UEFA Champions League 2010-2011

Кој ќе ја освои Лигата на Шампионите?


  • Вкупно гласачи
    171
  • Гласањето е завршено на .
В

Вори

Гостин
Нема ништо сељачко тука од моја страна, ако викаш дека Барса не заслужува да биде меѓу најголемите светски клубови, наведи кои се тие што заслужуваат?

А за притисок врз судии, објасни ми што прават Дрогба и Тери кога се сипуваат во лице на судиите, и скокаат ко мајмуни низ теренот? Што прави Мурињо кога нон стоп нешто му приговара на четвртиот судија? Што прави Фергусон кога пцуе по скоро сите судии во Премиер? Или не само Гвардиола и Пике вршат притисок врз судиите.

Не живееш во историја, само затоа а има спорен судиски момент во корист на Барса, одма доаѓаш на сите можни фудбалски теми да го спомнуваш Овребо и неправдата.

Со тоа џуџасто - кретенски створења само си ги потврдуваш фрустрациите кои сеуште ги носиш :)

Дека глумат Барса глумат, тоа нема што да се дискутира. Бускетс кога се фати за лице и еднаш Педро тоа беше чиста комедија, ама ниту Ди Мариа е нешто поарен, па ни Ронало (денес немаше ситуации за театар). Сите во шпанска лига се исти, затоа и не знам што сите толку се фатиле за Бускетс, Алвес, Педро.
Ги споредуваш осипувањата на Тери и Дрогба и пцуењата на Фергусон со ова недораснато однесување на целиот тим на Барселона?Кажи ми на кој меч помеѓу Манчестер и Челзи се случувале такви работи.Дали цел тим на Јунајтед правел притисок врз судијата или пак цел тим на Челзи?
Не другарче,можеби некој поединец ќе се избаци,ама цел тим во никој случај.

Во врска со Иниеста ќе ти кажам нешто.Да,имам комплекси од него и од неговиот тим,не можам навечер да спијам како што приметуваш,секој ден се молам за негова смрт,одам на бајачки и му фрлам маѓии итн итн.
Пријателу,си имам и многу други попаметни работи,верувај.
Сега останете ми сите поздравени и убаво да спиете.

 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Кој од кој поголем стручњак! Дајте бе еден коментар за Адебајор и двете раце у очи што му ги напика на Бускетс. Или Марсело и намерното газење. Ама си праите така како што ви одговара. Па и нормално е тоа.

Или коментар за најдебилниот Реал Мадрид воопшто или коментар за Кристијано и неговата исфрустрираност за таквата игра или каков и да е коментар за Кристијано, ако уопште можете да смислите некаков коментар за него. Ама не, судиите. УНИЦЕФ ејјјјј! Ахх бе Мур..... Си увиде дека го испуши поштено, дека го победија со негова игра, паметен е. Ама не, судиите. Типично за него и неговиот карактер. А и наредна утакмица нека искочи со таква игра, за да не прими, зашто многу ќе ви се фати два пати годишно со по 5 комада дома да ве праќаат, башка пораз на домашен терен, со мочана куп титула која може у гз да си ја напикаат, на чело со Рамос.
Ајде ти се молам зар има нешто такво како што е безвредна титула? Во купот во последните утакмици останаа најаките шпански тимови...финале ел класико кое е од голема важност за 2та тима. Титула освоена во директен дуел ...кревање на пехарот пред очите на лутиот ривал. И те како не е безведна...ама ај нека биде по твоето.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
А јас не разбирам што се запнале толку со чистиот црвен картон на Пепе другите хејтери на Барселона кога и сите знаеме дека и резултатот да беше 0-0 не знам што ќе бараше Реал Мадрид на Ноу Камп и тоа со Иниеста во составот кај Барселона....јас повеќе и од фановите на Реал мадрид сакав тие да бидат финалисти но мораме малце и другите да бидиме реални вклучувајќи го и Давор...за другите сезони Барселона си е приказна за себе,но реално гледано во овој натпревар не гледам каде Барселона имаше помош од судијата???...зошто никој не спомнува дека Реал Мадрид не направи воопшто ниту еднаш шанса и кога имаа исто играчи на теренот туку Барселона беше таа која беше поконкретна и правеше шанси....мислам освен дретица никој друг од фан клуб Реал Мадрид не го призна поразот..и реално беше дека Барселона ќе оди во финалето бидејќи се значително поквалитетен тим од Мадрид во моментов и самиот Мурињо го знае тоа...јас ви тврдам и резултатот да беше 0-0 или 1-0 за Реал Мадрид, повторно Барселона ќе беше таа екипа која ќе патува во финалето бидејќи не верувам дека на Ноу Камп мурињо ќе направи вуду магија и нема да прими 2+ гола со онаква одбрана.....мислам дајте малку реално гледајте на работите!
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Ги споредуваш осипувањата на Тери и Дрогба и пцуењата на Фергусон со ова недораснато однесување на целиот тим на Барселона?Кажи ми на кој меч помеѓу Манчестер и Челзи се случувале такви работи.Дали цел тим на Јунајтед правел притисок врз судијата или пак цел тим на Челзи?
Не другарче,можеби некој поединец ќе се избаци,ама цел тим во никој случај.
Значи земи гледај натпревар од шпанско првенство, кога Реал или Барса гостува некаде особено кај Осасуна, Спортинг Хихон и сличните и ќе ти биде јасно.

Таму домашните играчи го прават истото ова само помножи го по 3 пати, пола натпревар лежат доле, за секој старт бараат картон, и слично. Уште еднаш ќе напоменам, ова не е одлика на играчите на Барса, него на сите во Шпанија. Едноставно цигани се и тоа е тоа, сакал јас или не такви се.

Англија е сосема друга приказна, таму нема лежење, веднаш се станува, се влегува во жестоки дуели и затоа не може да се споредува. Ги спомнав Фергусон, Дрогба итн, затоа што некои во темава ја направија работата како Барса да се единствени во светот што ги притискаат судиите и што глумат.

Памтам пред 5 - 6 години, Тоти сам се влечеше за дрес со едната рака, а со другата мафташе накај судијата да досуди фаул.

И сите неутрални фанови, лутете се на Мурињо што не дозволува фудбал, а не на Барса што глумеле. Нека игра Мурињо отворено со Кака, Бензема, Роналдо, Озил и јас гарантирам дека нема да има нити толку нервоза, нити толку глума на теренот.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.445
Поени од реакции
13.872
И сите неутрални фанови, лутете се на Мурињо што не дозволува фудбал, а не на Барса што глумеле. Нека игра Мурињо отворено со Кака, Бензема, Роналдо, Озил и јас гарантирам дека нема да има нити толку нервоза, нити толку глума на теренот.
И петарди во мрежата на Реал.
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Ајде ти се молам зар има нешто такво како што е безвредна титула? Во купот во последните утакмици останаа најаките шпански тимови...финале ел класико кое е од голема важност за 2та тима. Титула освоена во директен дуел ...кревање на пехарот пред очите на лутиот ривал. И те како не е безведна...ама ај нека биде по твоето.
Чисто онака, епитет. Пишав и во нашиот фан клуб, и те како ми беше за купот, особено кога е против Реал. Вреди. Ама поентата ми е, со КУП почнавте да бидете задоволни????? Купот не е Ла Лига или Лига на шампиони! Затоа што во споредба со тие натпреварувања.......уствари нема споредба.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Ги споредуваш осипувањата на Тери и Дрогба и пцуењата на Фергусон со ова недораснато однесување на целиот тим на Барселона?Кажи ми на кој меч помеѓу Манчестер и Челзи се случувале такви работи.Дали цел тим на Јунајтед правел притисок врз судијата или пак цел тим на Челзи?
Не другарче,можеби некој поединец ќе се избаци,ама цел тим во никој случај.

Во врска со Иниеста ќе ти кажам нешто.Да,имам комплекси од него и од неговиот тим,не можам навечер да спијам како што приметуваш,секој ден се молам за негова смрт,одам на бајачки и му фрлам маѓии итн итн.
Пријателу,си имам и многу други попаметни работи,верувај.
Сега останете ми сите поздравени и убаво да спиете.

Поради тоа Ел Класико си е приказна за себе. Ел Класико е нешто посебно сакал некој тоа да го признае или не. Исто ко да земат Грција - Македонија да играат, загреано со политика у позадина, не се поднесуваат едни со други, посебна жар има на тие утакмици.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Чисто онака, епитет. Пишав и во нашиот фан клуб, и те како ми беше за купот, особено кога е против Реал. Вреди. Ама поентата ми е, со КУП почнавте да бидете задоволни????? Купот не е Ла Лига или Лига на шампиони! Затоа што во споредба со тие натпреварувања.......уствари нема споредба.
И Берлускони куп против ваква Барса па и за најхардкор фанови на Реал е радост и успех. Нормално дека не е ЛЛ и ЛШ ама добро е да се добие титула во ера на можеби најдобриот тим на Барселона во нивната историја. Исто би се радувал ти да си на место на фановите на Реал...во слична ситуација кога Реал би бил доминантен над Барса...се случувало и тоа. Го имаат доживеано постарите генерации на фанови на Барса за разлика од тебе кој е жив сведок на еден ваков тим на твојот омилен тим. Биди среќен и горд на успехот на Барса пошто не секој фан имал можност да го види клекнат на колена најдобриот светски клуб за минатиот век. Спортски поздрави пријателе
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.445
Поени од реакции
13.872
Чисто онака, епитет. Пишав и во нашиот фан клуб, и те како ми беше за купот, особено кога е против Реал. Вреди. Ама поентата ми е, со КУП почнавте да бидете задоволни????? Купот не е Ла Лига или Лига на шампиони! Затоа што во споредба со тие натпреварувања.......уствари нема споредба.
Освоивте ЛШ па вие да се радувате ? Освен тоа што ќе имате материјал да им мрсите муда на фановите на Реал, која ќе ви биде поентата после овие радости ако не го тепате Манчестер на 28 на Вембли ? После некое време сите ќе се сеќаваат на тоа кој го креваше трофејот во купот, пред навивачите, на кој му падна, и слично. Освен хардкор фановите на Реал и Барса, никој речиси нема да се сеќава на тоа дека Барса ги елиминирале Реал во полуфинале. Најважно од се и она по што највеќе ќе ве памтат е да победите на 28ми, а не дека сте го елиминирале Реал во полуфинале. Колку и да не сакам тоа да се случи уште сега нешто ми кажува дека Барса пак ќе биде шампион.

И да, кога сме веќе кај купот, да беше освоен против Севиља, Валенсија, ќе беше исто како Реал да освоиле Трофеј Бернабе.. Ама кога го освојуваат против Барселона, против "најдобриот" тим во историјата, против тимот од друга планета... Е тоа е веќе нешто друго.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931

Дури и Пепе изгледа нежен во споредба со ова.... и да сапрајс играчот на Барса не добива ништо со а со тоа ни обичен фаул за фаулираниот. Најс уан за судијата.
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
И Берлускони куп против ваква Барса па и за најхардкор фанови на Реал е радост и успех. Нормално дека не е ЛЛ и ЛШ ама добро е да се добие титула во ера на можеби најдобриот тим на Барселона во нивната историја. Исто би се радувал ти да си на место на фановите на Реал...во слична ситуација кога Реал би бил доминантен над Барса...се случувало и тоа. Го имаат доживеано постарите генерации на фанови на Барса за разлика од тебе кој е жив сведок на еден ваков тим на твојот омилен тим. Биди среќен и горд на успехот на Барса пошто не секој фан имал можност да го види клекнат на колена најдобриот светски клуб за минатиот век. Спортски поздрави пријателе
Ги потфатив и јас тие моменти, не се секирај.....

Нема везе, ретко виден пост на форумов од страна на фан на Реал, Интер па и Челзи. Комплименти!

Освоивте ЛШ па вие да се радувате ? Освен тоа што ќе имате материјал да им мрсите муда на фановите на Реал, која ќе ви биде поентата после овие радости ако не го тепате Манчестер на 28 на Вембли ? После некое време сите ќе се сеќаваат на тоа кој го креваше трофејот во купот, пред навивачите, на кој му падна, и слично. Освен хардкор фановите на Реал и Барса, никој речиси нема да се сеќава на тоа дека Барса ги елиминирале Реал во полуфинале. Најважно од се и она по што највеќе ќе ве памтат е да победите на 28ми, а не дека сте го елиминирале Реал во полуфинале. Колку и да не сакам тоа да се случи уште сега нешто ми кажува дека Барса пак ќе биде шампион.

И да, кога сме веќе кај купот, да беше освоен против Севиља, Валенсија, ќе беше исто како Реал да освоиле Трофеј Бернабе.. Ама кога го освојуваат против Барселона, против "најдобриот" тим во историјата, против тимот од друга планета... Е тоа е веќе нешто друго.
Уште комлименти. Изненаден сум, искрено. Баш ми е мило.

Мрсам муда бе па ти, имам материјал сеа :smir:
 

SHANE

Др.Акула
Член од
30 април 2008
Мислења
1.453
Поени од реакции
853
И Берлускони куп против ваква Барса па и за најхардкор фанови на Реал е радост и успех. Нормално дека не е ЛЛ и ЛШ ама добро е да се добие титула во ера на можеби најдобриот тим на Барселона во нивната историја. Исто би се радувал ти да си на место на фановите на Реал...во слична ситуација кога Реал би бил доминантен над Барса...се случувало и тоа. Го имаат доживеано постарите генерации на фанови на Барса за разлика од тебе кој е жив сведок на еден ваков тим на твојот омилен тим. Биди среќен и горд на успехот на Барса пошто не секој фан имал можност да го види клекнат на колена најдобриот светски клуб за минатиот век. Спортски поздрави пријателе
Некогаш Реал беше пример за клуб (не само во карактерен него и во играчки аспект).Секогаш уживав во натпреварите што ни ги пружаше Реал или Барселона.Одсекогаш беше натпревар за очи,натпревар за големите љубители на фудбалот.Затоа и приматот ел класико има големо влијание врз целиот свет.И кога победувавме и кога губевме,и кога бевте на колена и кога бевме на колена секогаш уживав во натпреварите(без разлика кој беше победникот).На што личи ова бе другар?Со доаѓањето на Мурињо ел класико стана само еден од најдосадните класика што некогаш сум ги гледал,нешто неподносливо.Со доаѓањето на Мурињо се уништи таа убавина на фудбал.Се уништи се.Се секаваш дека против оваа иста Барса тепавте 4:1 дома и 1:0 на гости во 2007/2008 мислам?Не можело да се игра отворен фудбал против Барса,типичен болшит.Барса никогаш не играла затворен фудбал против Реал,нити Реал некогаш играл затворено против Барса.Кога можеше да биде на дофат до победа Пелегрини,зошто не може мурињо?Типично кукавички за еден голем и некогаш славен Реал Мадрид.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Некогаш Реал беше пример за клуб (не само во карактерен него и во играчки аспект).Секогаш уживав во натпреварите што ни ги пружаше Реал или Барселона.Одсекогаш беше натпревар за очи,натпревар за големите љубители на фудбалот.Затоа и приматот ел класико има големо влијание врз целиот свет.И кога победувавме и кога губевме,и кога бевте на колена и кога бевме на колена секогаш уживав во натпреварите(без разлика кој беше победникот).На што личи ова бе другар?Со доаѓањето на Мурињо ел класико стана само еден од најдосадните класика што некогаш сум ги гледал,нешто неподносливо.Со доаѓањето на Мурињо се уништи таа убавина на фудбал.Се уништи се.Се секаваш дека против оваа иста Барса тепавте 4:1 дома и 1:0 на гости во 2007/2008 мислам?Не можело да се игра отворен фудбал против Барса,типичен болшит.Барса никогаш не играла затворен фудбал против Реал,нити Реал некогаш играл затворено против Барса.Кога можеше да биде на дофат до победа Пелегрини,зошто не може мурињо?Типично кукавички за еден голем и некогаш славен Реал Мадрид.
Нема да кријам дека ми фалат тие времиња кога Реал победуваше со играчи како Емерсон,Хајнце,Диара,Гаго итд. Ама има разлика од тогаш до сега.... не зависи ништо од нас фановите кои искрено сакаме да си го видиме омилениот тим да победува и да остварува успеси. Мурињо да беше тренер пред неколку години на Реал со ваква тактика веќе 80к публика ќе мафташе со бели марамчиња веќе наредниот ден ќе беше сменет од функцијата. Веќе долго време Барса доминира во Шпанија па навивачите на Реал подлегнаа под некаква си разочараност и веќе не им е битно дали Реал ќе победи против Барса бранејќи се или тепајќи се. Едноставно сакаат било каква победа... Нивото на игра на Барселона моментално е недостижно...како фан на Реал се надевам дека кога тогаш ќе падне за да гледаме отворен фудбал. До тогаш тешко.
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
Ја само ова ќе го остаам тука.


нема никаков картон.

директен црвен.


разликата, чаби не се дере и витка ко пичка.

и прејаки се барса у лш, ај со три судии некако ќе победиш али сеа со пет нема шанса.
Дали сум уморен или ќорав, ама на таа првата слика горе во ќошот нели е Иниеста и Чави ја носи капитенската лента, а Пујол играше вечер и беше капитен ? ? ?
Можеби сум у грешка , јбг 2 саата пикадо игра само бројки ми се гледат пред очи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom