UEFA Europa League - сезона 2012-2013

  • Креатор на темата Stivie G
  • Време на започнување

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Сега видов како точно се повреди Бејл и ми текна, пред некој ден читав, дека новите Адидас копачки имале чудни крампони на задниот дел и многу играчи што ги носат ги виткале глуждовите. Interesting fact.
Убаво имаше една колумна, дека поголемиот дел од новиве копачки само ги оштетуваат нозете, било мускулот, било глуждот, било метатарзата....ама фудбалериве наместо да видат кои највише им одговараат, за пари секаков шит ќе облечат на нозе. :facepalm:
--- надополнето: 4 април 2013 во 23:19 ---
На пример кажете ми, ако сте фудбалери, дали вакво нешто би облекле некад освен ако не ви платат? Секако дека не.

 

white_eagle

: : stuck in void : :
Член од
21 јануари 2008
Мислења
953
Поени од реакции
716
Во Кичево излегоа Турците на улиците со тапани и зурли да ја прослават победата на Фенербахче :LOL: Секоја чест :ROFLMAO:
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.127
Поени од реакции
25.649
Во Кичево излегоа Турците на улиците со тапани и зурли да ја прослават победата на Фенербахче :LOL: Секоја чест :ROFLMAO:
И за Галата излегуваа таму по улиците. имаат фан клуб Галатасарај.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.028
Поени од реакции
6.051
Ја би ова(најбилску до класична адидас копачка)


или некој покласичен Најк
пи-ес друга боја!


Новиве модели на ништо не личат, па и коа ќе видам розеви, или 15 бои копачки......:tapp:
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.318
Поени од реакции
12.700
нема веза повредава на Бејл со копачките,он таман да згази на земја тој од базел му го закачи малце стапалото и му ја измести позицијата на слетување на стапалото :) мене истово срање ми се има случено и тоа со кошаркарски патики,бев во скок и таман да застанам некој ме цимна малце по стапалото и немав време да го испрпавам и слетав со стапалото на криво,со глуждот земјата ја допрев,арно не беше нешто серизоно само 1 недела малце оток.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.578
Поени од реакции
43.126
Јас 100 пати играјќи фудбал ја иам лошо нагазено ногата. До сега не сум имал големи проблеми. Иако еднаш кога се удрив 3-4 дена неможев да одам салам и уште дури осеќам болка кога го вртам стапалото иако тоа беше пред повеќе од 6 месеци. Сепак си играм фудбал, си немам гајле. :D Зависи од тоа колку силно ја нагазил, може и да не биде ништо озбилно. :)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Не му е ништо хејтери. Pozzzzz
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.921
Поени од реакции
63.836
"Поразов" на Тотенхем иде на душа на Виљаш-Боаш...

Колку и да беше брилијантен сезонава, голема формациска грешка направи...
Бејл го стави да игра зад Адебајор, и низ средината на која царуваше Базел топка не прими...

Го извади Екото, да го пушти Досон...
Лош меч за Вертонген, Галас... Катастрофално играа со оваа формација, и ке биде чудо ако Евертон не ги истресе нареднава...
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923

:icon_lol:
"Поразов" на Тотенхем иде на душа на Виљаш-Боаш...

Колку и да беше брилијантен сезонава, голема формациска грешка направи...
Бејл го стави да игра зад Адебајор, и низ средината на која царуваше Базел топка не прими...

Го извади Екото, да го пушти Досон...
Лош меч за Вертонген, Галас... Катастрофално играа со оваа формација, и ке биде чудо ако Евертон не ги истресе нареднава...
Бејл цела втора полусезона ја игра зад напаѓачот, а Сигурдсон/Демпси лево крило. Затоа е толку ефикасен во последно време.
 
G

Geezer

Гостин
Јас 100 пати играјќи фудбал ја иам лошо нагазено ногата. До сега не сум имал големи проблеми. Иако еднаш кога се удрив 3-4 дена неможев да одам салам и уште дури осеќам болка кога го вртам стапалото иако тоа беше пред повеќе од 6 месеци. Сепак си играм фудбал, си немам гајле. :D Зависи од тоа колку силно ја нагазил, може и да не биде ништо озбилно. :)

Па да му јавам на Леви да те земат за Тотенхем, м?
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.578
Поени од реакции
43.126
Па да му јавам на Леви да те земат за Тотенхем, м?
Не ти го разбирам муабетот. Јас сакав да кажам оти можно е на Бејл да не му е ништо, што би требало да значи дека нема да имат потреба од мене...иако радо би ги исплескал Челзи на СБ. :D
 
G

Geezer

Гостин
Не ти го разбирам муабетот. Јас сакав да кажам оти можно е на Бејл да не му е ништо, што би требало да значи дека нема да имат потреба од мене...иако радо би ги исплескал Челзи на СБ. :D


Заеби...


И Џовинко исто онака ја извитка ногата, па против Баерн влезе во игра. Не му е ништо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom