Woke и cancel култура, SJW, safe spaces, политичка коректност...

Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.974
јас мислев дека се заебаваш бе, стварно подржуваш такви движења? па дури и да си обратен. Ваљда јасно ти е дека тоа е една обична диверзија за да можат лугето како нас да се расправаат и да не се фокусираат на реалните проблеми во општеството. Класика
Јас сум либерален и сум за се што мразат тука. Не коментирам многу на темава.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.164
Поени од реакции
35.360
Прво ставив смешна реакција, ама после тоа го прочитав пак мислењето и ја сменив во тажна.
 

igor00000000

I find your lack of faith disturbing
Член од
17 октомври 2022
Мислења
76
Поени од реакции
67
Јас сум либерален и сум за се што мразат тука. Не коментирам многу на темава.
"се што мразат" - ги мразат пошто тоа насила не тераат да го прифатиме, гледам Last of us, првите 2 епизоди супер, 3тата ме тера да гледам 2ца педери цела епизода како се гушкаат и плачат(епизодата нема врска со приказната од играта иначе). КАТАСТРОФА
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.974
"се што мразат" - ги мразат пошто тоа насила не тераат да го прифатиме, гледам Last of us, првите 2 епизоди супер, 3тата ме тера да гледам 2ца педери цела епизода како се гушкаат и плачат(епизодата нема врска со приказната од играта иначе). КАТАСТРОФА
Сосема природно е тоа. Ако не ти се гледа гледај друго. И треба да се прифатат....
 

igor00000000

I find your lack of faith disturbing
Член од
17 октомври 2022
Мислења
76
Поени од реакции
67
Сосема природно е тоа. Ако не ти се гледа гледај друго. И треба да се прифатат....
абе да во право си, ама нека пишува на филмот 4k - hdr - dolby vision - may contain gay shit и автоматски нема да биде гледан од 90% од планетата
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.974
абе да во право си, ама нека пишува на филмот 4k - hdr - dolby vision - may contain gay shit и автоматски нема да биде гледан од 90% од планетата
Се знае тоа во кој филм има геј. Мене не ми смета. Додуше многу ретко гледам филмови.
 

igor00000000

I find your lack of faith disturbing
Член од
17 октомври 2022
Мислења
76
Поени од реакции
67
Се знае тоа во кој филм има геј. Мене не ми смета. Додуше многу ретко гледам филмови.
епа јас гледам и можам да ти кажам дека уништија се, менат карактери од веке постоечки приказни од бели во црни, од мажи во жени, додаваат педери итн. За тебе може тоа нее битно, ама за мене е. Си идам од работа сакам да се релаксирам со некој филм, да избегам од реалноста. Реткост е веке тоа за жал.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.769
Поени од реакции
39.027
Ја баталив веќе филмови и серии задњиве 2-3 години, многу ретко нешто да пуштам од овие причини. Агенди терање нема врска со уметност.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.511
Поени од реакции
33.676
абе да во право си, ама нека пишува на филмот 4k - hdr - dolby vision - may contain gay shit и автоматски нема да биде гледан од 90% од планетата
Pa toa go ima cela dekada vo toj univerzum i pak e popularna i ocekuvana. Ako toa bilo problem sega serijata nemase da postoi i nemase ti da cues za nea nitu pak hejtas na forum za toa.

nub eden :)

A stefus ako nekoj ne razbira zosto ova go pisuva e bidejki misli deka e wealth guru a zarabotuva potprosecno kako za mk pa ima nekoja prividna samodoverba nadopolneto so toa sto sekogas bil zad site u razvoj pa sega vleguva vo svetot i po vtor pat dopira devojka pa misli deka mu e skurceno od mnogu ebenje pa saka da prosiri market i si bara decko

Ako sterefus e na levata strana jas od neutral preminuvam vo celosno desno samo za da ne sum blisku do taa strana. Sto pravime these days? Slobodno vklucete me!
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.974
епа јас гледам и можам да ти кажам дека уништија се, менат карактери од веке постоечки приказни од бели во црни, од мажи во жени, додаваат педери итн. За тебе може тоа нее битно, ама за мене е. Си идам од работа сакам да се релаксирам со некој филм, да избегам од реалноста. Реткост е веке тоа за жал.
Гледај други филмови. На некои луѓе им се допаѓа тоа.
Автоматски споено мислење:

Pa toa go ima cela dekada vo toj univerzum i pak e popularna i ocekuvana. Ako toa bilo problem sega serijata nemase da postoi i nemase ti da cues za nea nitu pak hejtas na forum za toa.

nub eden :)

A stefus ako nekoj ne razbira zosto ova go pisuva e bidejki misli deka e wealth guru a zarabotuva potprosecno kako za mk pa ima nekoja prividna samodoverba nadopolneto so toa sto sekogas bil zad site u razvoj pa sega vleguva vo svetot i po vtor pat dopira devojka pa misli deka mu e skurceno od mnogu ebenje pa saka da prosiri market i si bara decko

Ako sterefus e na levata strana jas od neutral preminuvam vo celosno desno samo za da ne sum blisku do taa strana. Sto pravime these days? Slobodno vklucete me!
Јас сум либертаријанец. И јас сум десно
 

igor00000000

I find your lack of faith disturbing
Член од
17 октомври 2022
Мислења
76
Поени од реакции
67
Pa toa go ima cela dekada vo toj univerzum i pak e popularna i ocekuvana. Ako toa bilo problem sega serijata nemase da postoi i nemase ti da cues za nea nitu pak hejtas na forum za toa.

nub eden :)

A stefus ako nekoj ne razbira zosto ova go pisuva e bidejki misli deka e wealth guru a zarabotuva potprosecno kako za mk pa ima nekoja prividna samodoverba nadopolneto so toa sto sekogas bil zad site u razvoj pa sega vleguva vo svetot i po vtor pat dopira devojka pa misli deka mu e skurceno od mnogu ebenje pa saka da prosiri market i si bara decko

Ako sterefus e na levata strana jas od neutral preminuvam vo celosno desno samo za da ne sum blisku do taa strana. Sto pravime these days? Slobodno vklucete me!
јас сум гејмер не ми викај нуб, ми ги повредуваш емоциите
Автоматски споено мислење:

Гледај други филмови. На некои луѓе им се допаѓа тоа.
Автоматски споено мислење:

ха ха абе ти пишав доста јасно пак не ме разбра, го вметнуваат тоа воа веке постоечки приказни, во гигантски филмови како lotr, star wars... пошто во нов филм кога е вметнатно неможат пораката да ја пренесат оти никој не ги знае тие филмови. Е сеа lotr има огромна база на фанови, со новата серија на амазон се посраа и тоа предизвикува уште поголема омраза кон вас отпишаните. Така да вие сами се уништувате :D :D
 
Последно уредено:
Член од
21 јуни 2021
Мислења
1.110
Поени од реакции
3.511
"се што мразат" - ги мразат пошто тоа насила не тераат да го прифатиме, гледам Last of us, првите 2 епизоди супер, 3тата ме тера да гледам 2ца педери цела епизода како се гушкаат и плачат(епизодата нема врска со приказната од играта иначе). КАТАСТРОФА
Не знам баш што се случува уште не сум почнал да ја гледам.

Ми текнува во Designated Survivor буквално ставија како се ебат двајцана црнци. Нешто што воопшто нема никаква врска со самата приказна.

Сосема природно е тоа. Ако не ти се гледа гледај друго. И треба да се прифатат....
Па речиси никој нема проблем да гледа гејови и лезбејки во серии и филмови. Ама во некои едноставно не им е местото таму затоа што немаат никаква врска со самото дело.

На пример серијава е поврзана со тоа и кој не му смета да гледа ебење меѓу гејови може да си ја гледа без проблем.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.296
Поени од реакции
1.912
Гарант ги имало истиве квичења кога првпат црнец се покажал на телевизија. Ќе се навикнете.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom