UEFA Champions League [2019/20]

Кој ќе го крене овогодишниот Uefa Champions League трофеј во Istanbul ?


  • Вкупно гласачи
    167
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 август 2009
Мислења
3.615
Поени од реакции
5.126
Пеп со онаа одбрана полна дудуци, да видам не верувам дека ќе освои ЛШ. Еден куп пари фрли за просеци у одбраната, едино Лапорт е екстра играч според мене али нон стоп е повреден.
Вчера пак сакаше да измислува топла вода со составот, исто како лани на гости со Тотенхем.
Класика Пеп, мора да комплицира баш кога најмногу треба, среќа што тепаше Сити вчера.
Инаку Де Брујне :cuc::cuc:, убедливо најдобар играч моментално после Меси.
Зашто среќа шо тепале Сити вчера ? :)
 
Член од
11 јануари 2014
Мислења
489
Поени од реакции
757
Зашто среќа шо тепале Сити вчера ? :)
Во смисол, добро е што тепаа инаку ќе го распнеа Пеп. И Де Брујне имаше изјава дека бил изненаден од составот и тактиката за овој натпревар.
Инаку заслужено си тепаше Сити според мене, поквалитетен тим се од Реал.
 
Член од
12 март 2012
Мислења
191
Поени од реакции
147
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
ПСЖ ако не го пројдат Дортмунд нека се откажат од фудбал.

Понекогаш е греота таков вештачки тим со ѕвезди да го гледаш како се мачи.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
ПСЖ ако не го пројдат Дортмунд нека се откажат од фудбал.

Понекогаш е греота таков вештачки тим со ѕвезди да го гледаш како се мачи.
Зошто греота? Лигајчари како Нејмар што не му се тренира и што си го ладат со милионите од арапите се греота да испаднат, а децата од Дортмунд кои летаат по теренот не се греота ако испаднат баш од таквите лигајчари? :)
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.143
Поени од реакции
16.658
Не не добар сум со диоптер. Прво викаш како е после првите натпревари.. И на крај за секој случај ќе ги чекаш повратните :)
Па се смеам на процентите кои претходно беа пишувани тука, а засега освен Баерн ниту еден не помина лесно од тие 100 посто " сигурни " шо беа. Барса и Јуве беа сметани за сигурни патници, за кои рака на срце и јас мислев дека ќе одат понатаму, на Атлетико тука ни 5 проценти не им даваа за пролаз,со исклучок на некои членови. :)
Автоматски споено мислење:

ПСЖ ако не го пројдат Дортмунд нека се откажат од фудбал.

Понекогаш е греота таков вештачки тим со ѕвезди да го гледаш како се мачи.
Зошто греота, нека испаднат да не ги гледаме лигајчари како Нејмар и компанија, најодвратен тим.
Дортмунд имаат квалитет да ги усрамат сред Париз.
Плус Псж ќе бидат без Верати и Муние а можно е и без Тиаго Силва.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Инаку Де Брујне :cuc::cuc:, убедливо најдобар играч моментално после Меси.
Е да, Левандовски крикет игра у Индија. Сезонава фудбал има измислено и за Меси. Ненормална статистика држи уште од почетокот на 2019-та.

Каде бе со мислењава ццц
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Па се смеам на процентите кои претходно беа пишувани тука, а засега освен Баерн ниту еден не помина лесно од тие 100 посто " сигурни " шо беа. Барса и Јуве беа сметани за сигурни патници, за кои рака на срце и јас мислев дека ќе одат понатаму, на Атлетико тука ни 5 проценти не им даваа за пролаз,со исклучок на некои членови. :)
Автоматски споено мислење:


Зошто греота, нека испаднат да не ги гледаме лигајчари како Нејмар и компанија, најодвратен тим.
Дортмунд имаат квалитет да ги усрамат сред Париз.
Плус Псж ќе бидат без Верати и Муние а можно е и без Тиаго Силва.
За Тиаго Силва е потврдено дека нема да игра, а за другите двајца не знам, не сум видел.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.538
Поени од реакции
62.417
Ваљда за првиот мисли.
Никаков збор за фаул во напад, Рамос прерано рипна и го изгуби дуелот со Габриел Жезус.
Не ми се верува дека напаѓач од типот на Жезус успеа да го надитри Рамос.
Не го надитри Жезсс, колку што Рамос лошо се постави. Откако виде дека е предалеку од Жесус и топката ке го одмине, се обиде да компензира со скок наназад, ама веќе беше доцна.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.143
Поени од реакции
16.658
Непријателот на мојот непријател е мој пријател :D
Сити после дуелот со Реал биле угостени на Ванда Метрополитано да тренираат, сигурно со црвен тепих ги пречекаа и конфети им фрлаа кога влегуваа на стадион

шалим се, шалим се. :)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Јас сеуште не знам каде играле реал утакмица во ЛШ од осминафиаале и изгубиле, а да не се пожалеле на судиите. Кои плачковци божеее.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom