Underworld

Член од
7 јули 2013
Мислења
1.462
Поени од реакции
9.179
Мислам дека бендов заслужува да има засебна тема. Underworld e британска група кое ја сочинуваат Карл Хајд,Рик Смит и Дарен Прајс,поранешни членови се Без Ален,Брин Бороус,Алфи Томас и Дарен Емерсон.Нивната активност во музиката трае од 1986 до денеска.Underworld припаѓа на електронската музика.Еве некои нивни најпознати траки:




 

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.949
Музиката на моите факултетски денови. Химна ни беше Rez/Cowgirl....дојдоа во Скопје нели после, во очајно празна и уште поочајно озвучена Борис Трајковски - штета...
Моите фаворити....ги има еден куп...

После заминувањето на Darren Emerson, мислам дека и тие паднаа, а и тој као DJ не е нешто којзнае што...во периодот после него, оваа ми е фаворит...


Кога ќе ми текне какви електронски банди хараа 90-тите, ми се плаче...Orbital, Leftfield, Orb, Underworld, Chemical Brothers...
 

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.949

Прекрасен концерт, снимен во Брисел. Мислам дека истиов е дупло ЦД live албум. Публиката е неверојатна, мислам дека е комбинирана со кадри од повеќе концерти, ама добро е склопено + пиротехники на Moaner, делириум...
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Еден од ретките бендови што немаат трака утнато
Почнав да ги слушам после портокаловото CD Live Everything, Everything
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.320
Поени од реакции
7.372
Музиката на моите факултетски денови. Химна ни беше Rez/Cowgirl....дојдоа во Скопје нели после, во очајно празна и уште поочајно озвучена Борис Трајковски - штета...
Јас бев у први борбени редови и си поминав ептен добро :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom