UEFA Euro 2024 (Европско Првенство)

Кој?


  • Вкупно гласачи
    112
  • Гласањето е завршено на .

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.383
Поени од реакции
21.942
Дајте листа на локали (пабови, кафичи, кафани) низ Скопје (а и низ другите градови) каде што ќе може на раат да се гледа ЕП, со глас со сите салтанати, без да врти Фешн ТВ или Балканика. Ова нека биде и слободно како промоција за таквите локали, бидејќи секако малку останаа.
Ова ми е/беше една од почудните работи во Скопје.
Не знам како е за ЕП/СП, ама за првенствени натпревари за време на викенд треба да се окозиш за да најдеш локал каде што пуштаат фудбал. Да им се изнамочам на тие Фешн ТВ и тие ријалити шоуа со Кардашијанс. :icon_lol:
Па и вработените, мажи на 20-30 години им бараш да ти пуштат ЛШ, немаат поим дали има Арена Спорт, па бараат едно 6-7 минути по ТВ и на крај ќе го заебат и нема да знаат ни на Фешн ТВ да го вратат. :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.596
Поени од реакции
43.185
Јас летото 2018та работев во Рустикана на Рекорд, таму цело СП во Русија го изгледавме со телевизори, со глас на звучници, со се како што си личи.

Ама тој локал не работи веќе, не знам дали во локалот кај зоолошка пуштаат глас ама мислам дека би требало. Сепак, од друга страна организираат свирки бар 3-4 пати неделно, па би се поклопувале со терминот од 21:00.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
2.029
Поени од реакции
3.568
Ne znam zosto Portugalija ne ja ni sponuvate za favorit, kamoli osvojuvac.. Izgazija na kvalifikacii i prejak sostav imaat
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.149
Поени од реакции
25.748


Повикан на местото на Френки Де Јонг.
На Миконос одморот го прекинал. :D
Автоматски споено мислење:

И Копмајнерс под знак прашалник.
Ако отпадни и тој ќе биди огромен минус за Холанѓаните.
Официјално и Копмајнерс го пропушта ЕП.

Ronald Koeman will not call a replacement for Teun Koopmeiners.

It will remain a 25-man squad.
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.575
Поени од реакции
5.125
Наместо белец црнец.
И тие малце белци или ќе се повредат или ќе заболат.
И после немало завера.
Африканско првенство е не европско.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.383
Поени од реакции
21.942
Наместо белец црнец.
И тие малце белци или ќе се повредат или ќе заболат.
И после немало завера.
Африканско првенство е не европско.
И за климата се криви. Откако дојдоа африканците низ Европа, почнаа овие горештини.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.661
Поени од реакции
17.418
Заслужи Матсен, штета шо на ваков начин ќе настапува.

Греота и за Копмајнерс, страшна сезона имаше во Аталанта
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.149
Поени од реакции
25.748
Заслужи Матсен, штета шо на ваков начин ќе настапува.

Греота и за Копмајнерс, страшна сезона имаше во Аталанта
Нема да настапува затоа што нема да го пуштаат да игра така да џабе одморот му го прекинале во Миконос.
Автоматски споено мислење:

Повелете линк до Предиктор кој сакате да играте. Направив Кајгана лига и отворена е тема во подфорумот "фудбалски игри".

 
Последно уредено:

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.383
Поени од реакции
21.942
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.661
Поени од реакции
17.418
Го слушам овај зетот на Цеца и си викам само Балканец можи да дај онаква изјава. Сите одат со респект спрема секоја репрезентација или тим овој вика па добро натпреварот со Исланд е доказ дека Англија не се некој вау тим моментално :pos:
Да бог да сто гола примат после оваа изјава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom