Windows Phone, iOS или Android

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Толку беше од реалниот свет сега доколку го прашате сири кој е најдобриот телефон ќе го добиете следново

“You’re kidding, right?”


Иначе до сега работеше на принцип што пребаруваше по интернетот рејтинзи кој е најдобар и зшто. Тоа беше Лумиа 900 заради цена пперформанси...... откако епл дозна за "багот" т.е реалноста го смена одговор кој треба да се даде. Иако е не фер, и не дава точен одговор и сири не служи за ништо.... тоа е тоа....

 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Ајт едно прашање. Мајка ми денес купи Нокиа n8 и телефончето вака, супер ми делува.
Е сега, работи на Симбиан.
Прашањето ми е - што сметате дека е подобро (мислам на полесно за користење, а да може да се симнуваат милион игри/апликации/итн) Симбиан или Андроид?
 
Член од
16 април 2012
Мислења
333
Поени од реакции
217
Ајт едно прашање. Мајка ми денес купи Нокиа n8 и телефончето вака, супер ми делува.
Е сега, работи на Симбиан.
Прашањето ми е - што сметате дека е подобро (мислам на полесно за користење, а да може да се симнуваат милион игри/апликации/итн) Симбиан или Андроид?
Андроид дефинитивно, во секој поглед.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Андроид дефинитивно, во секој поглед.
ОК. Е сега мене ми прават мерак ,,цигли,, телефони, поточно ,,плочки,,. Меракот ми е на Галакси двојката, дали имаш предлог некој друг, кој по перформанси кои јас ги барам е како овие два (голема резолуција, добар плеер музика/видео)?
 
Член од
16 април 2012
Мислења
333
Поени од реакции
217
ОК. Е сега мене ми прават мерак ,,цигли,, телефони, поточно ,,плочки,,. Меракот ми е на Галакси двојката, дали имаш предлог некој друг, кој по перформанси кои јас ги барам е како овие два (голема резолуција, добар плеер музика/видео)?
Не ги следам толку во задње време, па поубаво да не ти влијаам на изборот. Сигурно има дечки што следат будно, па за некој саат ќе ти предложат нешто.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
ОК. Е сега мене ми прават мерак ,,цигли,, телефони, поточно ,,плочки,,. Меракот ми е на Галакси двојката, дали имаш предлог некој друг, кој по перформанси кои јас ги барам е како овие два (голема резолуција, добар плеер музика/видео)?
Galaxy Note :D
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
ОК. Е сега мене ми прават мерак ,,цигли,, телефони, поточно ,,плочки,,. Меракот ми е на Галакси двојката, дали имаш предлог некој друг, кој по перформанси кои јас ги барам е како овие два (голема резолуција, добар плеер музика/видео)?
Јас би ти ги препорачал Sensation XE, One X, Galasy SII. Сите се јаки со перфоманси и добри телефони се. Кој и да го одбереш од овие три нема да згрешиш.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Преголем е :) Повеќе ми личи на Таблет, отколку на телефон :)
Исти курац со таблет е, ама и другиве се по 4,5 или 4,3 инчи - што е исто така преголема димензија за еден телефон.

Ваљда вие женските во ташни ги фрлате, па немате гајле...
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Исти курац со таблет е, ама и другиве се по 4,5 или 4,3 инчи - што е исто така преголема димензија за еден телефон.

Ваљда вие женските во ташни ги фрлате, па немате гајле...
Па, да, не го носам тел. во џеб. :)
Ако, нека биде голема димензија, ич не ги сакам маливе телефончиња, посебно оние мини верзии.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Па, да, не го носам тел. во џеб. :)
Ако, нека биде голема димензија, ич не ги сакам маливе телефончиња, посебно оние мини верзии.
Поврзиго нокиата со пц преку nokia suite како ли беше, имаш нов добар апдејт за тој телефон.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom