А1 Македонија (VIP)

Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Го знам тоа, јас така чекав 7 месеци, пред 2 години, и тогаш ми истечуваше договорот во Февруари, и чекав до септември да ги фатам поволните понуди, тогаш не ме замараа толку, а бев и во Шпанија тогаш па бројот си стоеше овде неактивен. Али тоа е, памет за друг пат, но во споредба со претходната претплата не се лоши ни 10ГБ месечно.
Kakvo dosta be mame im ebam pljackasko. Gledaj vo Italija paket neograniceno so 40gb za 7e mesecno bez dogovor vo pripejd:
https://www.iliad.it/
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Kakvo dosta be mame im ebam pljackasko. Gledaj vo Italija paket neograniceno so 40gb za 7e mesecno bez dogovor vo pripejd:
https://www.iliad.it/
Kakvo dosta be mame im ebam pljackasko. Gledaj vo Italija paket neograniceno so 40gb za 7e mesecno bez dogovor vo pripejd:
https://www.iliad.it/
Не рипај многу само со една иста информација, читај малце и размислувај. Илиад е нов оператор и стратегијата е освојување на претплатничка база без профит/со загуба.

2.2~ милиони претплатници за 3 месеци е цела популација во Македонија.

Еве читни малце.
http://telecoms.com/490988/iliad-signs-up-1-million-italian-customers-in-50-days/
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
Мене од март ми е истечен договорот и никој не ми нуди некаква понуда хаха. Инаку арно што прочитав дека есен/зима даваат добри понуди. Се мислев сега да продолжам.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Со душа чекам договорот да истече (Ноември) и да се префрлам на Телекабел или T-Mobile. Ај шо не им ја бива мрежата и лажаа за договори... почнаа и да крадат.

 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Со душа чекам договорот да истече (Ноември) и да се префрлам на Телекабел или T-Mobile. Ај шо не им ја бива мрежата и лажаа за договори... почнаа и да крадат.

Пријави го како технички проблем или на 1234 или испрати им email. Дури и на фејсбук се прилично респонсивни. Јас секогаш кога и да сум реагирал за нешто одма пријавувале проблем и сум добил повратно.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Пријави го како технички проблем или на 1234 или испрати им email. Дури и на фејсбук се прилично респонсивни. Јас секогаш кога и да сум реагирал за нешто одма пријавувале проблем и сум добил повратно.
Контактирано друже, минатиот месец имав повеќе пати правено retry... и ми земаше пари. И самиот тој виде дека на секој 15 секунди имаше пратано пораки и пак се прави мутав и ми вели дека пораките биле пратени. А НЕ СЕ, проверено и на тој број кој што праќав.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Контактирано друже, минатиот месец имав повеќе пати правено retry... и ми земаше пари. И самиот тој виде дека на секој 15 секунди имаше пратано пораки и пак се прави мутав и ми вели дека пораките биле пратени. А НЕ СЕ, проверено и на тој број кој што праќав.
Исто и кај мене пуштав кредит на припејд број 200ден, и ми пишува не е испратено и кликам неколку пати ретрај и на крајот кога видов 800денари сум пуштил (n):notworthy:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Па за префрлување на кредит нели треба да се потврди со уште една порака? Ти бараш да се префрли кредит и откако ќе ја примат ти бараат потврда на тоа. Како така префрлиле 4 пати?
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Па за префрлување на кредит нели треба да се потврди со уште една порака? Ти бараш да се префрли кредит и откако ќе ја примат ти бараат потврда на тоа. Како така префрлиле 4 пати?
Не бе брат, пишуваш СМС за надополнување и нема ништо под пораката пишува Сенд Фаилед, и имаш ретрај, пак кликам исто, исто и исто. после 5 мин ми стигаат пораки дека сум надполнил.
Pocituvani, smetkata na brojot 077xxxxxx e nadopolneta, Vi blagodarime za koristenje na uslugata. Vasiot Vip.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Исто и кај мене пуштав кредит на припејд број 200ден, и ми пишува не е испратено и кликам неколку пати ретрај и на крајот кога видов 800денари сум пуштил (n):notworthy:
Значи кај VIP да не кликаме retry / try again :pos:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Не бе брат, пишуваш СМС за надополнување и нема ништо под пораката пишува Сенд Фаилед, и имаш ретрај, пак кликам исто, исто и исто. после 5 мин ми стигаат пораки дека сум надполнил.
Pocituvani, smetkata na brojot 077xxxxxx e nadopolneta, Vi blagodarime za koristenje na uslugata. Vasiot Vip.
Знам дека беше така дека две пораки се праќаа и не префрлуваше, само со една порака. Иначе ти во еден ден имаш префрлено 800, а максималниот износ во еден ден е 600 :cautious:

Untitled.jpg
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Нз брат како е точно, ова беше пред некој месец, можно е и 600 да се биле, тие ги платив на крајот на сметката секако, а веројатно сум грешка, и уплатив преку апликацијата на Вип и ми се појави порака неможе да се поврзи со мрежата еррор нешто нешто (ова се понекогаш појавува и кога се логирам) така нешто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom