UEFA EURO 2020 - Панини албум со сликички

Член од
16 февруари 2015
Мислења
44
Поени од реакции
59
Го продавам албумот пополнет цел цена 5000
П.С. Пред да зборите овој е дупли бидејќи го собирав и за себе и за внукот ама он си зема со дебели корици
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.095
Поени од реакции
7.686
Ајде еве ви и Панини албум за Англиска Премиер лига 2022. Отворете си тема и за тоа.
Screenshot_20220213-135119_Facebook.jpg
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.169
Поени од реакции
57.679
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.095
Поени од реакции
7.686
Не мора. Сите двајца што ќе го собираат на форумов можат и по ПП да се договорат за размена.
Искрено би го собирал да ме интересираше фудбал а реално најмалку (скоро ич) ме интересира. Да имаше за тенис некој албум можеби и би се заинтересирал ако е убав.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.169
Поени од реакции
57.679
Искрено би го собирал да ме интересираше фудбал а реално најмалку (скоро ич) ме интересира. Да имаше за тенис некој албум можеби и би се заинтересирал ако е убав.
Ме интересира фудбал, многу форумџии ги интересира фудбал, особено Премиер Лига.
Собирам и албуми, ама албумов е многу неатрактивен за собирање. 600 сликички, 4000-5000 денари за албум што излегува секоја година.
Да беше по нешто карактеристична сезонава, можеби ќе вредеше да се има во колекција.
Инаку дизајнов на сликичките ми се допаѓа. Далеку подобар од оној за европското.

Се читаме во ноември. За прв пат менување сликички во парк по јакни :D
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.095
Поени од реакции
7.686
Ме интересира фудбал, многу форумџии ги интересира фудбал, особено Премиер Лига.
Собирам и албуми, ама албумов е многу неатрактивен за собирање. 600 сликички, 4000-5000 денари за албум што излегува секоја година.
Да беше по нешто карактеристична сезонава, можеби ќе вредеше да се има во колекција.
Инаку дизајнов на сликичките ми се допаѓа. Далеку подобар од оној за европското.

Се читаме во ноември. За прв пат менување сликички во парк по јакни :D
Ноември?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.155
Поени од реакции
39.855
ова панини партал прави човече, 1000 вработени 750 милиони приходи:icon_lol: има бајаѓи офци за стрижење низ светов.

Revenue€751 million (2014)[1]
OwnerPanini Management and Fineldo
Number of employees1000+ (2014)[1]
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.663
Поени од реакции
5.281
Крај једне ере – Панини укида албуме са сличицама фудбалера

Компанија Панини након пет деценија укида чувене албуме са сличицама фудбалера.

Како најављују из Панинија, албуми са сличимама биће укинути пред Европско првенство у Немачкој 2024.године.

Први албум са сличицама фудбалера пуштен је у продају пред Светско првенство у Италији 1970. године, а осам година касније поводом Првенства света у Немачкој 1978. уследила је премијера пуштања у продају широм света.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.095
Поени од реакции
7.686
Screenshot_20220406-223854_Facebook.jpg

НАСКОРО!
Нова колекција на Панини TOP CLASS 2022.
Колекција во која, на нов и единствен начин, се претставени 14 најуспешни фудбалски тимови во Европа за 2022 год.
Колекција со која Панини оваа година започнува нов серијал TOP CLASS што секоја година ќе ги претставува најактуелните и најуспешните во светот на фудбалот во таа година.
Колекција направена според најпрефинетите вкусови и барања на колекционерите.
Колекција со прекрасни подароци за колекционерите.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Прегледај го приврзокот 327979

НАСКОРО!
Нова колекција на Панини TOP CLASS 2022.
Колекција во која, на нов и единствен начин, се претставени 14 најуспешни фудбалски тимови во Европа за 2022 год.
Колекција со која Панини оваа година започнува нов серијал TOP CLASS што секоја година ќе ги претставува најактуелните и најуспешните во светот на фудбалот во таа година.
Колекција направена според најпрефинетите вкусови и барања на колекционерите.
Колекција со прекрасни подароци за колекционерите.
Што се подароците?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.813
Поени од реакции
80.298
Први албум са сличицама фудбалера пуштен је у продају пред Светско првенство у Италији 1970. године, а осам година касније поводом Првенства света у Немачкој 1978. уследила је премијера пуштања у продају широм света.
Meксико 1970-та е првиот.
Моите го собирале тој од 74-та (Германија), а јас почнав од 78-ма (Аргентина).
Му се испомешале на тој што пишувал.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom