UEFA Euro 2024 (Европско Првенство)

Кој?


  • Вкупно гласачи
    112
  • Гласањето е завршено на .

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.789
Поени од реакции
44.238
Србија браво :bravobe:

Храбро играње.
u pm, vrska nemaat, nego uzasnoto izdanie na anglicanite dava pogresna slika, i pak, 0 sansi za gol imaa, edna polusansa od prvo i toa bese.

Bez koncept se, istoto sranje ko i na svetskoto, ista formacija so zivkovic ko desen ofanziven bek a ne e toa, istiot takticki koncept koj e totalno pogresen i neadekvaten za ovoj roster. Piksi e los takticar, mozda dobar motivator i slicno, i moze da im donese plasman na golemo natprevaruvanje u polesna kvaflifikaciona grupa sto i bese slucaj, ama tuka kaj so se dvojat maskite od devojcinjata, veze si nema.

Arapive ne bi gi ni zemal tuka, a ne pa da mi se glavni igraci, 0 se i sms i mitrovic, 2 godini u smesna liga si go pravi svoeto, padnati se, ne deka sms nekad briljiral na visoko nivo.

Razocaran totalno od englezive, i oni imaat golem problem so Sautgejt, ne znae kako da go izvadi maksimumot od svojot roster, taka da, denesnovo izdanie sevkupno gledano bese najlosiot mec do sega na evrovo.
 
Член од
22 февруари 2024
Мислења
885
Поени од реакции
2.846
А и не го доби респектот што го залужи, што и да прави џабе ко да е..

Башка стандард е тоа за Саутгејт да прави чудни замени(или да вика рандом играчи или чудни први 11 да има), шашаво ама функционира (се додека не функционира и ќе го јаде хејтот :D )
На таа сета пара,лига најдобра,организација, традиција,чување на играчи во перфекција, едноставно Англија немаат ген за фудбал.

Исланд ги тепаше 1-0, Македонија исто реми .

Кога се дундстерај,тоа е.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.748
Поени од реакции
6.375
Енглезиве одиграа на ниво, незнам зашто ги ругате.

Одбрана одиграа коска, србиве немаа една озбилна шанса цела утакмица, едина фалинка им беше што се мучеа еден период топка да изнесат али мислам ќе го средат и тоа.

Е сеа немаме осет колку се добри Србија, може да се деси да дојде Германија или Шпанија и да ги напунат со голови енглезиве али вака ми изгледа дека треба само да поработат на транзиција и контри и ќе бидат опасни.

Не дека сакам да освојат, да дае господ и они и Франција последни да завршат у групи :icon_lol:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.965
Поени од реакции
112.169
Штета што Србија нема резултат со ваква генерација, дали до тренерот или нешто друго, но стварно имаат потенцијал.
А кој потенцијал го имаат? Гледам дека со години се зборува ова и никако бар нешто позначајно да направат, ете групи ако ништо друго да поминат. Имаат моментално 3-4 добри играчи, Тадиќ, Митровиќ, СМС и ќе го ставам и Влаховиќ тука иако го мразам, остантото е тежок просек или испод просек. И на ова додај дека Тадиќ е на залез на кариера, Митар и СМС отидоа да печалат у Арабија па ти види колкав потенцијал имаат. Можеби и Страшо Павловиќ требаше да го набројам меѓу овие ама па он заглави у Салзбург и не мрдна нагоре у кариерата.

У глобала апла просечна екипа има Србија и ова што го прави Пикси е максимумот.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.859
Поени од реакции
9.531
Зашто постоиш ти искрено? Зашто?
Изгубисва наши да га ебу. Ја мислеше ќе ги напуниФ енглези сас голови а они едвај одисфа. Они сфи као Црногорци заспаше у последни минути. Ај ваљда сас Данску ќе га испереФ дупе :pos:
 
Член од
22 февруари 2024
Мислења
885
Поени од реакции
2.846
И створија 0 шанси без шутот на Влахович.
А Англија колку имаше ако правиме паралела? 2-3 беше озбилно шут . Митровиќ и Влаховиќ,Англија преку глава на Белингам,Валкер и стативата после ?
Што после?
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.724
Поени од реакции
21.049
Изгубисва наши да га ебу. Ја мислеше ќе ги напуниФ енглези сас голови а они едвај одисфа. Они сфи као Црногорци заспаше у последни минути. Ај ваљда сас Данску ќе га исперев дупе :pos:
Зурла.Наши не играф,не се пласирасфа,земња не е рамна.Али добро збориш куманофски,боље и од Сусару.Имаш малу грешку,али Ригил ке ти гу исправи,у исперено дупе.И така.
 
Последно уредено:

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.592
Поени од реакции
7.716
А кој потенцијал го имаат? Гледам дека со години се зборува ова и никако бар нешто позначајно да направат, ете групи ако ништо друго да поминат. Имаат моментално 3-4 добри играчи, Тадиќ, Митровиќ, СМС и ќе го ставам и Влаховиќ тука иако го мразам, остантото е тежок просек или испод просек. И на ова додај дека Тадиќ е на залез на кариера, Митар и СМС отидоа да печалат у Арабија па ти види колкав потенцијал имаат. Можеби и Страшо Павловиќ требаше да го набројам меѓу овие ама па он заглави у Салзбург и не мрдна нагоре у кариерата.

У глобала апла просечна екипа има Србија и ова што го прави Пикси е максимумот.
Немаат врвни играчи на секоја позиција но средина и напад имаат потенцијал, воопшто не се досадна репрезентација за гледање. Им недостасува конкретност во завршницата на акциите, а шанси за гол доволно создаваат.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.859
Поени од реакции
9.531
Зурла.Наши ке играф,не се пласирасфа,земња не е рамна.Али добро збориш куманофски,боље и од Сусару.Имаш малу грешку,али Ригил ке ти гу исправи,у исперено дупе.И така.
Можеш и ти да ми го исправиш гледам усно ти иде :pos:
 
Член од
14 август 2022
Мислења
1.275
Поени од реакции
1.521
А Англија колку имаше ако правиме паралела? 2-3 беше озбилно шут . Митровиќ и Влаховиќ,Англија преку глава на Белингам,Валкер и стативата после ?
Што после?
Англија изиграа колку што треба, дадоа гол и без потење освоија 3 бода. Мислам дека вака ќе ги изиграат и останатите два меча во група, со пола снага до прво место.
Како што ги величите србиве дека имаат потенцијал требаше да створат некоја шанса, бидејќи енглезиве им оставија доста простор за игра, ама изгледа толку им е капацитетот на србите.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.859
Поени од реакции
9.531
Англија изиграа колку што треба, дадоа гол и без потење освоија 3 бода.
Со таква игра може да се сликаат. Најголем успех ќе им биде осмина финале и после нека се пакуваат за дома.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom