Wimbledon 2015

Освојувач на Вимблдон 2015 мажи ?

  • Новак Ѓоковиќ

    Гласови: 20 27,0%
  • Енди Мареј

    Гласови: 10 13,5%
  • Роџер Федерер

    Гласови: 20 27,0%
  • Рафаел Надал

    Гласови: 12 16,2%
  • Стан Вавринка

    Гласови: 6 8,1%
  • Григор Димитров

    Гласови: 0 0,0%
  • Кеи Нишикори

    Гласови: 1 1,4%
  • Милош Раониќ

    Гласови: 1 1,4%
  • Томаш Бердих

    Гласови: 0 0,0%
  • Марин Чилич

    Гласови: 1 1,4%
  • Жо Вилфред Тсонга

    Гласови: 0 0,0%
  • Ник Киргиос

    Гласови: 2 2,7%
  • некој друг

    Гласови: 1 1,4%

  • Вкупно гласачи
    74
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
W

wicked_1

Гостин
да бе, 10 ќе имаше, ок .
Сето ова го заклучи оти Новак и Рафа се појавија кога овај веќе го истера своето?
Да беше помлад 3-4 години многу веројатно немаѓе да има 17 , ќе имаше 20. Немаше шанси да изгуби овие последни 2 финалина на Вимби ако беше 28-9год
чиста среќа што си ти тука со твоите секогаш валидни и реални претпоставки
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.251
Red John,abe sho mi brishesh mislenja,aj prviot post vo red,kako reakcija na Stavro postot koj shto seushte stoi I e zgora daleku ponavreldiv kade ne pravi site fanovi na Novak maloumni,ama zoshto posle drugite.Koj ti e problemot be prijatel,od kaj shto zamalku go zapusti podforumot,sega I nekoi privatni vojni si nametnuvash.Srekja Bozino e ovde pa kolku tolku ja oprava rabotata I balansira objektivno,ama tolku dvoen arshin da imash ne biva za moderator,koj te stavil alal da mu e.
Оти тупите со се, само не за тенис. Муабети за таксисти, чоколада и дедо ти можите и по пп. А тој шо ме ставил за мод, те оставил тебе со 2 профили да шеташ, така да 1-1.[DOUBLEPOST=1436816018][/DOUBLEPOST]Уствари, префрлете се во АТП.

 
Последно уредено:

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Одредени членови добија опомени. Пријавувајте ги мислењата кои мислите дека се несоодветни, со тоа би добиле олеснување во нашата работа. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom