Warrior vs Rogue

Член од
14 декември 2008
Мислења
288
Поени од реакции
9
Што е подобро во 1v1 дуел?
Мислам дека Warrior во 99% од случаите тепа
 
S

StormRage

Гостин
од прва би рекол Warrior... ама ми се чини дека рог тепа Fury Warrior... и секој друг ама за то треба ептен мака :smir:
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
550
Поени од реакции
22
Warrior секогаш тепа :wink:
 

Unstoppable

Баниран
Член од
27 јануари 2007
Мислења
702
Поени од реакции
0
Со нерфот на Лолсторм warrior нема теорија да тепа рог сега.
 

DaN-MaN

Warlock
Член од
1 февруари 2007
Мислења
491
Поени од реакции
3
Зависи до:

Спецот. 5%
Геарот. 35%
Скилот. 60% :toe:
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.020
Поени од реакции
2.059
sum tepal warrior 1 na 1 , glasam za rogue .. :P
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.556
Поени од реакции
278
Igram i toa i toa ama sepak ako i dvata se dobri igrachi moe mislenje e Rogue.
 
Член од
13 април 2009
Мислења
113
Поени од реакции
2
Со нерфот на Лолсторм warrior нема теорија да тепа рог сега.
Сакаш да кажеш дека ке ми даеш дисарм додека сум по Блејдсторм? еден fear + charge и готов си брат пак немаш шанса.. или пак после дисармот reintalation + equip 1 hand weapon and shield додека да пројде дисармот и си се вракам на 2 handerot :wink:
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
288
Поени од реакции
9
Имам и rogue и warrior, и само ќе ти речам дека warrior-ите примаат премногу dmg.
Да не си сватил погрешно? Rogueto прима премногу дмг, а не warriorot.
Мислам warr има plate шо значи многу армор= помалку ќотек.
 

Unstoppable

Баниран
Член од
27 јануари 2007
Мислења
702
Поени од реакции
0
Сакаш да кажеш дека ке ми даеш дисарм додека сум по Блејдсторм? еден fear + charge и готов си брат пак немаш шанса.. или пак после дисармот reintalation + equip 1 hand weapon and shield додека да пројде дисармот и си се вракам на 2 handerot :wink:
Мислиш retailiation? Што ако запалиш? Имам спринт, вениш, тринкет.
П.С. Задебеленово ми беше најинтересно =) Не знаеш каков е дисармот на рогот.

Да не си сватил погрешно? Rogueto прима премногу дмг, а не warriorot.
Мислам warr има plate шо значи многу армор= помалку ќотек.
Не сум сфатил погрешно, најмногу dmg во цела игра прима warrior-от, плус како искусен играч треба да знаеш дека warrior-от е најслаба класа за 1vs1 а сега не е нешто посебно и со хилер, искрено. А што викаш многу армор има, јас го игнорирам арморот комплетно и го качам по 8-10k зависно од resilience, со други зборови битката не трае повеќе од 10 секунди.
 
S

StormRage

Гостин
Unstoppable;3482760 Не сум сфатил погрешно напиша:
најмногу dmg во цела игра прима warrior-от, плус како искусен играч треба да знаеш дека warrior-от е најслаба класа за 1vs1 а сега не е нешто посебно и со хилер, искрено.[/b] А што викаш многу армор има, јас го игнорирам арморот комплетно и го качам по 8-10k зависно од resilience, со други зборови битката не трае повеќе од 10 секунди.
Ало... најмногу дмг прима... аман бре луѓе... добро сега мислам е една од најслабите класи за 1в1 не дека е најслаба ама то е ради шо на вориор немаш педерење ко со рог шо имаш трчање бегање вениш и сл... и паладин bubble, lay on hands и слични срања туку се ти е мавање... ама рог VS прот вориор... НЕ... а со хилер е скоро невозможно да убиеш вориор...
 

Unstoppable

Баниран
Член од
27 јануари 2007
Мислења
702
Поени од реакции
0
Ало... најмногу дмг прима... аман бре луѓе... добро сега мислам е една од најслабите класи за 1в1 не дека е најслаба ама то е ради шо на вориор немаш педерење ко со рог шо имаш трчање бегање вениш и сл... и паладин bubble, lay on hands и слични срања туку се ти е мавање... ама рог VS прот вориор... НЕ... а со хилер е скоро невозможно да убиеш вориор...
Па баш заради тоа најмногу dmg прима, оди читај по форуми кај што плачат дека со 1000 resilience примаат по 10k удари. Prot е заебан да, ама Arms и Fury ги мачкам на лепче со рогот. А што викаш дека нема шанса да се скини со хилер, имам кинето низ WSG сам против warrior (flag carrier) со хилер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom