UEFA Super Cup 2017 - Real Madrid vs. Manchester United

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Пред некој ден на Вардар, го глеам Вршац и си викам - сеа беше шансата да им се е*е мајката на пар такви "култни" објекти..жабар, езерце руината, ама не бе брат. Цел живот сум у Скопје, роден тука, ама никако не ја сфатив "култноста" на скапанине бараки. Ко плачките за Кенан коа го тргнаа од плоштад на времето.

Кога го остаија читав Вршац, тогаш педери се ако ги тргнат оние "занимација, занимација" со семкине шо ја уствари ја праат гужвата на влез.

Иначе, ако влегувањето е онакво селско ко од стално шо било на Вардар, треба да ни земат и препораки и шенген и све...проста багра у ффм, не научи дека 12000 луѓе низ 4 врати не може безбедно и достоинствено да влезат.
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.639
Поени од реакции
1.240
Дечки продавам 2 карти , категорија 1 , блок 3 јужна .
Без име и презиме се , купени од ФФМ .
Инбокс ако е некој заинтересиран
 
Член од
4 јануари 2016
Мислења
118
Поени од реакции
216
Некој да не знае дали обуката за волонтери за фан зоните за Супер купов е одржана?
 
Член од
23 јануари 2012
Мислења
108
Поени од реакции
61
Ќе се ангажираат оние бабушкарине што ја чистеа трумфална од Соросоидине, Коце ќе донира сјај и паковање вим. Има да сија Градски на 8-ми.:cool::D
Ама сега нема кој да им плати, од матичната база (онаа со балкон дивоградба) ги секнаа финансиите. Најпаметно би било некои од криминалците од базата на Паторот да зачисти, ги има во огромен број и сигурен сум дека на многу од нив и онака ќе им биде изречена мерка извршување на Општокорисна работа, зборам за оние што нема да лежат во затвор или оние што нема да избегаат како овие 2цава невини душички... значи тоа би била стоката што остварувала некакви лични интереси на сметка на државните интереси, граѓаните, и/или нивните пари од даноци (што всушност наведениве де факто по дефиниција ги прави Предавници).

Дечки продавам 2 карти , категорија 1 , блок 3 јужна .
Без име и презиме се , купени од ФФМ .
Инбокс ако е некој заинтересиран
Сигурен си дека нема да го прекршиш Законот ?
"Изгласан закон за казнување фалсификувачи и препродавачи на билети за Суперкупот!"
http://www.gol.mk/fudbal/izglasan-zakon-za-kaznuvanje-falsifikuvachi-i-preprodavachi-na-bileti-za-superkupot
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.524
Поени од реакции
2.376
Значи самите пички од ФФМ си продаваат карти по минимум цена од 200 евра. Ја сум правел муабет со минимум 4-5 луѓе. Каков пусти закон какви пусти пичкерматерине.
 
Член од
23 јануари 2012
Мислења
108
Поени од реакции
61
Значи самите пички од ФФМ си продаваат карти по минимум цена од 200 евра. Ја сум правел муабет со минимум 4-5 луѓе. Каков пусти закон какви пусти пичкерматерине.
Законот се изгласа 4-5 часа пред да го напишам постот, ти ми зборуваш за многу пред тоа. Мое е да укажам, а кој што сака нека прави после.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.740
Dali sea ako nekoj saka nema da vleze? :D

Dzabe pisit uefa na nego, ne e ova g8 samit pa e nevozmozno da vlezis.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
21 јули 2017
Мислења
2
Поени од реакции
0
Дечки продавам 2 карти , категорија 1 , блок 3 јужна .
Без име и презиме се , купени од ФФМ .
Инбокс ако е некој заинтересиран
vidi inbox[DOUBLEPOST=1501484543][/DOUBLEPOST]
Дечки ја продавам 2 карти за блок 12 топ места.. Ако има заинтересирани инбокс.. Тенкс :)
inbox
 
P

PewDiePie

Гостин
Картите од 15 евра ги препродаваат за 600 евра, со ризик да „заглават“ една година во затвор

http://sportmedia.mk/megjunaroden-fudbal/kartite-od-15-evra-gi-preprodavaat-za-600-evra-so-rizik-da-zaglavat-edna-godina
цц ах диктатурава кај треба да рмбаш во фабриа за 9.000 па уште не ти дава ни профит да направиш

или овие другите беа
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
цц ах диктатурава кај треба да рмбаш во фабриа за 9.000 па уште не ти дава ни профит да направиш

или овие другите беа
Која е логиката да правиш профит од 2000% од првобитната цена?..тоа не е диктатура туку закон да се научат копитата на ред бидејќи Фиромјаните од еден ден сакаат да се збогатат...јас да сум и сметката ќе му ја блокирам па да се научат еднаш како се работи
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: k3b
P

PewDiePie

Гостин
Која е логиката да правиш профит од 2000% од првобитната цена?..тоа не е диктатура туку закон да се научат копитата на ред бидејќи Фиромјаните од еден ден сакаат да се збогатат...јас да сум и сметката ќе му ја блокирам па да се научат еднаш како се работи
Да да,до сега безредие владееше,а сега кога дојдоа добрите ќе се научиме на ред.
 
Член од
23 јануари 2012
Мислења
108
Поени од реакции
61
цц ах диктатурава кај треба да рмбаш во фабриа за 9.000 па уште не ти дава ни профит да направиш

или овие другите беа
Забораваш дека UEFA е таа која наложи постоење на ваков Закон. Кој и да е на власт, Законот ќе беше донесен.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.295
Поени од реакции
65.216
Која е логиката да правиш профит од 2000% од првобитната цена?..тоа не е диктатура туку закон да се научат копитата на ред бидејќи Фиромјаните од еден ден сакаат да се збогатат...јас да сум и сметката ќе му ја блокирам па да се научат еднаш како се работи
Џони, ти основна економија немаш разберено. Знаеш, она каде што вика со минимални импути, да добиеш максимален аутпут?

Картите од ЛШ на денот на финалето достигаат и по 4-5000Е. И таму Фиромјански тапкароши ваљда.

Ги разбирам и овие што изнајмуваат станови и хотели за повисоки цени. Единствено немам разбирање за копитава што ги откажуваат веќе договорените клиенти.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom