Wizz Air летови од/до Македонија

McLovin

Politically Incorrect/Comedian/Mastrubator
Член од
11 август 2016
Мислења
3.293
Поени од реакции
12.945
Ја често си праам ексукрзии по други држави, на по 2-3 дена. Секогаш сум обичен ранец, но без лаптоп. Палто у авионот ќе си носиш - нема да ти прај гужва у ташната. Таму ставаш само долна облека, чорапи и некоја блуза и тоа е. А ако си модерен инфлуенсер шо сака да стај 16 поста по 10 слики у различни алишта, тогаш ќе мораш со куфер.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.169
Поени од реакции
18.169
Или да си спаковаш алиштата во вреќа за вакумирање:ojeaa:
Е сега ако ти требаат повеќе алишта најдобра опција ти е приорити да си земиш, таму имаш и ранец и мало куферче, провери си на страната димензиите, само провери колку пари е оти за секој лет е различна цената.
Мене на пример сега од Мадрид ме кошташе приорити поскапа од картата :D
За три дена не ти треба многу багаж, доволен е ранец, е сега зависи од човекот, индивидуално е.
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
196
Поени од реакции
192
Има некој идеа кај да купам 40x30x20 ранец или торба? Размислив, и гледам дека ќе ми е доволно до 10кг со се лаптоп, едни фармерки и 2-3 маици за таму
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
13.135
Поени од реакции
24.178
Или да си спаковаш алиштата во вреќа за вакумирање:ojeaa:
Е сега ако ти требаат повеќе алишта најдобра опција ти е приорити да си земиш, таму имаш и ранец и мало куферче, провери си на страната димензиите, само провери колку пари е оти за секој лет е различна цената.
Мене на пример сега од Мадрид ме кошташе приорити поскапа од картата :D
За три дена не ти треба многу багаж, доволен е ранец, е сега зависи од човекот, индивидуално е.

zenskata verzija e i pojaka
Автоматски споено мислење:

Има некој идеа кај да купам 40x30x20 ранец или торба? Размислив, и гледам дека ќе ми е доволно до 10кг со се лаптоп, едни фармерки и 2-3 маици за таму
7kg ti e dosta sto e vsusnost racniot bagaz osven ako laptopot ti e pogolem...

racunaj alistata sto planiras da gi nosis ti se preku sila kilo.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.670
Поени од реакции
11.391
Има некој идеа кај да купам 40x30x20 ранец или торба? Размислив, и гледам дека ќе ми е доволно до 10кг со се лаптоп, едни фармерки и 2-3 маици за таму
Оди во некој од поголемите молови во Samsonite, Carpisa (тие се поскапи) или во некои слични такви продавници кај што продаваат куфери и ранци, ќе најдеш. Би требало да има и во Office Plus и во спортските продавници.
А за тоа што го наброја ќе ти заврши работа и најобичен ранец, сигурно имаш дома таков.
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
196
Поени од реакции
192

zenskata verzija e i pojaka
Автоматски споено мислење:



7kg ti e dosta sto e vsusnost racniot bagaz osven ako laptopot ti e pogolem...

racunaj alistata sto planiras da gi nosis ti se preku sila kilo.
Така и пресметав, затоа барам и ранец со тие димензии. По тоа што гледам на интернет, ако е специален по овие димензии, ранецот има подобра форма за да собере повеќе, а обичниот ранец има повеќе притисок
Автоматски споено мислење:

Оди во некој од поголемите молови во Samsonite, Carpisa (тие се поскапи) или во некои слични такви продавници кај што продаваат куфери и ранци, ќе најдеш. Би требало да има и во Office Plus и во спортските продавници.
А за тоа што го наброја ќе ти заврши работа и најобичен ранец, сигурно имаш дома таков.
Фала многу ќе проверам секаде
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.604
Поени од реакции
3.730
Wizz се повлекува од Келн и Женева и ги запира летовите до и од овие градови. Претпоставувам дека ова важи и за Скопје и ќе влијае на статистиката.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.312
Поени од реакции
15.547
Дали некој што патувал со бебе знае колку кашички готови (Хип) може да поминат на аеродром? (Бидејќи се над 100мл).
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.376
Поени од реакции
16.581
Дали некој што патувал со бебе знае колку кашички готови (Хип) може да поминат на аеродром? (Бидејќи се над 100мл).
Колку ти трае летот?
Ваљда не ви требаа десет. Зашо за 3-4 не праа проблем.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.353
Поени од реакции
4.217
Wizz се повлекува од Келн и Женева и ги запира летовите до и од овие градови. Претпоставувам дека ова важи и за Скопје и ќе влијае на статистиката.
Заборави да напоменеш дека Скопје се наоѓа во Северна Македонија, како што имаш обичај во другите теми да потенцираш.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.312
Поени од реакции
15.547
Колку ти трае летот?
Ваљда не ви требаа десет. Зашо за 3-4 не праа проблем.
Краток е летот, ама е недела, да не шетам да барам отворени аптеки/маркети за вечера и доручек, така да 3-4 ќе завршат работа.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.376
Поени од реакции
16.581
Краток е летот, ама е недела, да не шетам да барам отворени аптеки/маркети за вечера и доручек, така да 3-4 ќе завршат работа.
Имаа обзир и они, бар до сега. И вода у шише сме носеле и овошје, ништо не рекле.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.493
Поени од реакции
22.115
Носи ете 5-6 со тебе во авион другите во куфер, не е проблем. Ако речат нешто, што не би требало, ќе кажеш во случај да касне авионот да имаш резерва.
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.178
Поени од реакции
2.130
Превоз од Скопје до аеродромот има? Освен Такси. на Визз има опција да купиш гледам.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.565
Поени од реакции
5.202
Превоз од Скопје до аеродромот има? Освен Такси. на Визз има опција да купиш гледам.
Треба да има и некој мистериозен автобус што вози поретко од Халеевата комета и карта треба да е 199денари

толку информации има на страната на аеродромот, временската табела не работи
Чекам лет накај Скопје за некои 30-40 мин па и мене ме интересира ова :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom