A1 TV Lite (ONE BoomTV/Vip TV Lite) безжична DVB-T телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
7 септември 2008
Мислења
371
Поени од реакции
109
На кој не му се допаѓа начинот на Телеком Словенија на работа и доколку мисли дека неквалитетно и неодговорно работи тогаш слободно може да си избере друг оператор
Работата е во тоа што сметам дека баш Телеком Словенија ке воспостави ред во емитување на квалитетни програми и чекам да почнат со работа како би можел да се откажам од кабелскиот оператер чии услуги ги користам.За квалитетот на работењето ке оцениме кога ке почнат со работа ама многу се одолговлекува за прв почеток беше најавен 02.08.2008 година, директорот што ке биде на дигиталната телевизија тоа го најави на интервју за една Скопска телевизија, ако не сателитска (dream box):toe:
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.393
Поени од реакции
21.945
А ги знаели некој кој канали ќе бидаат???
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
@Mr.BONSEK
Случајно дали знаеш дали понудата ќе се случи до 1 ноември?Нестрплив сум за понудава со Дигитална телевизија а планирам целосно да преминам на Он нет со интернет и телфон.Ќе има ли исто пакети интернет,телефон и дигитална телевизија?Поздрав

Ама прво ќе треба да се одземе лиценцата од Телеком Србија и да се даде на друг :tapp:
Иако Он нет касни со рокот кој го вети,мислам дека треба да почекаме да видиме што ќе понудат а потоа да ги критикуваме.Така ќе знаеме дали вредело одложувањето или не.Јас мислам дека тој "Технички недостаток" е всушност реблендирањето кое треба да го завршат.Мислам дека инфраструктурата и набавката е завршена и само треба да се случи спојување на 2 те компании
 
Член од
17 март 2007
Мислења
92
Поени од реакции
3
Значи јас како вработен на повисока функција во Он.нет лично тврдам дека ребрендирањето и почетокот на дигиталната телевизија ке започне пред 1 Ноември оваа година.Ке има многу поволни пакети се разбира со интернет телефон и се тоа.Не е проблемот во ребрендирањето туку во подготовката со пакетите и одобрувањето во радиодифузија.Ке има канали кој досега не сте ги виделе во ниеден пакет на ниедна кабловска и конечно ќе можете да гледате канали рамноправно со многу европски земји. Позз и наскоро ке уживате во вашиот топол дом со Телеком Словенија
 

Attachments

Член од
19 ноември 2008
Мислења
740
Поени од реакции
284
Значи јас како вработен на повисока функција во Он.нет лично тврдам дека ребрендирањето и почетокот на дигиталната телевизија ке започне пред 1 Ноември оваа година.Ке има многу поволни пакети се разбира со интернет телефон и се тоа.Не е проблемот во ребрендирањето туку во подготовката со пакетите и одобрувањето во радиодифузија.Ке има канали кој досега не сте ги виделе во ниеден пакет на ниедна кабловска и конечно ќе можете да гледате канали рамноправно со многу европски земји. Позз и наскоро ке уживате во вашиот топол дом со Телеком Словенија
Се надевам дека ќе биде пред 1 Ноември зошто одвај чекам да ги откачам од Cabletel бидејќи програмата им е big bullshit од астрономски размери.А да прашам:дали ќе можам да земам повеќе ресивери зошто дома имам повеќе телевизори и дали за нив ќе се плаќа дополнително и колку тоа ќе чини.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Се надевам дека ќе биде пред 1 Ноември зошто одвај чекам да ги откачам од Cabletel бидејќи програмата им е big bullshit од астрономски размери.А да прашам:дали ќе можам да земам повеќе ресивери зошто дома имам повеќе телевизори и дали за нив ќе се плаќа дополнително и колку тоа ќе чини.
CableTel,Telekabel се е тоа булшит.Затоа прашав дали ќе биде до 1 ноември за да го раскинам договорот пред 1 за да можам после одма да се префрлам на Он нет:vozbud:.Инаку и мене ме интересира дали ќе може да се земат повеќе ресивери за повеќе телевизори и дали ќе се плаќаат.
 
Член од
14 октомври 2009
Мислења
73
Поени од реакции
4
Нестрплив сум ,а за тоа што прочитав овде дека алфа е единствената телевизија што е спремна за HD да емитува, ако може некој да ми објасни за ова поопширно од каде оваа информација, и ако е вистина ова дали ке почне да емитува во скоро време сателитски или преку он.нет.
 
Член од
4 август 2008
Мислења
9
Поени од реакции
0
Digitalna Televizija Tetovo

Vo Tetovo ima se emituva Digitalna Televizija, verojatno na ONNET
eve koi se TV:
MKTV1-2-3
Alfa,Telma,Kanal 5,Kanal 5+,Sitel,Net,ERA i uste drugi makdonski
vkupno 14
i stranski
24 TV
Animal Planet,Cartoon Network, CNN, Discovery,BBC i slicni

Dali nekoj moze da objasni zasto site ovie kanali imaat i priem i slika na LG32 televizor, a na drugi LCD ima samo priem a nema slika
so objasnuvanje
"An incompatible video signal has been received"
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Vo Tetovo ima se emituva Digitalna Televizija, verojatno na ONNET
eve koi se TV:
MKTV1-2-3
Alfa,Telma,Kanal 5,Kanal 5+,Sitel,Net,ERA i uste drugi makdonski
vkupno 14
i stranski
24 TV
Animal Planet,Cartoon Network, CNN, Discovery,BBC i slicni

Dali nekoj moze da objasni zasto site ovie kanali imaat i priem i slika na LG32 televizor, a na drugi LCD ima samo priem a nema slika
so objasnuvanje
"An incompatible video signal has been received"
Кажи ми каков квалитет имаат каналите? Сите ли се подеднакво квалитетни ??
 
Член од
4 август 2008
Мислења
9
Поени од реакции
0
super kvalitet

Kvalitet idealen podobar od satelitskite digitalni i site podednakvo odlicni.

A imas li objasnuvanje za:

"An incompatible video signal has been received"
 
Член од
19 ноември 2008
Мислења
740
Поени од реакции
284
Kvalitet idealen podobar od satelitskite digitalni i site podednakvo odlicni.

A imas li objasnuvanje za:

"An incompatible video signal has been received"
Така ти пишува бидејќи уште не се почнати официјално.Сега го тестираат само.Погоре Mr.BONSEK викаше дека до крајов на месецов ќе почне.Се надевам дека ќе биде така.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Vo Tetovo ima se emituva Digitalna Televizija, verojatno na ONNET
eve koi se TV:
MKTV1-2-3
Alfa,Telma,Kanal 5,Kanal 5+,Sitel,Net,ERA i uste drugi makdonski
vkupno 14
i stranski
24 TV
Animal Planet,Cartoon Network, CNN, Discovery,BBC i slicni

Dali nekoj moze da objasni zasto site ovie kanali imaat i priem i slika na LG32 televizor, a na drugi LCD ima samo priem a nema slika
so objasnuvanje
"An incompatible video signal has been received"
ај кажи ми како ги најде каналите?? ја имам samsung t220hd

и има све тоа за дигитална телевизија али за да ги побарам каналите ми е заклучено тоа
(сликиве не се мој онака колку да ви покажам )


 
Член од
17 март 2007
Мислења
92
Поени од реакции
3
Тие лцд телевизори што не поддржувааt mp4.. не можат да гледаат без ресивер а иначе до крајов на месецот ке започне услугата во сите градови се активни предавателите уште малку ви ја кажав причината да не се повторувам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom