Wizz Air летови од/до Македонија

Член од
19 јуни 2023
Мислења
4
Поени од реакции
0
Уште нешто, дали знаете колку би платила на аеродром кај нас за паркинг ако колата стои 7дена и 8ч, бидејки на страната има од 3 до 7 дена 2.500ден, а од 8 до 14дена 3.500ден? Дали би платила 3.500ден, или зљ 7 дена 2.500ден и останатите 8ч од саат се рачунаат?
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.265
Поени од реакции
16.272
Имав средства на акаунтот и при плаќање на лет одбрав да се искористат и тие средства.
Сега после 4 дена од резервацијата наплатени се само средствата од картичка, а тие од акаунтот не и при проверка на резервацијата ми стои дека плаќањето не е целосно.

Има некој идеја колку време треба да чекам за да ги повлечат рестото пари?
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.966
Поени од реакции
12.497
Дали некој знае, при патување со новороденче, дали може наместо infant fee да си купам регуларна карта за бебето? Таксава испаѓа дупло поскапа од регуларна карта.
 
Член од
3 јуни 2009
Мислења
360
Поени од реакции
362
Дали некој знае, при патување со новороденче, дали може наместо infant fee да си купам регуларна карта за бебето? Таксава испаѓа дупло поскапа од регуларна карта.
Таксата за infant секогаш е фиксна цена, 35е.
Може со посебно, ама треба да носиш и бебешко седиште, прочитај тука:

Јас досега сум патувал само со infant, а немам ни забележано некој да лета со бебе на посебно седиште, па не можам да кажам од искуство.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Здраво. Дали некој има патувано со бебе и колица. Знам дека следи количка но дали количката може да биде составена од два дела затоа што за да се склопи мора да разделат два дела. Не се гломазен но сепак таков е моделот.
 
Член од
3 јуни 2009
Мислења
360
Поени од реакции
362
Здраво. Дали некој има патувано со бебе и колица. Знам дека следи количка но дали количката може да биде составена од два дела затоа што за да се склопи мора да разделат два дела. Не се гломазен но сепак таков е моделот.
Количката може да е од два дела, ќе ти дадат две лепенки.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.895
Минатата недела летав Скопје Будимпешта на 30ти јуни. Летот тргна до задоцнување од 5.5 саати.
Веднаш по пристигнува на дестинацијата поднесов поплака директно преку страната на визаир за delayed лет.
Денес добив одговор дека ми е одобрена компензацијата која ми следува.

не викам дека се цвеќиња и дека беше пријатно да поминам 8 саати на аеродромот во Скопје ама бар фер си прифатија да платат оштета без ниедно прашање, исто ми ги прифатија и сметките за храна и вода што ги имав на аеродром
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.545
Поени од реакции
5.775
Moze li da zamolam nekoj da mi objasni kako odi postapkata za podnesuvanje Baranje za osteta za otkazan let od Wizzair?
Ke bidam blagodaren....
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.895
Moze li da zamolam nekoj da mi objasni kako odi postapkata za podnesuvanje Baranje za osteta za otkazan let od Wizzair?
Ke bidam blagodaren....
Na koja osnova ti bese otkazan letot? (prasuvam zasto ima nekoj uslovi kade ne ti sleduva osteta citaj VISA SILA STO E NADVOR OD RACETE NA KOMPANIJATA)

Inace ako te sleduva: https://wizzair.com/en-gb/information-and-services/prices-discounts/refunds-and-compensations
na linkov imas najdole HOW CAN I SUBMIT A CLAIM tamu mozes da podneses prigovor za da dobies kompenzacija
 
Член од
27 декември 2015
Мислења
67
Поени од реакции
42
Prv pat patuvam na kraj na septemvri so wizzair ima uste 25 dena do letot. Sto da odberam prijuvanje sega ili prijavime avtomatski sto e razlikata, dokolku cekiram online ima li potreba da odam na salter ?
Ke patuvam so ranec i dali ima ogranicuvanje na kilaza bi nosel samo obleka za nekolku dena. Vi blagodaram odnapred
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.895
Prv pat patuvam na kraj na septemvri so wizzair ima uste 25 dena do letot. Sto da odberam prijuvanje sega ili prijavime avtomatski sto e razlikata, dokolku cekiram online ima li potreba da odam na salter ?
Ke patuvam so ranec i dali ima ogranicuvanje na kilaza bi nosel samo obleka za nekolku dena. Vi blagodaram odnapred
Ако одбереш сега ќе мора да платиш и за седиште, ако одбереш автоматски ќе те чекора автоматски и ќе ти даде рандом седиште во последните 24ч пред летот.
Ако одбереш онлајн да се чекираш и не сакаш да платиш за седиште ќе треба да се чекираш сам кога ќе биде отворен периодот за чекин (почнува 24часа пред летот завршува 3 часа пред летот), ако заборавиш да се чекираш казната е 40€

не ги мерат по тежина ранците само на димензии, ако ти е надвор од димензиите ќе си платиш казна

ако си онлајн чекиран зависно од финалната дестинација некогаш треба а некогаш не мораш да одиш на шалтер
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.229
Поени од реакции
3.705
Prv pat patuvam na kraj na septemvri so wizzair ima uste 25 dena do letot. Sto da odberam prijuvanje sega ili prijavime avtomatski sto e razlikata, dokolku cekiram online ima li potreba da odam na salter ?
Ke patuvam so ranec i dali ima ogranicuvanje na kilaza bi nosel samo obleka za nekolku dena. Vi blagodaram odnapred
24 часа пред лет можеш да се чекираш бесплатно. Ранецот има ограничени димензии и килажа до 8/10 кила, тие треба да ги запазиш. Ама ако носиш само облека, нема да ја поминеш килажата во ранецот, не собира и онака.
 
Член од
27 декември 2015
Мислења
67
Поени од реакции
42
Ако одбереш сега ќе мора да платиш и за седиште, ако одбереш автоматски ќе те чекора автоматски и ќе ти даде рандом седиште во последните 24ч пред летот.
Ако одбереш онлајн да се чекираш и не сакаш да платиш за седиште ќе треба да се чекираш сам кога ќе биде отворен периодот за чекин (почнува 24часа пред летот завршува 3 часа пред летот), ако заборавиш да се чекираш казната е 40€

не ги мерат по тежина ранците само на димензии, ако ти е надвор од димензиите ќе си платиш казна

ако си онлајн чекиран зависно од финалната дестинација некогаш треба а некогаш не мораш да одиш на шалтер
Imam plateno za sediste, koga kupuvav kart. Sto znaci da si vnesam se sega i do letot nemam sto da proveruvam ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom