сфати дека е само жена во муслиманска држава и дека не вреди 5 пари таму, па со тоа и паѓа целиот феминизам во вода.Интересно е како CNN како една од водечки телевизии во Амерка за перење мозок на глупи левичари, постојано трубеше за правата на жените, право на нивниот избор, и слично, но тука не гледам дека нивната новинарка има некои големи права, напротив мора да иде забулена низ Кабул за да не биде инстантно каменувана до смрт и да стои настрана додека маж не и каже дека може да продолжи со нејзините прашања.

Мора да ги почитува останатите мажи околу неа и да им се потчинува како не би јадела една смирела у брада.

Штоооо, маж смее да наредува на една прогресивна и самостојна жена што да прави и кога смее да збори? :eek:

Интересно е како ова одеднаш не им смета на сите овие борци за некакви права. Тука може да се почитуваат сите религиски правила кои ги налага терористичката организација наречена ислам, но затоа во западниот и слободен свет каде што можат да кажат и да прават што сакаат тогаш им сметал патријархот, и белиот маж бил злото во светот.

Целата нивна левичарска идеологија и борба за некакви социјални права, им се руши како кула од карти, кога нивните омилени миленичиња-муслиманите се однесуваат сосема спротивно од тоа за што они се залагаат, а толку многу ги сакаат и ги бранат.

Одеднаш ќотекот врз жената, каменувањето до смрт поради покажување на нејзиното лице, бесење на педерите и сл. се забораваат и се преќутуваат.

Одеднаш тоа магично не им смета.
А--- ама тоа е почитување на различните култури!1!!!11

Лепо фино феминисткињите од западниот свет, како и од нашиве државичиња нека се прошетаат малу до Кабул да се реедуцираат, да видат малку колку се цени жената у култури кои што они ги промовираат, како заработуваат исто ако не и повеќе од мажите, како го нема тој wage gap, како можат да се фокусираат максимум на својата кариера и да не се остварат како мајки, хехехе.

Сега кога ќе дојдат афганистанциве овде и кога ќе почне освестената фела да крка бурек по фејзбуци како ние што не сме сакале избеглици сме биле биготи, рацисти и примитивци се додека не почнат да ги напаѓаат по улица зашто носеле минич и биле облечени ,,провокативно", можда тек тогаш ќе сфатат некои работи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom