Visual basic програмирање

M

Mr.InF3ction

Гостин
ferdzo(hacker) :)

Како програмер треба да научиш кратко и јасно да поставиш прашање или проблем, па после некој да сфати што е проблемот и да се обиде да ти помогне. Вака со слика и "Помош" не секој ќе сфати а и ќе го мрзи да буљја во сликата додека сфати што уствари бараш. За да добиеш одговор што ќе ти помогне кажи поточно што те мачи и постави слика од код или само кодот сподели го тука во код таг, па да видиме зошто ги имаш тие грешки.
 

ferdzo(hacker) :)

Македонче
Член од
19 април 2013
Мислења
115
Поени од реакции
14
кога ке отворам кај кодојте и кај шо треба ко главам кодот кој ми го даде за ко ке прицнам да дугмето да ми кажи го клавам кодот и ок кога ке одам да манам сејф ми вади ерор.Инеможам да го зачувам.:unsure:
 

Паланчански

ГрЕбач
Член од
12 јануари 2008
Мислења
3.907
Поени од реакции
7.772
Ми треба еден мал совет. Постои ли опција да се влече прозорчето кога ќе го „фатиме“ било каде со глувчето. Во нормални услови тоа е можно само во горната лента на прозорецот. Без наслов 1.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom