UEFA Champions League 2011/2012

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Ти паѓа во вода ова, пари може да се соберат и на Реал-Милан.
Се мести финале Барса-Реал, така да све исто дали Апоел на Реал или Апоел на Барса, а на сите им е скурчено од Реал-Милан. :D Убав распоред е за пари правење, имаме две топ полуфиналиња и две утакмици (Барса-Милан, Арсенал-Милан) пред полуфинале. :)
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Се мести финале Барса-Реал, така да све исто дали Апоел на Реал или Апоел на Барса, а на сите им е скурчено од Реал-Милан. :D Убав распоред е за пари правење, имаме две топ полуфиналиња и две утакмици (Барса-Милан, Арсенал-Милан) пред полуфинале. :)
Значи местат а...:pos:
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Лани манчестер барса се местеше ? Не ме тепајте голем пенис имам.

edit: фанови на барселона, престанете со приватни пораки, не сум геј.
 
М

- Миланело -

Гостин
ne mu se drugari ekspertive od kajgana, normalno deka mu cestitat po telefon
Сакаш да кажеш дека поголемиот број од фановиве во темава фудбал сме неписмени говеда? Па со иронија не нарекуваш "експерти" само затоа што сме дале некакво мислење што не оди во прилог на твојата fuckin Барселона?
Па ако ние сме ти под секое твое "интелектуално ниво" што се замараш со нас и со цела "експертска" јавност на кајгана, оди комуницирај таму кај што ќе можеш слободно да ејакулираш дури го гледаш Меси и воздигнувајќи те до небесата.
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
Нема врска местењата не знам која е политиката али се гледа дека секогаш барса имаат голема помош од судиите,чудно така?
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Фан на Манчестер напишал вакво нешто? :pos:
На вас ви беа потребни 2 пенала за да го победите Отелул и пак не успеаа да ве прогураат ни групите во ЛШ да ги поминете.
Ви досудија 2 никакви пенали против Челзи за да ве одржат во битка за титулата во ПЛ, која веројатно и ќе ја освоите.
Во финале во ЛШ лани ни дадовте гол од офсајд.....
........
........
:tapp::pos::tapp::pos::tapp::pos::tapp:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
За саат време два нови дуела почнуваат а ни збор за нив...
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Се мести финале Барса-Реал, така да све исто дали Апоел на Реал или Апоел на Барса, а на сите им е скурчено од Реал-Милан. :D Убав распоред е за пари правење, имаме две топ полуфиналиња и две утакмици (Барса-Милан, Арсенал-Милан) пред полуфинале. :)
Значи ако се мести финале Реал - Барса, нека се спремаат фановите на Баерн да плукаат по некој икс судија.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Значи ако се мести финале Реал - Барса, нека се спремаат фановите на Баерн да плукаат по некој икс судија.
Го отековте еј, па читајте на претходната страна мајку му..."Не дека е местена, ама само да ти кажам дека и ако местат, ваков распоред би бил најдобар."
 
Член од
9 март 2011
Мислења
1.944
Поени од реакции
905
A ti dali procita prethodno sto napisav jas ? Jas ne rekov deka posedot e glavnata rabota,tuku golot ili golovite dadedni na toj mec...E sega toa sto Barsa go pravi toa na toj nacin sto mroa da ima golem posed i mnogu dodavana toa e nejzina rabota,a ne na drugite.Ako Milan igra sekogas vaka,t.e ako sekogas se obiduval d pomini protivnik vaka vo Liga na Sampioni so 3 udari kon gool vo 2 utakmici ondak e negova rabota....A sto pokazuva statistikata deka eden tim ima 20 udari kon gol a drugiot samo 3 ?Dali pokazuva deka toj tim so poveke udarii sansi deka e podobar ?
Zosto togas se pokazuvaat statistikite na sekoj natprevar ?Ili samo da gi citat studentite na ekonomskiot fakultet ?Statistikata pokazuva koj igral podobro.Toa e prosta rabota,ebate hejterite....
Dali e kriv sudijata ili Ibrahimovic sto nemase nitu eden udar kon golot na Valdez?
Dali e kriv sudijata ili Robinho sto nemase nitu eden udar kon golot na Valdez ?
Dali e kriv sudijata ili Milan sto na 2 meca imase 3 udari kon golot na Barca ?
Ako mislite deka Milan e osteten za vtoriot penal,ondak ako gledame na sekakva greska na sudijata i da ja barame vinata vo sduijata a ne vo nasiot tim i Barca bese osteten,i toa poveke od milan na ovie 2 meca.Ne bese dosuden cist penal vrz Pujol na prviot mec i pri prviot penal vcera trebase da pokazi crven karton na Antonini.TOCKA....
Sto ako Barca ne bese ostetena prviot mec i da bese rezultatot 0-1 ?
ajde gitla site.....

A vikate sramota e ova a ?A kaj bevte vka da vikate pri penalot vrz Pujol na prviot mec kade sto sudijata bese na 5 metri i mnogu ubavo ja sledese celata situacija.zosto togas ne vikavte srm za fudbalot,sudijata vide se i ne reagirase....
Ve zalam...
I da,polesno e da kazite deka suddite mu pomagat na Barsa,odkolku da priznaete deka vkupno na dva meca imavte samo 3 suta kon gol.Toa e normalna rabota....
Тоа беше фаул на Леман но не и за црвен, а за Алвеш тоа не е за црвен бидејќи немаше груп контакт за црвен картон само за тоа што отиде со ѓон треба да свири фаул!
Ti seriozen si za ova ? Gi znaes pravilata na fudbalot ? Golmanot e posleden i go faulira igracot na Barsa,normalno deka e za crven...


I da,zatoa sto nie ne placime za sudiite i nivnite greski( koj gi ima istotaka protiv nas) tuku sekoja godina gledame kade ni e minusot vo timot,eve veke 5ta sezona po red igrame polufinale vo LS...

A voi fanovi na Real mnogu gir azberam,i mene nekoj da mi dojde doma da me pleska kako saka 4 godini po red,i jas bi go mrazel i bi baral nesto za da provociram....
Fanovite na Celzi,daj molimte ne komentirajte na tema kade sto ne znaete za sto e.Pa za LIGA NA SAMPIONI e,tema kade sto nikogas nemate napisano deka ste bile sampioni i nikogas nema da pisete....
Edinstveno edno golemo ravo za fanovite na Manchester,koj iako izgubia 2 finalina pak ne kenat kako nekoi drugi tuka....

A za mestene ili pomagane od UEfa ova ona,pa zosto n go dobi Barca da igra so Apoel mesto so Milan ?NNe znam sto ke bese vo forumov ako igrase Barsa so Apoel....

Pa jasno mu kaza Pep na nosleto : 5 sezoni po red igrame polufinale......
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.542
Поени од реакции
43.008
Фан на Манчестер напишал вакво нешто? :pos:
На вас ви беа потребни 2 пенала за да го победите Отелул и пак не успеаа да ве прогураат ни групите во ЛШ да ги поминете.
Ви досудија 2 никакви пенали против Челзи за да ве одржат во битка за титулата во ПЛ, која веројатно и ќе ја освоите.
Во финале во ЛШ лани ни дадовте гол од офсајд.....
........
........
За групата, нема да коментирам.. Бидејќи на никој не му е јасен начинот на кој испадна Манчестер од групата.. Дали потценување на противниците.. Дали Фергусон решил дека тимот не е доволно спремен и уигран за да освојува ЛШ, па затоа одлучил да се насочи само на ПЛ, кој знае.. Ама не е ни битно.. Јас тврдам тука дека Манчестер еве сега да играт со Отелул, комотно на 99 меча од 100 ќе им дадат повеќе од 3 гола.. Ама затоа па во Англија имат само 7 кикса... (Барса на пример има 8 во Шпанија и меч помалце изиграно)

Ни досудиле 2 пенали за ДА НЕ ОДРЖАТ во битката за ПЛ? :pos: Ај објасни го ова молим те.. Чисто информативно... На последните 11 натпревари, Манчестер има 10 победи и кикс против Челзи.. 7 победи по ред, 4 по ред клин шит... Што ќе сменеше толку многу ако го изгубија тој меч?

А голот беше офсајд, точно.. Ама минимален и тешко се забележува тоа.. Не беше некој +метар па да се жалите нешто сега.. (не оти има и зошто да се жалите)..
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
A ti dali procita prethodno sto napisav jas ? Jas ne rekov deka posedot e glavnata rabota,tuku golot ili golovite dadedni na toj mec...E sega toa sto Barsa go pravi toa na toj nacin sto mroa da ima golem posed i mnogu dodavana toa e nejzina rabota,a ne na drugite.Ako Milan igra sekogas vaka,t.e ako sekogas se obiduval d pomini protivnik vaka vo Liga na Sampioni so 3 udari kon gool vo 2 utakmici ondak e negova rabota....A sto pokazuva statistikata deka eden tim ima 20 udari kon gol a drugiot samo 3 ?Dali pokazuva deka toj tim so poveke udarii sansi deka e podobar ?
Zosto togas se pokazuvaat statistikite na sekoj natprevar ?Ili samo da gi citat studentite na ekonomskiot fakultet ?Statistikata pokazuva koj igral podobro.Toa e prosta rabota,ebate hejterite....
Dali e kriv sudijata ili Ibrahimovic sto nemase nitu eden udar kon golot na Valdez?
Dali e kriv sudijata ili Robinho sto nemase nitu eden udar kon golot na Valdez ?
Dali e kriv sudijata ili Milan sto na 2 meca imase 3 udari kon golot na Barca ?
Ako mislite deka Milan e osteten za vtoriot penal,ondak ako gledame na sekakva greska na sudijata i da ja barame vinata vo sduijata a ne vo nasiot tim i Barca bese osteten,i toa poveke od milan na ovie 2 meca.Ne bese dosuden cist penal vrz Pujol na prviot mec i pri prviot penal vcera trebase da pokazi crven karton na Antonini.TOCKA....
Sto ako Barca ne bese ostetena prviot mec i da bese rezultatot 0-1 ?
ajde gitla site.....
А фаулон на Маскерано? Со иста тежина беше и неговиот и после тоа над Иниеста?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom