А1 Македонија (VIP)

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Гледам јас ќе ја пцуеш Марија набрзо
На фирма ти е тарифата?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Nope, физичко лице ама на добиен тендер. Што знам, никогаш не ми пишале за интернетот дека ми е потрошен, јас друг проблем имам со нив, со домашниот интернет :)
 

ruller

Expert
Член од
5 септември 2011
Мислења
493
Поени од реакции
317
odi na lyca 2 gb se 129den,=30denovi, sega ima i novi 2gb 99den =7 denovi,
Zedov od Lyca broj, me registriraa, mi go aktiviraa mesecniot paket internet, mi stigna poraka za konfiguracija, instalirano. E sega veke 3 saati cekam uste nemam internet, voopsto nema H+ znakce, nisto. Dali znaes kolku vreme se ceka standard za ovaa procedura?
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
415
Поени од реакции
171
Proveri dali ti e pusteno data roaming
Toa mora da bide vkluceno
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
415
Поени од реакции
171
@ruller proveri dali ti e vaka apn
Name; lyca internet
apn; data.lycamobile.mk
username ; lmmk
pasword ; plus
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
415
Поени од реакции
171
Промена на тарифен модел од Vip припејд кон Оне припејд се прави преку бесплатен СМС на бројот 14712 со текст TM Dzabest (за ЏаБест тарифен модел)
Ако уште работи ова
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
ВИП:
Доколку ја исклучам опцијата Data Roaming, дали кога сум во странство во таква ситуација, ако пуштам Mobile Data, пристапот до интернет би ми бил блокиран?
Прашувам за случај да не го заборавам пуштен (или случајно пуштам) Mobile Data. :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
ВИП:
Доколку ја исклучам опцијата Data Roaming, дали кога сум во странство во таква ситуација, ако пуштам Mobile Data, пристапот до интернет би ми бил блокиран?
Прашувам за случај да не го заборавам пуштен (или случајно пуштам) Mobile Data. :)
Мене ми работеше ова, несекајќи го пуштив, али најсигурно ти е да ти исклучат од операторот.
Пс. Имаш за 500 денари 2гб интернет во повеќето земји промоција.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Мене ми работеше ова, несекајќи го пуштив, али најсигурно ти е да ти исклучат од операторот.
Пс. Имаш за 500 денари 2гб интернет во повеќето земји промоција.
Demek bil nikakov. Slab so kocenje i brzo se trosel. Drugarka vo bugarija za dva dena go potrosila samo so koristenje na video call na viber
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Demek bil nikakov. Slab so kocenje i brzo se trosel. Drugarka vo bugarija za dva dena go potrosila samo so koristenje na video call na viber
Samo? Pa videocall prenesuva slika I glas, so 2~3 casa se trosat 2gb.

I mene mi kazhaa za kocenje vo grcija, ali zavisi od mrezhata na vodafone vo zemjite, kao sto sfativ taa se koristi.

Nisto, izgasni si go kaj operator da si na safe side
 
Член од
5 април 2015
Мислења
163
Поени од реакции
46
Dali znae nekoj tell sto se od vip dali rabotet na dr mrezi
 

Kajgana Shop

На врв Bottom