UEFA Champions League - Season 2023/24

Кој ќе освои?


  • Вкупно гласачи
    67
  • Гласањето е завршено на .
Член од
5 март 2018
Мислења
15.474
Поени од реакции
17.113
Колку пати Атлетико има освоено ЛШ?
И Порто е великан според вашата логика така ?
Јас нигде не реков дека е Атлетико великан, туку од кај Дортмунд великан
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.503
Поени од реакции
3.513
Атлетико 50 - 50 Дортмунд
ПСЖ 70 - 30 Барселона
Арсенал 55 - 45 Баерн
Реал 40 - 60 Сити

Желбата ми останува Реал - Барса финале , да се разбереме.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.787
Поени од реакции
1.504
Ако се деси финале Реал - Барса и ако Барса доживее уште еден ремонт, Чави ќе се пресели да живее во друга држава.
Автоматски споено мислење:

Мада мислам дека Сити ни спремаат нас ремонт -.-
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.327
Поени од реакции
21.786
Член од
5 март 2018
Мислења
15.474
Поени од реакции
17.113

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.327
Поени од реакции
21.786
Се шинавте, ти тогаш уште не беше во план за овој свет :D

Не туку ми се занесвај, дај таму ургирај за карти, најди се во животот :D
Се сеќавам на финалето како да беше вчера. Тоа не се заборава :)
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.832
Поени од реакции
63.532
Да беше ова Сити од лани, би рекол дека 100% поминуваат. Ама годинава некако ги немаат тие 10-15% што ги делат од другите екипи, иако и понатаму се во трката за титула во ПЛ. Победуваат, но засега не се убедливи. Лани на Етихад првите 20-25 минути покажаа доминација врз Реал како ретко која екипа до тогаш, Реал буквално центар не поминаа. Реал никогаш не можеш да го отпишеш од ЛШ.

Меѓу Арсенал и Баерн, Арсенал ми е благ фаворит, ке видиме само со притисокот како ке се носат, особено што втората им е на гости, а во ПЛ не можат да ротираат.
 
Член од
14 август 2022
Мислења
1.040
Поени од реакции
1.139
Да беше ова Сити од лани, би рекол дека 100% поминуваат. Ама годинава некако ги немаат тие 10-15% што ги делат од другите екипи, иако и понатаму се во трката за титула во ПЛ. Победуваат, но засега не се убедливи. Лани на Етихад првите 20-25 минути покажаа доминација врз Реал како ретко која екипа до тогаш, Реал буквално центар не поминаа. Реал никогаш не можеш да го отпишеш од ЛШ.

Меѓу Арсенал и Баерн, Арсенал ми е благ фаворит, ке видиме само со притисокот како ке се носат, особено што втората им е на гости, а во ПЛ не можат да ротираат.
Ако сакаат да освојат ПЛ боље им е да испаднат со Баерн. Ако играат 1/2 ги чека паклен распоред, треба да играат со Челзи и Тотенхем на гости и Реал/Сити измеѓу.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.570
Поени од реакции
20.329
Се сеќавам на финалето како да беше вчера. Тоа не се заборава :)
И ја се сеќам како ичера да беше.
Среда,иамо физичко и наш најбољи фудбалер у одделение беше едини јувенташ.Даниел Балабур га викасмо хахаха прф комшија на Столета Рајоваљакански.
Целу утакмицу на физичко муда ни ги надува дека Јувентус ке згази,Дел Пјеро,Зидан,Југовиќ,Виери....
Стфарно састаф ги беше огањ,башка и Липи на клупу. Пола одделение не беше ни чуло за Дортмунд ама нема везе.Ја ги знаеше ради најубави дресови у тој време и ради Матијас Замер. Ја почна да му контрам дека ке изгубиф,мада Јуве беше фаворит ептен, ама дирам га викам малце да плаче како јувенташи туја хахаха мала шала.

И навечер деси се што се деси.Историја.
Утакмица беше перфектна,јаки стартови,акцие,на Виерита гол му поништисфа,Дел Пјеро даде добро голче у петерац,али на крај дечки сс најубави дресови поштено си тепасфа.

Од тк Дортмунд ми бидна фтор симпа тим у Европу.Трет су ми Фејнорд.
За прф знам дека знаете.Манекените од Манчестер.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.570
Поени од реакции
20.329
По колку години имате бе орли едни шо се сеќавате на тоа финале :D @парва @Staufer
Ја сам тк имаја 10 године,кокошко една :icon_mrgr:
Иначе иам јаку меморију од детстфо ја,на цели ситуацие од градинку се сеќам,а и на финале Ѕвезда Марсеј нешто.
А ти асл плс хаха
 

Kajgana Shop

На врв Bottom