Wizz Air летови од/до Македонија

Дискусија во форумот 'Општи дискусии' започната од Apple, 25 мај 2011.

 1. gade

  gade Augustus

  Член од:
  12 април 2008
  Мислења:
  4.785
  Допаѓања:
  4.972
  7 евра ти е од аеродром до Венеција, имаш нонстоп автобуси.
   
 2. Apple

  Apple It's good to be good

  Член од:
  11 октомври 2009
  Мислења:
  2.645
  Допаѓања:
  1.004
  Благодарам многу за информацијата. Venice here I come :vozbud:
   
 3. Рудници и

  Рудници и ООЗТ Рудници и железарница - Скопје

  Член од:
  9 декември 2009
  Мислења:
  11.230
  Допаѓања:
  16.258
  Политиката на нискобуџетниве е да летаат на помали аеродроми,т.е. не на главните.Исто и Визер не летаат од Венеција Марко Поло ,туку од Венезија Тревизо или само Тревизо.

  Some airlines market Treviso Airport in Treviso, 30 km from Venice, as a Venice gateway. Some simply advertise flights to "Venice", while naming the actual airport only in small print.To reach Venice from Treviso airport people can catch a bus from the company BARZI BUS SERVICE, which run after each flight to Venice and back in 40 minutes by highway. Tickets available only at their desk or in their bus.
  Еве овде го имаш и Скопје во дестинациите наброено :
  http://en.wikipedia.org/wiki/Treviso_Airport
   
 4. Bibo

  Bibo

  Член од:
  9 април 2006
  Мислења:
  3.000
  Допаѓања:
  1.133
  Леле глупост, многу јасно дека ќе ја платиш таа цена што ќе ја резервираш, ама еве отвори си ја сам страната и пробај да резервираш карта за Лондон за следните 3-4 месеци во износ од 25 евра... Жими таквото што ќе биде толку ефтина, Не раскажувај been there, seen that, отвори си ја страната ќе видиш дека не измислувам и дека не е баш 25 евра туку минимум 50 у еден правец...
   
 5. влатко

  влатко

  Член од:
  29 јули 2005
  Мислења:
  2.981
  Допаѓања:
  176
  За Лондон е од 35 евра не се прави ти наудрен, а Венеција 25 евра. Али како и да е пак лажеш. Еве и доказ
  Skopje »London Luton

  date: Wed 20 Jul 11
  fareclass: Web
  flight: W6 7701
  departs: SKP 21:35
  arrives: LTN 23:50
  1 Adult: 29.99 EUR

  price: 29.99 EUR
  London Luton » Skopje

  date: Wed 17 Aug 11
  fareclass: Web
  flight: W6 7702
  departs: LTN 16:45
  arrives: SKP 20:50
  1 Adult: 29.99 EUR

  price: 29.99 EUR
  total price 69.98 EUR
  69.98 EUR

  payment method
   
 6. Топче

  Топче Арсеналиста

  Член од:
  18 септември 2010
  Мислења:
  8.583
  Допаѓања:
  12.763
  Џабе е он мисли дека е најпаметен а сите други не сме у право :)

  не е 100 евра туку е баш цената за која рекламираат ама мораш неколку месеци унапред да резервираш.

  Е сеа едно прашање до некој што веќе резервирал/летал, истава цена е и за повратна карта, т.е. можам да резервирам одма и повратна карта? И дали се плаќаат дополнителни аеродромски такси? (видов пишува дека не се плаќаат али сепак нека потврди некој што летал)

  Венеција октомври ќе врие македонци :))))
   
 7. Apple

  Apple It's good to be good

  Член од:
  11 октомври 2009
  Мислења:
  2.645
  Допаѓања:
  1.004
  Значи другарка букираше за Лондон преска се слушнав и кажа дека платила толку колку и пишувало и на интернет.Платила само како 5 евра плус тоа било провизија што плаќаш со Виза или Маестро картичка а тие што имаат Премиум акаунт од Виз ер не плаќаат таа провизија да ја наречам.Во мејловите што ги добила никаде не било потенцирано за други трошоци а и ќе видите секаде кај пишува дестинација стои во заграда all inclusive така да нема други трошоци.Земала повратна карта мислам рече 70 или 75 платила.Еден правец е 35 а два 70евра
   
 8. Топче

  Топче Арсеналиста

  Член од:
  18 септември 2010
  Мислења:
  8.583
  Допаѓања:
  12.763
  Сега пробав еден датум, повратен тикет + место каде што имаш повеќе простор за нозете + повратна карта за минибус до Венеција = 60 ЕУР + 5 ЕУР за тоа што плаќаш преку картица...

  65 ЕУР се на се да стигнам до Венеција и да се вратам, одлична понуда
   
 9. Vuki-Viola-Fan

  Vuki-Viola-Fan Solo Fiorentina

  Член од:
  18 мај 2008
  Мислења:
  3.498
  Допаѓања:
  679
  Letav letoska so WIZZ od Sofija do Madrid i mozam da kazam deka se prosecni avioni so prosecna usluga koja ja nudat.Za tie pari vredat.Super e ova sto ke moze pokraj London i Venecija...Cenite inace se tie sto se tamo.Moze + 10,20 evra za dodatni troskovi kako cekiranje online na bagaz i slicni povolnosti...u glavnom tie se cenite.Jas i devojkami letavme dvajcata za 318 evra.Znaci 159 evra za eden,normalno povratna karta
   
 10. macgowan

  macgowan Гостин

  Јас резервирав ,повратна е 11 еур Марко Поло/Венеција/Марко Поло,преку Wizzair односно со компанијата со која соработуваат за превозот- P-airbus.
  Требаше да се слета првично на Тревизо ама пошто го реновираат до крајот на септември остана исто се само сега до М.Поло.
   
  На Apple му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Apple

  Apple It's good to be good

  Член од:
  11 октомври 2009
  Мислења:
  2.645
  Допаѓања:
  1.004
  А ти плати за превозот заедно со картата или пак таму веќе кога слета?
   
 12. macgowan

  macgowan Гостин

  Apple, допрва ќе одам во Јули преку Софија,картата `совреме` ја резервирав оти беше многу ефтино за тој период а тогаш ми е и одморот така да се ми се вклопи и уплатив за се унапред.Да,и за превозот платив заедно.Се се плаќа при booking-от преку нивниот сајт.
   
 13. devojka87

  devojka87

  Член од:
  26 март 2011
  Мислења:
  659
  Допаѓања:
  661
  ajde airlija neka e,neka ni se mnozat destinaciite, pa naredna neka bide Pariz ili Barselona :)

  Za ovie ceni vredi i ednodneven izlet da si naprais....prekrasna vest
   
 14. Apple

  Apple It's good to be good

  Член од:
  11 октомври 2009
  Мислења:
  2.645
  Допаѓања:
  1.004
  Само да не се надеваме како многу работи што во државата не ни работат да не ги откажат ваквите летови :( Вакви компании нема кај нас затоа што самите услуги на аеродромите се прескапи и не им се исплати да летаат до нас.Најскапи услуги имаме на цел Балкан.Во Белград ги има сите можни ниско буџетни.Јас за Венеција планирам еднодневна прошетка да си направам за тие пари најдобра опција :)
   
 15. macgowan

  macgowan Гостин

  Проблем е еднодневна прошетка бидејќи немаш повратен лет за Скопје на Wizzair истиот ден за период од денот кој би одговарал.Единствено на 29 окт лета од Скопје во 09.55 слетува Венеција во 11.35 а на 30 окт полетува за Скопје 13.45 слетува 15.25.
  Сите летови се разместени на 3 и 4 денови растојание.Не е например како од Софија за Милано каде имаш летови преку едно ноќевање.
  Такви се и од Софија за Венеција,со истото дневно растојание.
   

Сподели преку: