Wizz Air летови од/до Македонија

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.799
Поени од реакции
5.005
Единствена работа што не мие јасно еве гледав конкретно да слетам на Марко Поло аеродромот во Венеција и сеа незнам дали автбускиот превоз до градот е бесплатен или се плаќа никако не пишува тоа
7 евра ти е од аеродром до Венеција, имаш нонстоп автобуси.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
11.407
Поени од реакции
16.725
Единствена работа што не мие јасно еве гледав конкретно да слетам на Марко Поло аеродромот во Венеција и сеа незнам дали автбускиот превоз до градот е бесплатен или се плаќа никако не пишува тоа
Политиката на нискобуџетниве е да летаат на помали аеродроми,т.е. не на главните.Исто и Визер не летаат од Венеција Марко Поло ,туку од Венезија Тревизо или само Тревизо.

Some airlines market Treviso Airport in Treviso, 30 km from Venice, as a Venice gateway. Some simply advertise flights to "Venice", while naming the actual airport only in small print.To reach Venice from Treviso airport people can catch a bus from the company BARZI BUS SERVICE, which run after each flight to Venice and back in 40 minutes by highway. Tickets available only at their desk or in their bus.
Еве овде го имаш и Скопје во дестинациите наброено :
http://en.wikipedia.org/wiki/Treviso_Airport
 
Член од
9 април 2006
Мислења
3.225
Поени од реакции
1.318
Тие се цените, не кажувај многу прикаски.За колку што ке си ја резервираш картата, толку ке платиш.Been there, seen that.
Леле глупост, многу јасно дека ќе ја платиш таа цена што ќе ја резервираш, ама еве отвори си ја сам страната и пробај да резервираш карта за Лондон за следните 3-4 месеци во износ од 25 евра... Жими таквото што ќе биде толку ефтина, Не раскажувај been there, seen that, отвори си ја страната ќе видиш дека не измислувам и дека не е баш 25 евра туку минимум 50 у еден правец...
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.981
Поени од реакции
178
Леле глупост, многу јасно дека ќе ја платиш таа цена што ќе ја резервираш, ама еве отвори си ја сам страната и пробај да резервираш карта за Лондон за следните 3-4 месеци во износ од 25 евра... Жими таквото што ќе биде толку ефтина, Не раскажувај been there, seen that, отвори си ја страната ќе видиш дека не измислувам и дека не е баш 25 евра туку минимум 50 у еден правец...
За Лондон е од 35 евра не се прави ти наудрен, а Венеција 25 евра. Али како и да е пак лажеш. Еве и доказ
Skopje »London Luton

date: Wed 20 Jul 11
fareclass: Web
flight: W6 7701
departs: SKP 21:35
arrives: LTN 23:50
1 Adult: 29.99 EUR

price: 29.99 EUR
London Luton » Skopje

date: Wed 17 Aug 11
fareclass: Web
flight: W6 7702
departs: LTN 16:45
arrives: SKP 20:50
1 Adult: 29.99 EUR

price: 29.99 EUR
total price 69.98 EUR
69.98 EUR

payment method
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
8.779
Поени од реакции
13.283
Џабе е он мисли дека е најпаметен а сите други не сме у право :)

не е 100 евра туку е баш цената за која рекламираат ама мораш неколку месеци унапред да резервираш.

Е сеа едно прашање до некој што веќе резервирал/летал, истава цена е и за повратна карта, т.е. можам да резервирам одма и повратна карта? И дали се плаќаат дополнителни аеродромски такси? (видов пишува дека не се плаќаат али сепак нека потврди некој што летал)

Венеција октомври ќе врие македонци :))))
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.673
Поени од реакции
1.022
Џабе е он мисли дека е најпаметен а сите други не сме у право :)

не е 100 евра туку е баш цената за која рекламираат ама мораш неколку месеци унапред да резервираш.

Е сеа едно прашање до некој што веќе резервирал/летал, истава цена е и за повратна карта, т.е. можам да резервирам одма и повратна карта? И дали се плаќаат дополнителни аеродромски такси? (видов пишува дека не се плаќаат али сепак нека потврди некој што летал)

Венеција октомври ќе врие македонци :))))
Значи другарка букираше за Лондон преска се слушнав и кажа дека платила толку колку и пишувало и на интернет.Платила само како 5 евра плус тоа било провизија што плаќаш со Виза или Маестро картичка а тие што имаат Премиум акаунт од Виз ер не плаќаат таа провизија да ја наречам.Во мејловите што ги добила никаде не било потенцирано за други трошоци а и ќе видите секаде кај пишува дестинација стои во заграда all inclusive така да нема други трошоци.Земала повратна карта мислам рече 70 или 75 платила.Еден правец е 35 а два 70евра
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
8.779
Поени од реакции
13.283
Сега пробав еден датум, повратен тикет + место каде што имаш повеќе простор за нозете + повратна карта за минибус до Венеција = 60 ЕУР + 5 ЕУР за тоа што плаќаш преку картица...

65 ЕУР се на се да стигнам до Венеција и да се вратам, одлична понуда
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.498
Поени од реакции
679
Letav letoska so WIZZ od Sofija do Madrid i mozam da kazam deka se prosecni avioni so prosecna usluga koja ja nudat.Za tie pari vredat.Super e ova sto ke moze pokraj London i Venecija...Cenite inace se tie sto se tamo.Moze + 10,20 evra za dodatni troskovi kako cekiranje online na bagaz i slicni povolnosti...u glavnom tie se cenite.Jas i devojkami letavme dvajcata za 318 evra.Znaci 159 evra za eden,normalno povratna karta
 
M

macgowan

Гостин
Единствена работа што не мие јасно еве гледав конкретно да слетам на Марко Поло аеродромот во Венеција и сеа незнам дали автбускиот превоз до градот е бесплатен или се плаќа никако не пишува тоа
Јас резервирав ,повратна е 11 еур Марко Поло/Венеција/Марко Поло,преку Wizzair односно со компанијата со која соработуваат за превозот- P-airbus.
Требаше да се слета првично на Тревизо ама пошто го реновираат до крајот на септември остана исто се само сега до М.Поло.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.673
Поени од реакции
1.022
Јас резервирав ,повратна е 11 еур Марко Поло/Венеција/Марко Поло,преку Wizzair односно со компанијата со која соработуваат за превозот- P-airbus.
Требаше да се слета првично на Тревизо ама пошто го реновираат до крајот на септември остана исто се само сега до М.Поло.
А ти плати за превозот заедно со картата или пак таму веќе кога слета?
 
M

macgowan

Гостин
Apple, допрва ќе одам во Јули преку Софија,картата `совреме` ја резервирав оти беше многу ефтино за тој период а тогаш ми е и одморот така да се ми се вклопи и уплатив за се унапред.Да,и за превозот платив заедно.Се се плаќа при booking-от преку нивниот сајт.
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
665
ajde airlija neka e,neka ni se mnozat destinaciite, pa naredna neka bide Pariz ili Barselona :)

Za ovie ceni vredi i ednodneven izlet da si naprais....prekrasna vest
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.673
Поени од реакции
1.022
Само да не се надеваме како многу работи што во државата не ни работат да не ги откажат ваквите летови :( Вакви компании нема кај нас затоа што самите услуги на аеродромите се прескапи и не им се исплати да летаат до нас.Најскапи услуги имаме на цел Балкан.Во Белград ги има сите можни ниско буџетни.Јас за Венеција планирам еднодневна прошетка да си направам за тие пари најдобра опција :)
 
M

macgowan

Гостин
Проблем е еднодневна прошетка бидејќи немаш повратен лет за Скопје на Wizzair истиот ден за период од денот кој би одговарал.Единствено на 29 окт лета од Скопје во 09.55 слетува Венеција во 11.35 а на 30 окт полетува за Скопје 13.45 слетува 15.25.
Сите летови се разместени на 3 и 4 денови растојание.Не е например како од Софија за Милано каде имаш летови преку едно ноќевање.
Такви се и од Софија за Венеција,со истото дневно растојание.
 
На врв Bottom