Windows Mobile tablet

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Дај препорака за баркод поквалитетен за таа намена.
Да видам утре на работа, последниот бар код читач шо го добив е одличен. Ама не се сеќавам вака нити на модел, нити на производител, единствено што можам да ти кажам е дека читачот е црн :P и е ласерски.

Како се покажаа таблетите кај тебе досега?Имаше проблеми?
То шо го имам пишано погоре, то е... и ден денес имам мака со кинеското таблетче, сега почна тач скрино да сери и да не работи од време на време (5-6 палења, еднаш тачо не функционира). Со MSI-от нема никаков проблем.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Оки, по речиси 1 година конечно имам солидно искуство со таблетите, па кој го интересира можи сосема слободно да ме контактира. И двата таблети што се спомнати назад се функционални иако и двата се паднати најмалку 3 пати од висина 2 метри (MSI- то е 100% исправен, а кинезот е 90% пошто му пукна тачот на ќошот, ама штетата е мала и функционира).

Се одлучи да се набават уште 2 таблети, и се набавија ViewSonic таблети со Windows 7 и андроид (dual boot)... Барав MSI Winpad, ама како што испадна работата освен ViewSonic и кинескиот noname нема ништо друго како Windows понуда на нашиот пазар...
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
598
Поени од реакции
145
Со Windows Mobile тешко да најдеш зашто Windows tablet-ите се со 7ка :) ViewPad-от во Niko изгледа добро на хартија (нов Atom процесор, 2GB DDR3 RAM, 16/32GB SSD), ама треба да излезе во мај и ќе биде изгор. Има(ше) едно таблетче во Анхоч за околу 400-500 евра, ама беше споро (и не знам од кој производител).

Ако најдеш од негде за увоз имаш ExoPC, MSI WindPad 100W, ASUS Eee Slate, ама без 800-1000 евра не проаѓаш. Како и да е, на било кој од нив батеријата ќе му држи најмногу 4 саати и пишување на on-screen тастатура баш и не е продуктивно, па убаво размисли дали стварно ти треба tablet (со Windows, или воопшто). Ако не ти е за работа, земи некој со Android или iOS, барем подолго ќе работат :)
ми нудат Tablet PC OSM WP-H10 1GB/160GB/10.2"/CAM/W7 земен од анхоч,за 100 еур ,вреди ли да се земе ?
http://www.anhoch.com/pcmarket/index.php?pid=32487
--- надополнето: 4 април 2012 во 00:35 ---
Со Windows Mobile тешко да најдеш зашто Windows tablet-ите се со 7ка :) ViewPad-от во Niko изгледа добро на хартија (нов Atom процесор, 2GB DDR3 RAM, 16/32GB SSD), ама треба да излезе во мај и ќе биде изгор. Има(ше) едно таблетче во Анхоч за околу 400-500 евра, ама беше споро (и не знам од кој производител).

Ако најдеш од негде за увоз имаш ExoPC, MSI WindPad 100W, ASUS Eee Slate, ама без 800-1000 евра не проаѓаш. Како и да е, на било кој од нив батеријата ќе му држи најмногу 4 саати и пишување на on-screen тастатура баш и не е продуктивно, па убаво размисли дали стварно ти треба tablet (со Windows, или воопшто). Ако не ти е за работа, земи некој со Android или iOS, барем подолго ќе работат :)
ми нудат Tablet PC OSM WP-H10 1GB/160GB/10.2"/CAM/W7 земен од анхоч,за 100 еур ,вреди ли да се земе ?
http://www.anhoch.com/pcmarket/index.php?pid=32487
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
ми нудат Tablet PC OSM WP-H10 1GB/160GB/10.2"/CAM/W7 земен од анхоч,за 100 еур ,вреди ли да се земе ?
http://www.anhoch.com/pcmarket/index.php?pid=32487
--- надополнето: 4 април 2012 во 00:35 ---

ми нудат Tablet PC OSM WP-H10 1GB/160GB/10.2"/CAM/W7 земен од анхоч,за 100 еур ,вреди ли да се земе ?
http://www.anhoch.com/pcmarket/index.php?pid=32487
Jezda e kinez ama za 100 evra vredi ako istiov i ako e ispraven :)
ima dobri specifikacii ramni na malo laptopce 10-ce, samo vo "po prenoslivo" pakuvanje
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
ми нудат Tablet PC OSM WP-H10 1GB/160GB/10.2"/CAM/W7 земен од анхоч,за 100 еур ,вреди ли да се земе ?
http://www.anhoch.com/pcmarket/index.php?pid=32487
Незнам... ако го земиш ќе кажиш. Мада мислам дека се работи за истиот таблет како тој шо го опишав некој пост погоре, со то шо овај нема SSD диск, има обичен од 160 GB.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom