Visual basic програмирање

Член од
29 јануари 2007
Мислења
44
Поени од реакции
2
he he...ti go dadov i se molci okolu toa.aj prasaj nesto drugo ako sakas...pozdrav
 
Член од
29 јануари 2007
Мислења
44
Поени од реакции
2
hey...abre,kaj odi programata bez datotekata od databazata :D.sekogas koga prais programa,istestiraj ja ubavo,barem sega koga si pocetnik i koga ne gi razbiras dobro rabotite.ajde sega mislam deka ti pomognav.TEL.mdb fajlot,odnosno databazata,odi so exe fajlot.i bas da vidam sto ke naprais.ali greskata ti ja predviduvam uste sega :D.ali nema veza...pozdrav
 

bad_boy

Шчо САќАШ Мори
Член од
25 јануари 2007
Мислења
292
Поени од реакции
6
kako znaese deka taka se vika databazata?Pisuva error koga ja ukljucuvas programata?
 
Член од
18 јануари 2006
Мислења
195
Поени од реакции
0
ABE TREBA DA STAVIS DATA BAZATA DA SE LOADIRA OD APP & / FOLDEROT , TOA TI E BUG

a tebe ti e staveno da se loadira od tvojot pc taka da koga ja bara datbazata treba da se napravi folder so databaza kako kaj tebe sto e na pc :tapp:
 
Член од
18 јануари 2006
Мислења
195
Поени од реакции
0
jas go nemam ovoj volder

A c c e s s ] C : \ D o c u m e n t s a n d S e t t i n g s \ U s e r \ M y D o c u m e n t s \ D o k u m e n t i o d D i m i t a r \ P r o g r a m i \ W e b a d r e s a r \ T e l . m d b
 
Член од
29 јануари 2007
Мислења
44
Поени од реакции
2
he he...jas li...inace ti rekov deka ti ja predviduvam greskata uste togas.slusi sega...na tebe ti e napraeno da ja podiga databazata od desktop.treba da naprais da ti ja podiga databazata od kaj sto ti e exe fajlot.aj obidi se.ak nemois pisi :D...he he..pozdrav
 
Член од
18 јануари 2006
Мислења
195
Поени од реакции
0
Data1.DatabaseName = App.Path + "\data.mdb"
Data1.RecordSource = "Äàòà áàçà"
Data1.Refresh
 

bad_boy

Шчо САќАШ Мори
Член од
25 јануари 2007
Мислења
292
Поени од реакции
6
aha ok.A kako da napravam instalacija so makedonsko mesto next ponatamuy i sl.?
 
Член од
18 јануари 2006
Мислења
195
Поени од реакции
0
vo form load vnesi go ova pak imas greska

Data1.DatabaseName = App.Path + "\data.mdb"

ako me svakas

stalno vaka ke dava
C : \ D o c u m e n t s a n d S e t t i n g s \ U s e r \ D e s k t o p \ W e b a d r e s a r \ T e l . m d b , proveri si ubavo

treba da e App.Path + \T e l . m d b
 

bad_boy

Шчо САќАШ Мори
Член од
25 јануари 2007
Мислења
292
Поени од реакции
6
e ima greska tuka!
Ne moze vaka.Dane trba ova vo datacontrolot da go napram?
 
Член од
29 јануари 2007
Мислења
44
Поени од реакции
2
he he...slusi ubavo
vaka treba da stoi

Form_Load()
data.database=app.path & ("\tel.mdb")
End Sub

ova form load bla bla neznam dali e tocno oti gi pisuvav na slepo i nogo mi se spie.ama ne oam da spiam.he he...ako ima problem kazi...he he...pozdrav
 

Kajgana Shop

На врв Bottom