Woke и cancel култура, SJW, safe spaces, политичка коректност...

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.341
Поени од реакции
29.808
На гифот е Леброн лејкерџија-баскетболџија. Не го мешај со Леброн ванаби политичарот. :)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Поентата е дека после битката сите се генерали и аналитичари. И дека црнците никогаш не се криви, дури ни кога сакаат да заколат други црнци со нож а тоа е снимано од 10 агли со кристално јасно документирање на случките.
Поентата е дека мене кур ме боли каква им е бојата на кожата на жртвите поради глупави џандари и џандарки.
Ох шит, it wasn't my taser, lol, sry xD се дешаа де. Ќе ја бранат после конзерви, конзервативци де.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
На гифот е Леброн лејкерџија-баскетболџија. Не го мешај со Леброн ванаби политичарот. :)
Deal....добар си е, нив ги разбирам. Си ја тераат водата кај им одговара, како што секој кога може го прави....овие белциве-"космополити" не ги разбирам.
 
Член од
1 март 2021
Мислења
338
Поени од реакции
758
Deal....добар си е, нив ги разбирам. Си ја тераат водата кај им одговара, како што секој кога може го прави....овие белциве-"космополити" не ги разбирам.
Тие и самите не се разбираат, aли едно е јасно сите сакаат BBC.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.274
Поени од реакции
27.726
Поентата е дека мене кур ме боли каква им е бојата на кожата на жртвите поради глупави џандари и џандарки.
Ох шит, it wasn't my taser, lol, sry xD се дешаа де. Ќе ја бранат после конзерви, конзервативци де.
Ne si gi meshaj lonchinjata vaka, veke sramota e.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.341
Поени од реакции
29.808
Убаво се гледа сѐ. Човекот постапил според правилникот за работа, кога нечиј живот е непосредно загрозен и нема време за алтернативни мерки - тогаш употреба на огнено оружје и смртносна сила е наложена а не само дозволена.

...дека мене кур ме боли
Абе јасно ми е.
Само се обидуваш и дискусија да протнеш, повкусно е тролањето така. :LOL:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.341
Поени од реакции
29.808
Туку дали го загледавте гето ликот што ја зашутира таа првата што е нападната и паѓа на земја. Лесно е да се превиди пошто вниманието е на наскоро-ќе-биде-убиената како замавнува со нож кон втората жртва девојката во розовите тренерки... Малку подесно тој гето ликот онака ладно, испред џандарот ја клоцна мае-гери директ во фаца нападнатата (дури и во UFC/ММА e забрането удирање со нога во глава на легнат паднат противник). И после пукањето ликов му кажа на џандарот со гето сленг/акцент: „maaan, she was just a kid“ - а оваа 100 кила дибек, повисока и дупло потешка од џандарот кој само што пристигнал, и со касапски нож се обидува да убива луѓе.

Изгледа „културна разлика“ е тоа, не можеме ние овде лесно да разбереме. :D
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Vidi se na temava, pa zboruvaj mi za trigeri.
Па да, види, коа читаш за чисти ладнокрвни убиства „можеби е употребена прекумерна сила“ ќе се тригернеш лесно. Ја спомнав само конзерви и оп. Ти полесно се тригернуваш.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.274
Поени од реакции
27.726
Па да, види, коа читаш за чисти ладнокрвни убиства „можеби е употребена прекумерна сила“ ќе се тригернеш лесно. Ја спомнав само конзерви и оп. Ти полесно се тригернуваш.
I OP :ROFLMAO:

Ti pisav oti zamesha kompletno drug slucaj vo slucaj so devojkava.
Slab si so kartite.
Ajde sega, nazad na reddit.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.341
Поени од реакции
29.808
Де дај ми го правилникот и да не ве замарам веќе во темава.
Мене си ми интересен, замарај. :D

Еве ти и да имаш пример/аргумент во идни ситуации, како треба да реагираат џандари кои повеќе го ценат животот на лудак, отколку својот (или на жртвите).
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Имаме еден случај...Анон, таков како што е, одгледал ќерка што имала среќа некој да ја брка со нож да и го збрца у грб. Додека таа бега џандар од страна си џвака мастика и си ги мести реј бан цвикерите. Анон е на 100 метри и трча натака, арно ама за 5 секунди ја стига овој/оваа ќерка му. Не може Анон да стигне....што ќе му рече Анон на џандарот?
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.341
Поени од реакции
29.808
Па сега... Не знам колкумина сте штом зборуваш во име на „вас“, или па зборуваш само во свое име. :D
Претпоставувам дека се достапни онлајн правилниците за работа на полицијата во САД, но ако мислиш дека ќе земам да ги барам па уште и да ги читам/цитирам... Тогаш си се заебал. Ама ок, добар обид - седи, доволен. :)
Автоматски споено мислење:

Анон, таков како што е, одгледал ќерка што имала среќа некој да ја брка со нож да и го збрца у грб. Додека таа бега... што ќе му рече Анон на џандарот?
КАЈ ТИЕ ПРАВИЛНИКОТ, МХМХМ НЕШТО!!?! :LOL:


(едит, можеби незадоволен муштерија? каде се тука правата на потрошувачите?) :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom