Woke и cancel култура, SJW, safe spaces, политичка коректност...

Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.543
Поени од реакции
38.433
@ВардарскиМКД апропо муабетот поназад... :D

Нема збор дека дегенеризмот во Европа и Сад има земено голем замав, меѓутоа тоа не значи дека вечно ќе биде така, кога тогаш ќе им дојде крајот.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.009
Поени од реакции
32.026
Кога тогаш на сите тирани им доаѓа крајот... Сик семпер тиранис!
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.009
Поени од реакции
32.026
Темава е една од неколкуте на којашто сум на иста страна со повеќето машки членови коишто коментираат, ама овој детал ми остави впечаток.

Да беше оваа статистика генерална за цел свет, ја сум меѓу среќните и помалку стресирани жени, затоа што сум непоправлив магнет за дужни до тужни, обесправени система, али не и ружни, да не се лажеме. Бар не сум кајшо е гужвата. :D Поголем критериум ми е да е работлив, да не спие по цел ден и да го организира времето, животот и одлуките во една рамнотежа.

Сама Опра има кажано, ако крајната цел ти се пари, никад нема да се збогатиш. Крајна цел треба да ти се здрави навики и особини што ќе те доведат до пари.
Па ти очигледно не си типична западна жена. :)

За жал ова стануваат карактеристики за западните општества. Како недостаток од домашно воспитување, недостаток од семејни и традиционални вредности се заборава што е најважно - заедницата, семејството, и заедничката работа за таа добросостојба и среќа која доаѓа само со заедништво и заеднички труд за подобро утре.

Ова се разбира не е карактеристично само за жените, туку и за мажите во западните општества. Но дури и еден стандарден западен маж, еднакво неупатен (невоспитан) еднаш во животот доаѓа до моментот кога се прашува и решава дали сака да основа семејство. Тие што доаѓаат до потврден одговор на тоа прашање, се соочуваат со очајно мал избор на жени кои сакаат семејство и кои бракот го разбираат како заедница на еднакви - еднакви кои еднакво мора да се трудат за добробит на семејството и да работат за подобро утре (наместо тоа очекуваат „филмски“ третман каде глумат старлети и не работат ништо, се разбира како резултат од сите тие филмови, попкултура и перење мозок на социјалните мрежи).

Зарем е чудно што западните мажи бараат жени надвор од западните општества? Што па е голема грешка, затоа што единственото решение е промена (на подобро) на самите општества и враќање на некој облик на старите вредности... Тоа или целосно напуштање на западните држави.
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.752
Поени од реакции
2.420
И јас се согласувам дека на Путлер ќе му дојде крајот.
Така е, заедно со сенилниот Дедо Џо, бабоебачот Емануел, и целата европска фела ''лидери'' седнати во Брисел. Али како што тргнала работава, крајот изгледа ќе почне од овие, ене глеј Германија прва е кај што ќе паднат тираните од власт.
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
4.009
Поени од реакции
9.129

Американците задоволни од укинувањето на позитивната дискриминација

Мнозинството возрасни Американци се задоволни од одлуката на Врховниот суд да забрани при прием на факултет да се бодува и расата и етничката припадност, практика која ја имаа воведено многу инстутиции во име на поголемата вклученост на разните групи. Задоволни се не само белците туку и луѓето со азиско и хиспано потекло, па дури и црнците чиј прием опаѓаше и покрај позитивната дискриминација.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.654
Поени од реакции
82.450
Германските градинки вовеле сексуално образование што никој не го побарал
На децата во градинка во Северна Рајна-Вестфалија им е понуден простор за мастурбација или како они тоа го имаат склопено „ако сакаат да се повлечат во заштитен простор според нивните потреби со цел физички да се откријат и задоволат себе си“.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.844
Поени од реакции
41.031
Западниот свет маршира кон пропаст. Ќе се удават у хомосексуализам и дегенерација. И како што делува нема сили кои тоа можат да го спречат. Може само пуканки да земеме и да гледаме.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.009
Поени од реакции
32.026
Не е за пуканки, сите срања од кај нив со мало закаснување идат кај нас.



Американците задоволни од укинувањето на позитивната дискриминација

Мнозинството возрасни Американци се задоволни од одлуката на Врховниот суд да забрани при прием на факултет да се бодува и расата и етничката припадност, практика која ја имаа воведено многу инстутиции во име на поголемата вклученост на разните групи. Задоволни се не само белците туку и луѓето со азиско и хиспано потекло, па дури и црнците чиј прием опаѓаше и покрај позитивната дискриминација.
Тоа е теоријата, но праксата е сеуште истата и работите сеуште им одат накај полошо.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.303
Западниот свет маршира кон пропаст. Ќе се удават у хомосексуализам и дегенерација. И како што делува нема сили кои тоа можат да го спречат. Може само пуканки да земеме и да гледаме.
А зошто мислиш дека “ние” или “некој” треба да спречиме нешто?!
Се чувствуваш како дел од “Западниот Свет”?!
Те третираат како дел од него? Те почитуваат како македонец?!
Мене одамна ми се пуканките спремни.. сега филмот го чекам да почне.
А додека почне тој, се загледав корејски филмови и серии…
Па малце раат сум од лџбткју+ ср&ња и етнички генијалци..
 
Член од
22 јуни 2022
Мислења
178
Поени од реакции
733
And yet сите трчаа накај западната страна кога падна Берлинскиот ѕид. Ти во каков систем пре би живеел?

Тоа што се случува моментално во Европа е благодарение на неолибералите и комунистите што во нивното основно учење е свет без граници и нации и уништување на белите христијански народи.
Аман бе луѓе. Секој пат за се нешто ги кривите или "комунистите" или "либералите" или "глобалистите" или "масоните" или "соросоидите". Но никогаш нема да го спомнете вистинскиот виновник, а тоа е ЕВРЕИНОТ. Евреинот е најголемиот непријател на белиот народ.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.009
Поени од реакции
32.026
Хаха... :LOL:

Автоматски споено мислење:

Еј Шеки, остај го Путлер сигурно е умрен до сега... Послушај го чичково од видеото да ти објасни нешто. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom