Windows Phone 8 (генерална дискусија)

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Мислења за 930? дали е добра и кој се негатвностите?
 
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Мислења за 930? дали е добра и кој се негатвностите?
Девојка ми го користи некои 3-4 месеци, нема негативности. Телефон од висока класа со веројатно најдобра камера на пазарот. Премиум буквално!
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Девојка ми го користи некои 3-4 месеци, нема негативности. Телефон од висока класа со веројатно најдобра камера на пазарот. Премиум буквално!
Мене ме интересира колку му држи батеријата ?? Ако имаш инфо со вклучено 4G. Викаат не и е баш најјака страна.
 
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Мене ме интересира колку му држи батеријата ?? Ако имаш инфо со вклучено 4G. Викаат не и е баш најјака страна.
Е баш тоа немам толку забележано. Два дена негде држи со повремено користење Wi-Fi и 4G\3G.
 
Член од
15 јануари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
497
Дечки треба да продолжувам договор па ќе си зимам телефонче (нормално WP). До сеа користев HTC 8s, а од понудата Nokia во Vip има Lumia 530, 635, 930 и 920. Што би ми препорачале вие да си земам ???
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Дечки треба да продолжувам договор па ќе си зимам телефонче (нормално WP). До сеа користев HTC 8s, а од понудата Nokia во Vip има Lumia 530, 635, 930 и 920. Што би ми препорачале вие да си земам ???
секако дека 930 е најдобар модел но и најскап... веднаш зад него според камерата е 920ката.... според мене цените во вип се нереални и 920-ката веќе на старо можеш да ја најдеш за 130-140 еур додека пак во вип на послабите тарифи е 20 илјади денари... јас ја имав лично 920кАТА И бев презадоволен ја дадов пошо преминав на 1020
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.462
Поени од реакции
5.507
На фб секогаш ме покажува офлајн кога сум уклучен од телефон или активен пред 1 минута. Некое чаре?
 
Член од
18 јуни 2008
Мислења
120
Поени од реакции
57
На фб секогаш ме покажува офлајн кога сум уклучен од телефон или активен пред 1 минута. Некое чаре?
Сега за сега немаат "online" нотификација ко што можам да приметам. Тоа активен пред 1мин всушност значи online. :) Дали е баг или намерно изводат нешто ќе видиме.
 
Член од
18 јуни 2008
Мислења
120
Поени од реакции
57
Абе да не ја зема некој 640ката, да сподели импресии, шо како?
 
Член од
1 октомври 2014
Мислења
10
Поени од реакции
2
Екранот боите камерата ми оставија мн добар впечаток доста флуиден, првпат користам Windows phone читав дека Microsoft Lumia 640lte ке добие прв надградба на Windows 10 ,негативни страни што ги нема одредени google app ..
 
Член од
18 јуни 2008
Мислења
120
Поени од реакции
57
Екранот боите камерата ми оставија мн добар впечаток доста флуиден, првпат користам Windows phone читав дека Microsoft Lumia 640lte ке добие прв надградба на Windows 10 ,негативни страни што ги нема одредени google app ..
Секоја чест, поштуем муабетот. Ти завидувам. :) Инаку кажи кои апликации и опции ти фалат од Андроид, сигурно ќе најдеме некои алтернативи. Тука сме све чачкалици за такви работи. :)
 
Член од
1 октомври 2014
Мислења
10
Поени од реакции
2
Хаха среден ми е веке незнам ги користам трите оперативни системи ios Ipad Android и Windows на мобилни , незз доста добар ми се покажа Lumia 640 , а Пребарувачот Explorer ме изненади колку е брз за разлика од Android пребарувач
 
Член од
18 јуни 2008
Мислења
120
Поени од реакции
57
Хаха среден ми е веке незнам ги користам трите оперативни системи ios Ipad Android и Windows на мобилни , незз доста добар ми се покажа Lumia 640 , а Пребарувачот Explorer ме изненади колку е брз за разлика од Android пребарувач
За Експлорер-от дефинитивно немам зборови. Но деновиве се свртеа многу позитивни коментари за новиот Windows Edge прелистувач. Земал прво место во повеќе бенчмарк тестирања. Останува да почекаме до официјалниот апдејт и мислм дека многу работи ќе се сменат.
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.394
Здраво, да си прашам пред да направам глупост некоја. Ако му направам фактори ресет на телефонот ќе се избрише ли целата меморија како слики и музика? Дали може на некој друг начин да се смени мајкософт акаунтот поврзан со телефонот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom