WIMBLEDON 2010 (21/06-04/07)

Статус
Затворена за нови мислења.

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.024
Кога станав играја...јадев ,излегов...бев на шишање пак играја...гледав фудбал ,завршија утакмиците во првиот термин уште играја,отидов надвор нешто,се вратив за утакмиците во вториот термин ги гледав наизменично овие играат ли играат а некој сака реприза:pos2:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Нешо барав податоци за Иснер на фејсбук и кога ми ја даде страната ми даде и коментари на рендом луѓе имаше еден шо ме пресмеа: John Isner will be my favorite after he beats Mahut in about a week хахахахахахахахахахахаххахахахаха
 
С

сашенко

Гостин
Хахахахахахаааааа не бе што зборите мислам дека 65-63 сепак ке заврши хах.Утре ке немаат сила да дојдат на терен.Ке им се опуштат мускулуте и ке неможат на нозе да застанат.Ке ги донесат у колички и мислам дека мечот ке се реши на понг понг маса хахахахаа.НАЈРЕАЛНО
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Ја мислам сеа да дувнам кој било од овие двајца ќе падне.Ќе им треба цел месец да се одморат на овие.Не дај боже да затвори око овој.Одма заспива.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.024
John Isner John and Nicolas Mahut are tied at 2 sets a piece 6-4, 3-6, 6-7 (7), 7-6 (3). Play was suspended due to darkness and will resume in the morning


21 hours ago

мало сутра :)
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Значи колку што изиграа овие двајца денес,сите двојки вкупно заедно не изиграа.(така му доаѓа зборот).
Иначе турниров ќе заврши малце подоцна од замисленото.Овие ќе тераат цела недела.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Значи колку што изиграа овие двајца денес,сите двојки вкупно заедно не изиграа.(така му доаѓа зборот).
Иначе турниров ќе заврши малце подоцна од замисленото.Овие ќе тераат цела недела.
хахаха да да да хахахаха како тргнале...

Луѓе не ми се верува дека сведочевме историја.
А реченицава John Isner will be my favorite after he beats Mahut in about a week хахахахахахахахахахахаххахахахаха има да ја стаам у потпис! :pos2:
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Секоја чест за дечкиве. Да се надеваме дека и утре ќе играат цел ден. :pos2:
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.024
Mahut, who had to survive the qualifying tournament just to reach the first round, had to serve to stay in the match 55 times before the Frenchman asked to stop.

Туку поголема титула од двајцата да победат во натпреваров нема за нив,а и нема да има...
 
Член од
19 септември 2008
Мислења
730
Поени од реакции
62
Секоја чест за борбеноста на двајцата. Ова до сега не сме го виделе. Утре ќе продолжат рано во зората за да имаат цел ден за играње. :)
 
С

сашенко

Гостин
Мислам дека утре треба да им дадат да го довршат мечот на централниот терен бидејки овој меч заслужи да биде доигран таму.Мада ме фаќа малце страв пошто ако и утре не успеат да завршат ке треба да се помести целииот распоред на турнирот.Ке ги испратат сите од централниот терен да играат на другите терени хахаха...
 
Член од
5 јуни 2009
Мислења
185
Поени од реакции
2
не мора да реприза хајлајтс нека дадат 3-4 сати:pos2::vozbud:
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Не сакам да сум во кожа на тој шо ќе изгуби. Туку чудно ми е како во над 160 гема, само 15 шанси за брејк и само по еден брејк на двете страни. Стварно чудно !
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom