Warrior vs Rogue

Член од
14 декември 2008
Мислења
288
Поени од реакции
9
На кастер , мејџ на пример сол го праам бе брат , ренд да има само на него и хармстринг да го потфатам со бладесторм готов е .. али пак.. .зависи до играчот :wink:
Да. Ама ко ќе пуштиш бладесторм можи да се блинкни и напразно ќе ти биди бладестормот освен ако го натераш да се блинкни пред да пуштиш бладесторм.
 

Legion6

Аниматор!
Член од
11 септември 2010
Мислења
17
Поени од реакции
0
чоеци, ако имате роуг и ако сте про у пвп тогаш да ви дојде и фури и армс и све и свашта ке јаде кјотек!! роуг фор д вин!
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
288
Поени од реакции
9
Со рогуе никога ама баш никогаш небитно колкав про си во пвп нема да тепаш Прот. варриор. За армс ако знај вариоро шо работи (сакам да кажам да не користи тринкет за сап или да напрај некоја друга идиотска работа) можи да те тепа исто така само треба да го преживеј тн.initial burst на рогуето и готово е за него.
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
И со rogue и со било која класа е секогаш битно колкав про си во PvP. Protection Warrior или Holy Priest во дуели не ѓи важам.
Ама секоја класа може да победи секого ако играчот си ја игра играта и си го знае карактерот.
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
991
Поени од реакции
651
Мислиш retailiation? Што ако запалиш? Имам спринт, вениш, тринкет.
П.С. Задебеленово ми беше најинтересно =) Не знаеш каков е дисармот на рогот.



Не сум сфатил погрешно, најмногу dmg во цела игра прима warrior-от, плус како искусен играч треба да знаеш дека warrior-от е најслаба класа за 1vs1 а сега не е нешто посебно и со хилер, искрено. А што викаш многу армор има, јас го игнорирам арморот комплетно и го качам по 8-10k зависно од resilience, со други зборови битката не трае повеќе од 10 секунди.
Добар Warrior никогаш нема да загуби од rogue. Моментално зборувам за WotLK времиња. Многу просто и едноставно, еден Rend и rogue-то може да му речи чао на stealth до крајот на дуелот, можеш само vanish да направиш доволно долго за cheapshot и тоа.

- Sap/Gouge не ти фаќаат заради Berserker Rage,
- Evasion ако искористиш... Overpower и ќе кркаш само критикали

Од друга страна warrior има 2 HoT-а кои rogue-то многу брзо ќе ги активира низ дуелот, на секој stun прока Second Wind (му дава на warrior и rage и hit points), и на секој критикал се активира Blood Craze.

- Deffensive Stance, -10% dmg
- Demo Shout + Thunder Clap, -10/20% dmg од rogue
- Shield Wall
- Enraged Regeneration
- Не заборавајте дека и warrior има disarm

Warrior класата има многу дефанзивни скилови.

Се зависи до играчите, јас ги имам играно и двете класи во тоа време и дефинитивно поголема шанса има warrior.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Со Паладин и двајцата од еднаш ќе ги пребијам :)
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
288
Поени од реакции
9
Со Паладин и двајцата од еднаш ќе ги пребијам :)
Темава колку шо знам е за Warrior vs Rogue, а не паладин vs warrior/rogue...ако гледаме така...со мејџ ќе те тепам со тој твојо паладин
 

halfelfpaladin

The Black Paladin
Член од
23 август 2011
Мислења
235
Поени од реакции
97
Cecio е во право, paladin страшно тешко ќе излезе на крај со mage.... ако преживее воопшто, иако имашанси ама пак mage е појак. Ама и Drettica е во право, paladin ги јаде за ручек и warior и rogue.

Е сега, ако warrior-oт успе да го преживее back-нападот на rogue-от, тогаш го жалам тој rogue, ако не, RIP warrior.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom