V O L K S W A G E N

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
А добри пари си му зел 3500 евра сега двојки има и тоа да пребираш :)
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
TpH_Bo_OkO напиша:
Респект за седиштата, ама мојот има повеќе опрема :helou:
И мојот е со опрема...ама за салам мераклија...нашите се копиљаци овдека ...иначе имам NEO Систем со звучници овални, USB, Mp3, далинско (неможам да си го најдам:pos2:) ...
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
jas mislam deka 2 te se mnogu dobri za nagornina,vlecat kako ludi !
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
TD 2-јките да...D 1.6 не! :)
Баш со Dzish бевме кога возев една G II D...катастрофа...и потесна ми се виде од Golf I, по набиена...дефитивно повеќе би возел Golf I!
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Глоф 1 ми е во срце...Да се обезбедам со мнооогу пари, купувам некој, и го правам од гума до антена сам за свој мерак!! Многу подобро од оној што го имав...



Вака нешто...
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Е Трн Трн...и јас така братче...2 години се мачев со Голфов... СЕ СМЕНАВ НА НЕГО...Bilnstein амортизери ова она...пластики нови...седишта G II G60 ...што ти не...ама ајде де...
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Голф 2 обичен дизел ти е стара баба... Толку бавно полни брзини... Там-че е побрзо од него :) За турбо немам зборови. А кец добро среден... Има секаде да го возам. Има еден кец кабрио... Тие најмногу кеиф прават.
За Трн... Јас сакам некако се на него да е оригинал. Единствено би му ставил маска со 4 фарови (од ГТИ или незнам кој, важно оригинал од кец а не од двојка).
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Има нова таква маска...јас имам ставено инсталација за таква. Сакав таква да купам, ама тие халогенките што се се купуваат заедно со се маска и се ѓаол и пол...
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Нешто што само луд Германец може по дома да го направи од досада :)

 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
Buba (Beetle, Bug ili Kдfer) jedan je od najcijenjenijih i najprepozntljivijih automobila svih vremena. Proizveo ga je njemački Volkswagen, a zahvljujući svome specifičnom izgledu, zvuku i pouzdanosti dobio je status kultnog automobila.

Proizvodna Bube nakon Drugog svjetskog rata je sve više rasla. Povijest Bube vraća nas u 30-te godine prošlog stoljeća. Adolf Hitler htio je proizvesti automobil dostupan "običnom" čovjeku. Taj zadatak je povjerio inženjeru Ferninandu Porsche. Prema nekim tvrdanjama Hitler je izričito naredio proizvodnju automobila koji će sigurno prevoziti dvije odrasle osobe i troje djece pri brzini od 100k/h, s tim da mu cijena ne smije biti veća od cijene motocikla. Ali obzirom na početak rata proizvodnja je odgođena, a ljudi koji su uplatili novac auto nikad nisu dobili. Ipak, tko je dizajnirao automobil ostat će kontraverza. Prema službenim izvorima bio je to Porsche, ali još 1920god. Joseph Gantz dizajnirao je sličan automobil.
Do 1954 proizvedeno je više od milijuna Buba. Originalni, prvi model kroz vrijeme se mijenjao ali je zadržao svoj prepoznatljivi oblik. Sveukupno buba je do 2003. proizvedeno oko 22 milijuna. Zadnja "stara" Buba proizvedena je u Mexicu 2003.godine . Iako, je 1998. god započeta proizvodnja novog automobila po uzoru na nju, nazvanog Nova Buba, on nikad nije dostigao status one prvotne.

мислам дека знаете српски

 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Новата Буба ќе добиеше статус како старата ако беше 5000-6000 евра...вака ништо не прават ...
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Volkswagen напиша:
Новата Буба ќе добиеше статус како старата ако беше 5000-6000 евра...вака ништо не прават ...
Е во право си. Не е само направија и продавај по огромни цени на стара слава. А некако старите се закон. Ова новите да не знаеш кое е предница а кое г`з. Ги направија симетрични. Можеа малку да ја издолжат предницата.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
189
Поени од реакции
4
Abe ne se losi ni novite ama izbegaa od izgledot na starata. Na primer ja uste bi stavil zmigavci na krilata9se razbira pomoderni).:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom