UEFA Euro 2024 (Европско Првенство)

Член од
5 март 2018
Мислења
15.569
Поени од реакции
17.250
Две умрени репрезентации, од кои поумрената оди понатаму. На какви само ниски гранки е паднат фудбалов, ваков криминално лош состав да има Италија. Општо, нема еден играч креативец на првенствово, ниту еден класа шпиц, не знам дали некогаш имало период во кој европскиве репрезентации имале волку слаби помлади играчи. Уште се чека на играчи постари од 30 и кусур години да направат шанса или да дадат гол.
Се сведе фудбалот на ужасни дефанзивци и нигери кои доминираат ради физичките и тркачките способности. Нема дриблери, нема воиграни акции, нема некои страшни асистенции, а класа голгетери одамна е завршена работа.
Шпанија диднт лајк дис пост
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.078
Поени од реакции
80.988
Еве му ја на коментаторон активната одбрана. Рече, не требало да се плашат Хрватите оти играле активна одбрана, не висела топката само пред нивни гол него и напаѓале.
И затоа не успеаја да се вратат по десна и примија гол.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.333
Поени од реакции
29.470
Коментаторот на хрт2 кажа...па луѓе јас веќе не можам вака ќе ги молам од режија да се вклучат од студио
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.740
Поени од реакции
4.387
Кечињата ќе можат конечно да се вратат на своите работни места после елиминацијата, зависниците конечно ќе бидат подмирени. Од утре комад по стара грамажа со нови цени. Инфлаторно.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.569
Поени од реакции
17.250
Не знам за коментаторот на ХРТ ама коментаторот на Арена грлото го остај кога израмнија Хрватска :D
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.519
Поени од реакции
43.003
Да сум на место на Донарума би ги убил.

Која брука од Бастони и Калфиори :pos:

Што се наведна таму Бастони само он знае, што реакција беше тоа како на аматер.
Pa toa bas diskutirav so stekot i mario, idese na topkata i se navedna, mozno e da dobi edno ostaj moja e od nekoj od igracive, ne znam, ama vakva topka sekako ne se ostava pa makar i golmanot e pozadi tebe, instiktivno uvek se reagira.

Mnogu losi italijanive, mnogu los spaleti totalno razocaruva na prvenstvovo so nekoja izmislena formacija vo koja dvajca stranicni podefanzivni bekovi do dusa, mu igraat stoperi, Kalafiori i Di Lorenzo, isto i Bastoni igra centralno vo vakva formacija sto retko go igra vo Inter, t.e. nikad, so ogled deka za da toa bide slucaj treba eden od Acerbi i De Vrij da ne e na teren.
Baska sto ne znae Spaleti so vakva formacija so ogled deka vo mnogu mal del od negovata kariera ja igral, toa veke praen e muabetot.

Treba da se vrati na 433 formacija, Retegui i nadezno Kristante do kraj na prvenstvo nema da zaigraat, jedino vtoriov apla koga ke se cuva vodstvo ... od 2 gola. Zakanji i Kieza treba da se starteri, zamena za Skamaka treba da e Raspadori samo, sredinata neka e ista kakva sto e i momentalno, i vo odbrana treba da se Di Lorenzo, Gati, Bastoni i Dimarko/Kalafiori.

Hrvatska ispadna so onoj gol sto go primija na kraj od albancite, ima i te kako za sto da zalat zasto i bod od denes ke gi odnesese vo sledna faza, mnogu potfrlija tuka i zasluzeno ispagaat, nema veze sto 2 meca po red primaat buzzer beater golovi, vsusnost i toa dovolno govori za karakterot sto go imaa na ova EP, daleku pod nivnoto nivo.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.933
Поени од реакции
3.496
Хрвативе сеуште немаат пораз од Италија после толку утакмици. Штета за последниот гол, ама тоа е жабариве пак се извадија. Ваљда швајцарциве ќе ги рокнат нив.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.945
Поени од реакции
13.964
Хрватите го пуштија Калафиори да се прошета со топка во нозе низ средина.


Дури ни десно не затворија, барем линии позади да поставија, Закањи одличен шут, но да им оставиш така да ти се прошета е за ќотек.
 
Член од
10 март 2022
Мислења
187
Поени од реакции
387
Се можат побратимите со цивилизирани и прогресивни скандирања да си ја пеат песнава по пат накај дома.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.740
Поени од реакции
4.387
Криминален е Спалети, мислев дека со 1-0, 0-0 ќе извадат гз првенствово али тешка таа работа. Не гледам како овој состав ќе дигне форма у нокаут фаза. Преслаба генерација без лидер. Требаше некој од матуфите да викне чисто ради лидерство па макар бил големиот Чиро Иммобиле у слободен превод Непокретни.
 

madrock

Bogey
Член од
23 април 2014
Мислења
617
Поени од реакции
2.028
Хрватите сега се за дом спремни :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom