Wimbledon, 13.06 - 03.07.2011

Кој мислите дека ќе го освои Вимболдон, оваа година, во машка конкуренција ?

  • Рафаел Надал

    Гласови: 20 32,3%
  • Новак Џокович

    Гласови: 17 27,4%
  • Роџер Федерер

    Гласови: 22 35,5%
  • Енди Мареј

    Гласови: 0 0,0%
  • Робин Содерлинг

    Гласови: 0 0,0%
  • Давид Ферер

    Гласови: 0 0,0%
  • Енди Родик

    Гласови: 3 4,8%

  • Вкупно гласачи
    62
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
^ Можда убавината ке победи :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Држ се Цвето не се давај!
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Добро е што повредата на Рафа не е сериозна... Утре очекувам победи на фаворитите ...
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.538
Поени од реакции
5.768
Горе-долу погодив во повеќето.. Мора да признаам дека ме изненадија Серена и Венус... Возниацки ја фатив во сингл, а во врзана варојанта на еден тикет го довив Надал и се кладев на пет сета на Лопез...

Овие ми беа, комотно кажано фаворити.. Но, не е ниту тајна дека 1000ка изгубив од уплата на сестрите, но тоа не е ништо во споредба со добивката..

Извинете за испадот преге, но морав да ја споделам радоста со Вас.. Не се фалам колку добив, оти сум суеверен, кога станува збор за кладилница.. Но, доволно да ве почастам по едно убо, луксузно коктелче на Широк Сокак за сите кои гласаа на анкетата на оваа тема ! :)

Поздрав се читаме утре !

За утре не типувам ништо, ниту уплаќам.. Утакмиците се хаос.. Можеби би пробал на три сета, на Лисицки и Бартоли, но не знам... :)
Идиот бе, идиот ! Не пробав, ми замина уште некое илјадарче.. Аххх

Иначе да, за мечов,солидно изиграно, ми се допадна карактерот на Лисицки, иако направи глупи грешки во вториот сет, кога сервираше за победа во мечот.. Мислам дека духот, победничкиот на поранешната шампионка, Марија, ќе го одлучи победникот.. Но, ќе гледаме спектакуларно полуфинале.. Две убавици во него... Рај за очи :)

За утре, мои очекувања, хммм не знам Томич - Џокович 0:3, или пак (-) на сетови. Цонга Федерер очекувам да биди шлагот на овој ден, но мислам дека Роџер ќе оди понатака, но знам дека ќе има добар тенис. Не би ме чудело ако Цонга земи и сет утре. Мареј со Лопез, веројатно е најтешкиот меч. Лопез после 5 сати со Кубот, играше и мешани двојки на друг терен, па веројатно е уморен, но и за очекување е Мареј да победи. Би требало, иако со Енди се е возможно. И последниот дуел е Рафа со Фиш кој, ако Надал не е повреден ќе го добие со 3-0 по сетови. Денес твиташе и објави слики како тренирал со младинци, т.е тенисери од помали категории, но за повредата не кажа ништо..

Како и да е, очекуваме добри мечеви утре
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Идиот бе, идиот ! Не пробав, ми замина уште некое илјадарче.. Аххх

Иначе да, за мечов,солидно изиграно, ми се допадна карактерот на Лисицки, иако направи глупи грешки во вториот сет, кога сервираше за победа во мечот.. Мислам дека духот, победничкиот на поранешната шампионка, Марија, ќе го одлучи победникот.. Но, ќе гледаме спектакуларно полуфинале.. Две убавици во него... Рај за очи :)

За утре, мои очекувања, хммм не знам Томич - Џокович 0:3, или пак (-) на сетови. Цонга Федерер очекувам да биди шлагот на овој ден, но мислам дека Роџер ќе оди понатака, но знам дека ќе има добар тенис. Не би ме чудело ако Цонга земи и сет утре. Мареј со Лопез, веројатно е најтешкиот меч. Лопез после 5 сати со Кубот, играше и мешани двојки на друг терен, па веројатно е уморен, но и за очекување е Мареј да победи. Би требало, иако со Енди се е возможно. И последниот дуел е Рафа со Фиш кој, ако Надал не е повреден ќе го добие со 3-0 по сетови. Денес твиташе и објави слики како тренирал со младинци, т.е тенисери од помали категории, но за повредата не кажа ништо..

Како и да е, очекуваме добри мечеви утре
Мареј ќе го тепа лесно Лопез 3-0 а Надал пиша дека тренирал денеска така да сигурно е ок штом тренира.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.538
Поени од реакции
5.768
Да, а и најдов дека направил резонанца или како и да е стручно, и дека не било ништо скршено, и дека се е на место.. Ако имал болка за време на мечот, ќе ја стимулирал со пилули или инекции, но очекувам 100% од него, на наредните 3 меча
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.578
Поени од реакции
43.126
Надал утре тепа 3:0.. Тепа и со Мареј.. Може да падне само во финалето :)
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Џоковиќ и Федерер повеќе од рутинирано во првите сета.Ептен ме нервира шо нема каде да го гледам Вимблдон освен за Надал и некој поинтересен меч не ми се исплаќа да го трошам нетов.!!:mad:
--- надополнето: Jun 29, 2011 1:35 PM ---
Федерер полека го гази Цонга а Томиќ се враќа 1-1 и брејк во третиот сет.
 
С

сашенко

Гостин
Овој Томич ич не ми се свиѓа како игра.Има резултат ама некако ми е глупаво за гледање.Никаков стил на игра, искрено ми се сере кога го гледам.Има доста да учи ама не е тоа работата не ми се свиѓа како игра.Секоја чест за резултатите може и подобро да играл другите мечеви ама од ова што го гледам против Џокович а и уште еден меч имам гледано од него каде што победи и некако играва негова ич не ми ја фаќа око....
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
И да победи Ноле, ако игра вака, како што игра, ќе го крка во полуфиналето независно дали би бил Федерер или Цонга.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Ахх само да издржи Рафа...инаку Цонга не верувам дека ќе продолжи со ова темпо.
--- надополнето: Jun 29, 2011 2:56 PM ---
Честитки за Ноле....дали тоа Џ.В .Цонга му прави пресврт на Роже Федерер на Вимблдон ако и ова го дочекаме слободно у пензија нека бриши.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom