UEFA Champions League 2010-2011

Кој ќе ја освои Лигата на Шампионите?


  • Вкупно гласачи
    171
  • Гласањето е завршено на .
Член од
17 јули 2008
Мислења
280
Поени од реакции
5

Ај да ми објасните како е можно ова: Дани пробува да го шутира фудбалот има целосно движење на ногата напред и одеднаш прима удар се враќа ногата и прави 360 степени назад.
1. Глума е ова ?
2. Кога шутираш фудбал ногате е целосно стегната не се лесно враќа назад ?
3. Намера имаше мене лошо ми изгледаше мислев дека му ја скрши ногата(среќа не му ја скрши).
Мислење само лично
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Првата е од купот.
Затоа прашував, да не настане недоразбирање. Тогаш требало да има црвен картон и за Барселона на тој меч ама за различен судија е муабетот.

--- надополнето ---

Кај го примети суратот на Сами...
Арапски сурат :icon_mrgr
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
ФАКТ е дека Барселона секогаш,ама баш секогаш е фаворизирана од судиите.ФАКТ е дека Барселона е под крилото на Платини и останатите кретени од УЕФА.ФАКТ е дека Барселона ги има најпичкинските и најгомнарските играчи кои ја користат секоја ситуација и секој контакт за да глумат и да рикаат ко волови,без притоа да бидат чепнати(чест на исклучоци како Чави и Иниеста можеби).ФАКТ е дека за секоја судиска одлука која не е во нивна корист,цела екипа на Барселона со се клупата и Пеп оди да се буни кај арбитарот и да сугерира за да тој свирне или покаже некаков картон.
ФАКТ е,и никој не може да ме убеди во спротивното.

Е мили мои,со сето ова што го набројав погоре,а што го мислат сите освен фановите на Барселона нормално,не може истата таа Барселона да биде најдобар светски клуб.Едноставно не може.Тие работи не се одлика на најдобрите,така да Барселона би ја сместил во многу понизок ранг,независно од тоа колку титули имаат и каква историја направиле во минатото.
Да, де затоа Челзи е најдобар светски клуб, со милиони навивачи, еден куп трофеи, историја, итн итн :pos:

Штета го немаше другар ти дон Андрес, може ќе ти се насмевнеше пред камерата :)

Единствен факт е дека Пепе одеше со отворен ѓон и можеби можеше да помине со жолт (но само можеби), но никој не може да каже дека 100% е неоправдан картонот.

А тоа дека Меси бил за црвен и слично, се неверојатни глупости кои не заслужуваат ни коментар.
 
В

Вори

Гостин
Да, де затоа Челзи е најдобар светски клуб, со милиони навивачи, еден куп трофеи, историја, итн итн :pos:

Штета го немаше другар ти дон Андрес, може ќе ти се насмевнеше пред камерата :)

Единствен факт е дека Пепе одеше со отворен ѓон и можеби можеше да помине со жолт (но само можеби), но никој не може да каже дека 100% е неоправдан картонот.

А тоа дека Меси бил за црвен и слично, се неверојатни глупости кои не заслужуваат ни коментар.
Еи еи еи!Глупости на кило.Бар од тебе не очекував олку ниско сељачки работи.
Никаде не спомнав дека Челзи е најдобар светски клуб и не знам зошто тоа го потенцираш безврска кога и сам знаеш дека не е тоа поентата на постот.
Историја не гледам,живеам во сегашно време и се друго што се случувало во минатото само почитувам.А не го спомнувам во секој наврат и не се фаќам за тоа како пијан за плод.
Уствари види го потписот мој и нема потреба друго да ти објаснувам.

И јас колку што знам,немам другар што се вика Андрес,а уште помалку што се презива Иниеста,така да...а и да имам прилика,не би се дружел со такви џуџасто-кретенски створења.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554

Ај да ми објасните како е можно ова: Дани пробува да го шутира фудбалот има целосно движење на ногата напред и одеднаш прима удар се враќа ногата и прави 360 степени назад.
1. Глума е ова ?
2. Кога шутираш фудбал ногате е целосно стегната не се лесно враќа назад ?
3. Намера имаше мене лошо ми изгледаше мислев дека му ја скрши ногата(среќа не му ја скрши).
Мислење само лично
Ај пред да ти објаснам прво да те прашам нешто.
Дали во живот си шутнал топка и дали приближно ти бил напревен таков старт ?

--- надополнето ---

Другар извини, лошо сум те разбрал. :D
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Како што кажа Давор погоре...

Факт е дека Барселона е под крилото на Платини (иако сакаа да го казнат Иниеста да не игра на овој меч, за среќа не успеаа), факт е дека во Барселона се најпичкарските и најлигавите играчи кои на секој контакт се собираат околу судијата заедно со Пеп и цела клупа и сугерираат за да покаже картон. Исто така е факт дека тие воопшто немаат поима од фудбал и дека се што направија до овој момент во сезоната е со помош на судиите. Факт. Сфативте? Не? ФАКТ. А пред фактите и боговите молчат нели, а овде тој тера маалски муабети во кој нема ама баш никаков ФАКТ. Иронија...

Мислам дека требаше некој да стави овде едно вакво признание, за тој конечно да почне да се осеќа подобро околу самиот себе. И кога ми текне дека сере за Гоче еј...
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ја само ова ќе го остаам тука.


нема никаков картон.

директен црвен.


разликата, чаби не се дере и витка ко пичка.

и прејаки се барса у лш, ај со три судии некако ќе победиш али сеа со пет нема шанса.
Добро можеби требаше и Бускетс да добие црвен,не викам не...ама како може да не ги спомнете тогаш и газењата на вашите играчи.
Газењето на Пепе врз Меси,па газењето на Арбелоа врз Виља,па вечерва Марсело трчаше над Педро...Адебајор го удри Пујол крај аут линијата,после го удри и Бускетс...и на крај испаѓа дека Меси заслужил црвен....
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Ај пред да ти објаснам прво да те прашам нешто.
Дали во живот си шутнал топка и дали приближно ти бил напревен таков старт ?

--- надополнето ---

Другар извини, лошо сум те разбрал. :D
Абе не си и ти крив брат.... :pos:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Како што кажа Давор погоре...

Факт е дека Барселона е под крилото на Платини (иако сакаа да го казнат Иниеста да не игра на овој меч, за среќа не успеаа), факт е дека во Барселона се најпичкарските и најлигавите играчи кои на секој контакт се собираат околу судијата заедно со Пеп и цела клупа и сугерираат за да покаже картон. Исто така е факт дека тие воопшто немаат поима од фудбал и дека се што направија до овој момент во сезоната е со помош на судиите. Факт. Сфативте? Не? ФАКТ. А пред фактите и боговите молчат нели, а овде тој тера маалски муабети во кој нема ама баш никаков ФАКТ. Иронија...

Мислам дека требаше некој да стави овде едно вакво признание, за тој конечно да почне да се осеќа подобро околу самиот себе. И кога ми текне дека сере за Гоче еј...
Море Гоче е Кока Кола за него...
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Еи еи еи!Глупости на кило.Бар од тебе не очекував олку ниско сељачки работи.
Никаде не спомнав дека Челзи е најдобар светски клуб и не знам зошто тоа го потенцираш безврска кога и сам знаеш дека не е тоа поентата на постот.
Историја не гледам,живеам во сегашно време и се друго што се случувало во минатото само почитувам.А не го спомнувам во секој наврат и не се фаќам за тоа како пијан за плод.
Уствари види го потписот мој и нема потреба друго да ти објаснувам.

И јас колку што знам,немам другар што се вика Андрес,а уште помалку што се презива Иниеста,така да...а и да имам прилика,не би се дружел со такви џуџасто-кретенски створења.
Нема ништо сељачко тука од моја страна, ако викаш дека Барса не заслужува да биде меѓу најголемите светски клубови, наведи кои се тие што заслужуваат?

А за притисок врз судии, објасни ми што прават Дрогба и Тери кога се сипуваат во лице на судиите, и скокаат ко мајмуни низ теренот? Што прави Мурињо кога нон стоп нешто му приговара на четвртиот судија? Што прави Фергусон кога пцуе по скоро сите судии во Премиер? Или не само Гвардиола и Пике вршат притисок врз судиите.

Не живееш во историја, само затоа а има спорен судиски момент во корист на Барса, одма доаѓаш на сите можни фудбалски теми да го спомнуваш Овребо и неправдата.

Со тоа џуџасто - кретенски створења само си ги потврдуваш фрустрациите кои сеуште ги носиш :)

Дека глумат Барса глумат, тоа нема што да се дискутира. Бускетс кога се фати за лице и еднаш Педро тоа беше чиста комедија, ама ниту Ди Мариа е нешто поарен, па ни Ронало (денес немаше ситуации за театар). Сите во шпанска лига се исти, затоа и не знам што сите толку се фатиле за Бускетс, Алвес, Педро.
 
В

Вори

Гостин
@Lavista
Нема никаков факт? :pos:

Муабетот за судиите е сто проценти точен(последниве три години во ЛШ.Да те потсетам на 2009 против Челзи,2010 против Интер и сега против Реал).
Штом судиите прават вакви работи,тогаш некој ги диригира во случајов тоа е Платини.

И немој те молам сега да ги извртуваш тезите.Никаде не спомнав дека Барселона со помош на судиите игра цела сезона.Во Шпанија доминира сосема заслужено над Реал,има одлична игра за очи за повеќето луѓе во светов(за мене ништо посебно,освен пимплање на топката до немајкаде),има фантастични поединци како Меси,Чави,Иниеста,Виља,има прилично добар тренер како Пеп.

Уживај во победата и не се замарај со такви амеби ко мене.А еднаш кога ќе победите чесно во ЛШ,без судии и судиски одлуки,тогаш ќе бидам првиот кој ќе ти честита тебе лично,а и на сите фанови на Барселона на форумов.
Ае...
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Кој од кој поголем стручњак! Дајте бе еден коментар за Адебајор и двете раце у очи што му ги напика на Бускетс. Или Марсело и намерното газење. Ама си праите така како што ви одговара. Па и нормално е тоа.

Или коментар за најдебилниот Реал Мадрид воопшто или коментар за Кристијано и неговата исфрустрираност за таквата игра или каков и да е коментар за Кристијано, ако уопште можете да смислите некаков коментар за него. Ама не, судиите. УНИЦЕФ ејјјјј! Ахх бе Мур..... Си увиде дека го испуши поштено, дека го победија со негова игра, паметен е. Ама не, судиите. Типично за него и неговиот карактер. А и наредна утакмица нека искочи со таква игра, за да не прими, зашто многу ќе ви се фати два пати годишно со по 5 комада дома да ве праќаат, башка пораз на домашен терен, со мочана куп титула која може у гз да си ја напикаат, на чело со Рамос.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.737
Поени од реакции
9.830
Изгледа до дека не убие некој на Пепе не смее да му се даде црвен. Алвес глуп, што не остави да му ја скрши ногата, Даворче ќе немаше причина да јаде од тоа темно кафеното. Исто така, би сакал да изразам благодарност до сите навивачи (нереални) на Реал низ целиот свет, вечерва ми ја направија една од најдобрите.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom