Windows 10

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
I like it, на виртуелна машина се инсталира за 10 мин. Треба само да ги средат виртуелните десктопи и тоа што апликациите од старт мени се пуштаат на цел екран по дифолт.
Конечно добивме копи пасте во command prompt. :love:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Meне директно од setup.exe ми го инсталираше ваљда како upgrade, никаков bios никакви цедиња
A така не ти брише ништо од D или било која партиција кај што чуваш работи што ти требаат .
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ќе почекам до финалната верзија па ќе размислам дали да се откажам од 7-цата. :D

Сенката.....

Untitled.jpg
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Графички дизајнер си?
Јас сум и се согласувам со него. Дури и дете од градинка ќе направи нешто поубаво. MS Paint FTW! Не можат да измислат ништо подобро од Windows 7 (Aero), па ај ќе идат на flat. Ужаси. Ќе видите за неколку години колку лошо ќе изгледа сето ова :)
 
S

staycalm

Гостин
A така не ти брише ништо од D или било која партиција кај што чуваш работи што ти требаат .
Тоа ми беше целта. Да не ми избрише ништо :D Сепак јас ве сфатив дека не може воопшто без cd да се инсталира затоа пишав.
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Јас сум и се согласувам со него. Дури и дете од градинка ќе направи нешто поубаво. MS Paint FTW! Не можат да измислат ништо подобро од Windows 7 (Aero), па ај ќе идат на flat. Ужаси. Ќе видите за неколку години колку лошо ќе изгледа сето ова :)
Флет е сегашноста и иднината (и 2-3 години минато). Никој не сака грд скеуморфизaм.
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
314
Поени од реакции
30
Се надевам уредите што работеа на Windows Mobile 8.1 ќе бидат и тие абдејтирани на новиот Windows :)) Иначе и јас го пробав сега за сега ме бендисува :) Многу подобар од 8кава ..
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Флет е сегашноста и иднината (и 2-3 години минато). Никој не сака грд скеуморфизaм.
Никој не ни збори за тоа. И дали си сигурен за тоа што си го пишал? Да не си смешал минимализам и флет? :)
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Никој не ни збори за тоа. И дали си сигурен за тоа што си го пишал? Да не си смешал минимализам и флет? :)
Не сум помешал. А и самиот флет дизајн сам по себе е минимализам.

Аеро си беше супер одличен UI пред неговото време, UI дизајнот на 8, 8.1 и 10 не се разликува буквално по ништо од оној на 7 освен што не е транспарентен. Зборувам за десктоп делот на 8 и 8.1, нивниот метро дел се сложувам дека е сра*е наменето за тач уреди и нема што да бара на десктоп, па затоа сега е тргнат во 10.
 
Последно уредено:
Член од
28 октомври 2012
Мислења
272
Поени од реакции
39
I
Затоа и не сум фан на новиве, се знае за ПЦ и за ЛТ идеален е 7цата, а за таблети и слични уреди кои што се на тач тогаш подобри би биле овие новиве, по прегледни се, ама неможам да ги сватам тие што инсталираат 8ца на ПЦ и на Лаптоп, погрдо нешто здравје.

I poglupo zdravje. Noviot desktop izgled i opciite od strana shto izleguvaat se so cel da bide po prakticno I lesno, a windows star kopceto koe nudi prakticnost, go trgnale. I eteti win. 8[DOUBLEPOST=1412818424][/DOUBLEPOST]Kako
Гледам на сликава

е прикажано старт менито која од десно има метро мени, а и на тоа видеото српско што го поставив на мојот прв пост кога го отвара стартот ваков беше.

Значи како и да е има метро, но во старт менито.[/quot



Kako I da go vrtish toa e windows 7 samo so starata glupa desktop idea od win. 8
 
Последно уредено:
H

HoT IcE

Гостин
Мене лично флат интерфејсот ми се повеќе свиѓа отколу Аеро. Зошто не знам, поубаво ми изгледа некако, минималистички, едноставно.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Добар е овој стил на излгед незнам што се бунат ни јас
 

bogev4eboy

Хејтер
Член од
6 март 2011
Мислења
382
Поени од реакции
180
Баш супер изгледа 10чето. Се надевам дека ќе го имаме на Dreamspark кога ќе го пуштат :D

Ако најдам слободно време би инсталирај preview да го ѕирнам ...
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Ко користи некој секојдневно? Како е да се стави да се фура, ок е или има многу багови и проблеми?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom