A1 TV кабелска телевизија (Blizoo/Cabletel/Vip TV) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата Xak
  • Време на започнување
Член од
24 април 2008
Мислења
10.506
Поени од реакции
11.570
eSports TV и Disney нови канали :tapp: :tapp: :tapp: Од СК HD и 4-6 сеуште ништо. :(
Спорт Клуб 1, 2 и 3 во HD резолуција се стакло слика на Телекабел - милина за гледање (y) , баш оваа недела бев кај баба ми за да ги наместам дигиталните ТВ канали бидејќи повеќе од 1 година не беа ажурирани од кога ги наместив прв пат во август 2016, а во изминативе година и повеќе дена секако дека имаше збогатување на телевизиската понуда на Телекабел.

Не дека ќе и` притребаат на бабата, ама ете, нека се најдат. :D
 
Член од
13 октомври 2015
Мислења
37
Поени од реакции
26
Еве на пример, утре натпреварот на Ливерпул е од 16:00 на Спортклуб 5, а кај Спортклуб 1-3 од 16:00 нема ниту еден натпревар од Премиер лигата.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Ај поправете ме ако грешам, но тој eSports TV каналот е поранешниот Ginx и истиот веќе еднаш беше во понудата на поранешниот blizoo. Во право сум или сепак грешам?
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.411
Поени од реакции
2.753
Еве на пример, утре натпреварот на Ливерпул е од 16:00 на Спортклуб 5, а кај Спортклуб 1-3 од 16:00 нема ниту еден натпревар од Премиер лигата.
@beneamata Имаш некое поточно инфо кога? Ете ја причината поради која прашувам, голем дел натпревари особено од викендите Премиер Лига ги даваат на СК 4/5/6. :mad:[DOUBLEPOST=1512152694][/DOUBLEPOST]
Ај поправете ме ако грешам, но тој eSports TV каналот е поранешниот Ginx и истиот веќе еднаш беше во понудата на поранешниот blizoo. Во право сум или сепак грешам?
Мислам дека да.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
Ај поправете ме ако грешам, но тој eSports TV каналот е поранешниот Ginx и истиот веќе еднаш беше во понудата на поранешниот blizoo. Во право сум или сепак грешам?
Ginx го има уште. Мислам башка канали се.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.899
Поени од реакции
7.570
Што ќе ви се такви eSport канали. Ако сакам да гледам како играат компјутерски игри ќе одам на Јутјуб и таму имаш што сакаш па дури и во живо да гледаш. Спорт клуб мислам даваат такво нешто, натпревари во Legue of Legend. Баш пред некој месец случајно видов.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.506
Поени од реакции
11.570
Што ќе ви се такви eSport канали. Ако сакам да гледам како играат компјутерски игри ќе одам на Јутјуб и таму имаш што сакаш па дури и во живо да гледаш. Спорт клуб мислам даваат такво нешто, натпревари во Legue of Legend. Баш пред некој месец случајно видов.
Ако сакам да читам бесмислици ќе читам партиски весник.

Подобро воздржи се од коментирање на темава кога и онака воопшто не придонесуваш за дискусијата.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.742
Поени од реакции
1.170
Што ќе ви се такви eSport канали. Ако сакам да гледам како играат компјутерски игри ќе одам на Јутјуб и таму имаш што сакаш па дури и во живо да гледаш. Спорт клуб мислам даваат такво нешто, натпревари во Legue of Legend. Баш пред некој месец случајно видов.
Во право си за ова. Има многу поприоритетни работи што ги нема а треба да ги има. На пример Лига на шампиони, Лига Европа, Италијанско првенство и еден куп други работи.

Ја незнам кој гејмер ќе седне да гледа тв кога цел ден висат на компјутер. Да не очекуваат нивните родители да гледаат па да се навлечат на гејминг. Не се ова земјодечци па цел ден да копаат на нива па кога ќе се приберат да видат прогноза или некој земјоделски совет.

Туку каналов го нашне безпари па ај ќе го пуштиме нека се брои.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
M

mar30

Гостин
Документарни, регионални и музички има доволно но многу слаба филмска програма имаат само тв1000 и синеманиа за играни филмови,барем фокс мувис или синестар да ги ставеа.
Ова се однесува за основниот пакет.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.742
Поени од реакции
1.170
Од кога е исклучен српскиот коментар на Eurosport 1и 2. Има само англиски.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.506
Поени од реакции
11.570
Од кога е исклучен српскиот коментар на Eurosport 1и 2. Има само англиски.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Кај мене и понатаму ги има и српските и англиските коментатори на сите ЕуроСпорт канали - EuroSport 1, EuroSport 2, EuroSport 1 HD и EuroSport 2 HD.

Или имаш некаков проблем со телевизорот - доколку ја користиш дигиталната кабелска телевизија преку кабелски CA модул, или треба да го исклучиш кабелскиот рисивер преку далечинскиот управувач, да причекаш да поминат 10 до 15 секунди, па повторно да го вклучиш преку далечинскиот управувач - доколку ја користиш дигиталната кабелска телевизија преку кабелски рисивер.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Вип ги откупил правата за ЛШ за Хрватска за периодот 2018 - 2021. Дали ова ќе има влијание на нашиот пазар или ќе остане само за подрачјето на Хрватска ќе видиме периодов кога треба да се објават кој ги купил правата за Македонија, Србија, БИХ и Црна Гора.

NAKON ŠEST GODINA: ARENA SPORT IZGUBILA PRAVA NA LIGU PRVAKA!
Josip Tolić/24sata

12:21 PODIJELI 0 KOMENTARI

Getty Images

Vipnet će sljedeće tri sezone kao jedini privatni TV-provider emitirati utakmice LP osim prvog odabira utakmice srijedom na koji pravo i dalje ima HRT
Nakon šest godina boravka na specijaliziranim kanalima Arena Sporta, u ekskluzivnom vlasništvu Hrvatskog telekoma, Uefina Liga prvaka od sljedeće sezone "seli" kod njegova glavnog konkurenta, Vipneta.

Rakitić: Imao sam emotivan razgovor s Buffonom, a Hrvatska ima pravog izbornika

Vipnet će tako sljedeće tri sezone kao jedini privatni TV-provider emitirati sve utakmice Lige prvaka (od play-offa do finala) osim prvog odabira utakmice srijedom na koji će, kao i dosad, pravo imati Hrvatska televizija.



Iz telekomunikacijskog operatera priopćili su i kako će 1. srpnja iduće godine pokrenuti specijalizirane kanale na kojem će prenositi utakmice Lige prvaka, a emitirat će i u HD kvaliteti na svim svojim platformama, uključujući i B.net.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom