Woke и cancel култура, SJW, safe spaces, политичка коректност...

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.274
ВО ЛОНДОН МОЖЕШ ДА БИДЕШ ПРОБОДЕН СО НОЖ ЗА КРИТИКУВАЊЕ НА ИСЛАМОТ
Хатун Таш е поранешна муслиманка, а сега христијанка која беше избодена и исечена со нож сред бел ден пред очевидци во Спикерс корнер во лондонски Хајд парк, само затоа што ги изразила своите верувања. Таш не доби ни медиумско внимание, ни хаштази за солидарност, ниту пак загриженост од политичарите дека Британија изгледа дека станува земја во која си во опасност ако го критикуваш исламот.


Двојните аршини на woke-cancel слојот се фасцинатни.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
ВО ЛОНДОН МОЖЕШ ДА БИДЕШ ПРОБОДЕН СО НОЖ ЗА КРИТИКУВАЊЕ НА ИСЛАМОТ
Хатун Таш е поранешна муслиманка, а сега христијанка која беше избодена и исечена со нож сред бел ден пред очевидци во Спикерс корнер во лондонски Хајд парк, само затоа што ги изразила своите верувања. Таш не доби ни медиумско внимание, ни хаштази за солидарност, ниту пак загриженост од политичарите дека Британија изгледа дека станува земја во која си во опасност ако го критикуваш исламот.


Двојните аршини на woke-cancel слојот се фасцинатни.
Ова е најмалку што треба да им се деси на луѓе што немаат попаметна работа па менуваат вера бе. Вера.

Ќе зеам ќе се замарам да менувам вера, ЛОЛ. Уште па особено кога е Ислам и кога знам какви фанатици се.
Ја не знам што се чекало да критикува, требало да биде боцната уште при помислата за менување, најдоцна некој саат по официјалната „промена“ на вера.

"Нејзиното религиозно гледиште е дека муслиманите треба да бидат поттикнати да преминат во христијанска вера за да се спасат себе си."
LOLOLOLOL.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
Ова е најмалку што треба да им се деси на луѓе што немаат попаметна работа па менуваат вера бе. Вера.

Ќе зеам ќе се замарам да менувам вера, ЛОЛ. Уште па особено кога е Ислам и кога знам какви фанатици се.
Ја не знам што се чекало да критикува, требало да биде боцната уште при помислата за менување, најдоцна некој саат по официјалната „промена“ на вера.

"Нејзиното религиозно гледиште е дека муслиманите треба да бидат поттикнати да преминат во христијанска вера за да се спасат себе си."
LOLOLOLOL.
И моето гледиште сите религозни(особено муслиманите, индусите и православните) биде да преминат во атеизам.А такви како тебе...па...дај ми адреса:boksix:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.311
Поени од реакции
57.753
Ова е најмалку што треба да им се деси на луѓе што немаат попаметна работа па менуваат вера бе. Вера.

Ќе зеам ќе се замарам да менувам вера, ЛОЛ. Уште па особено кога е Ислам и кога знам какви фанатици се.
Ја не знам што се чекало да критикува, требало да биде боцната уште при помислата за менување, најдоцна некој саат по официјалната „промена“ на вера.

"Нејзиното религиозно гледиште е дека муслиманите треба да бидат поттикнати да преминат во христијанска вера за да се спасат себе си."
LOLOLOLOL.
Ова е исто како на тема силување да кажеш дека сама си го барала, кратка и била сукњата.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Бершка, модел, 2021 :facepalm:
Време е за трета светска војна и следење на Орбановиот пример за забрана на промовирање gender reassignment и хомосексуалност.
Добро, претерав со третата светска војна ама ми изгледа дека работите се веќе надвор од контрола.

Screenshot_20210802-115051_Chrome.jpg
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.741
Поени од реакции
8.225

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.274
и што ќе биде условот?
политичка подобност?
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.741
Поени од реакции
8.225
и што ќе биде условот?
политичка подобност?
Boyle said the new standards for graduation would aid Oregon's "Black, Latino, Latinx, Indigenous, Asian, Pacific Islander, Tribal, and students of color."

Западните "прогресивни" левичари се расисти. Буквално отворено изјавуваат дека пипл оф колор не може да успеат без помош и никој не ги прозива за тоа.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.033
Поени од реакции
34.440
Boyle said the new standards for graduation would aid Oregon's "Black, Latino, Latinx, Indigenous, Asian, Pacific Islander, Tribal, and students of color."

Западните "прогресивни" левичари се расисти. Буквално отворено изјавуваат дека пипл оф колор не може да успеат без помош и никој не ги прозива за тоа.
Истото се дешава и кај нас со нашите пипл оф колор. Буквално има министерство чија намена е вработување по етничка припадност, безразлика дали си ти способен или не за таа работа.

Тоа е деградирање прво на тие што прифаќаат така да бидат вработени, а второ дискриминација кон Македонците.

Истото ќе биде и таму, на битни места ќе се ставаат луѓе само поради бојата на нивната кожа, а дали се квалификувани или не никој нема да го интересира тоа. Така се уништува една држава и опшество.

Ама нели се е во духот на еднаквоста.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom