UEFA Champions League 2010-2011

Кој ќе ја освои Лигата на Шампионите?


  • Вкупно гласачи
    171
  • Гласањето е завршено на .

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Никола Волково

Ајде да ти орбазложам зошто ваш Милан нема никакви шанси според мене да ја загорзи Барселона..играта на Милан како што гледам е премногу статична и исклучиво се базира на индивидуалноста на Робињо и Ибрахимович..немаат некоја посебно изградена игра освен ако Пато и Робињо/Касано се извлечат по страните и да ги пробијат противничките бекови и топката некако да стигни до Ибра....оваа игра на Милан премногу ме потсетува на Интер со Манчини кога играта му беше слично поставена без многу креативност во средината и победуваа на сила..тотална спротивност на играта на Барселона каде сите поединци во средината се страшно подвижни и се одлично потковани технички каде според мене невозможно е да се надигрува со нив било која екипа...реално да гледаме Барселона може да ја елиминира екипа кога има физички корпулентни и подготвени играчи кои нема да му дозволат ниту милиметар простор на Иниеста и Чави да се разиграат и ќе роварат 90 минути по теренот и секако цврста одбрана е клучот...Такви екипи моментално со Челзи и Манчестер..а за Интер без најдобриот одбранбен играч Самуел ќе биде сон да ја елиминира Барселона оваа година....за Милан да неправиме муабет со такви бекови и со таква неподвижна и лабава средина....!

П.С. Миланези доволно е да ги погледнете двата натпревари против Реал Мадрид во групата и ќе разберите што всушност сакам да објаснам!
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
Се согласувам Нероазуро.Не дај боже да паднат барселона- милан!
Нема да има фудбал туку ќе има кик бокс.
Па ИбраНослевич најави дека ќе го нокаутира на Гвардиола?
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
П.С. Миланези доволно е да ги погледнете двата натпревари против Реал Мадрид во групата и ќе разберите што всушност сакам да објаснам!
значи минатата сезона Милан требаше минимум до полуфинале да стигне?
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
значи минатата сезона Милан требаше минимум до полуфинале да стигне?
Ти всушност не ми ја разбираш поентата.....јас ти објаснав(ти нацртав) кои се можностите(погоре во постот) за Милан да ја помини Барселона(ако случајно се паднат во понатамошната фаза на натпреварување(и дали ќе поминат понатаму))..мене не ме интересира за минатата година што било и како било и никаде не спомнав за ''лани''...јас убаво ти образложив и немам намера по три пати да објаснувам што,како,зошто...

''требаше'' е минато определено несвршено време кое нема никаква врска и логика со погорниот мој пост....!
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Ме изнасмеавте последните 3-4 страни-дебилни коментари, со мали исклучоци :D

Не секогаш најдобриот тим освојувал ЦЛ, тоа да ви биде јасно ..Порто да не беше главен фаворит кога освои ? Милан пред 3-4 години ? Интер минатата ?
Секогаш имало поголем фаворит од дотичниве, а сепак не освоил ...значи факторот СРЕЌА многу влијае.

2 утакмици се, дома гости ..се може да се случи.
Рака на срце Барса во моментов машинерија се, али се може да се случи. Топка е, се врти. И минатата година крекавте Барса-Интер па го лапнавте со се јајца !


И 94та биле Барса големи фаворити па Милан без:
Barcelona were favourites to win the their 2nd European title in three years over the 1993 runners up, having just won La Liga. Milan's preparation before the final was in disarray: legendary striker Marco van Basten and £13 million young sensation Gianluigi Lentini (then world's most expensive footballer) were missing through injury, sweeper and legendary captain, Franco Baresi was suspended, as was defender Alessandro Costacurta; while UEFA regulations which ordered that a team could only field a maximum of three non-nationals meant that their coach Fabio Capello was forced to leave out Florin Răducioiu, Jean-Pierre Papin and Brian Laudrup.

го лапнаа еве вака:


И прекинете веќе со тие детски постови, симпатичен тим ми се Барса али се испосравте ..ќе ги замразам од вас :D
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.878
Поени од реакции
23.243
Спортски е да се надеваш:wink:
Само некогаш треба и сам да си свесен, кога твојот тим нема никакви шанси. Што е случајот за Милан и освојување ЛШ оваа сезона.
Незнам дали памтиш ( :icon_lol: ) но оној милан во 2007 не беше многу појак од овој сега!

Замина најголемата звезда на тимот Шева, и никој не очекуваше дека Милан ќе помине 1/8 финале нити пак да го сопре тогаш во страшна форма Манчестер кога најдобриот фудбалер на светот играше во својата најдобра форма.

Па на крај Малдини го дигна пехарчето !

Милан е најтрофеен тим во светот и е екипа составена од шампиони :)

Taка да не би го отпишувал Милан на ваше место, топка е се врти, дан ви се удри од глава како лани, кога го баравте дечкото кој беше последен пат виден на загревањето !


А некој пиша дека немало тотенхем да го пројдеме :icon_lol: Ај ќе го молим експертот да ми каже Вај д хел, енд хау д хел Тотенхем ќе го победи Милан ??
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Тотенхем според мене немаат менталитет за два фронта. Ново им е ова со ЛШ и не знам како Хари ќе ги искомбинира тимовите за распоред меч ПЛ - ЛШ - 2 меча ПЛ - ЛШ. Треба да се ротираат играчите. Почетници се Тотенхем во ова ама ќе видиме, сепак Милан ми се двои мене за нијанса поради искуството во вакви мечеви, кога веќе ја почнавме оваа дискусија.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Ако игра Милан како со Џенова како што гледам уште по првиот натпревар на Сан Сиро ќе биде декласиран.Па зарем не гледате што правеше Герет Бејл на напреварите со Интер,поточно целава сезона.Имаат напад имаат средина а и солидна одбрана и голман,тренерот игра важна улога а знаеме дека Хари го може тоа.Кај Милан Робињо е мизерен Пато сега пробува да влезе во форма ама не е едноставно,нема спретност брзина итн.Одо,Бонера,Гатусо,Ван Бомел,Јепес овие играчи се на јакиот Милан.Море доколку не се превземе нешто да со направи тим со искусни ама добри играчи со крка милам 102.3 %.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Neroazuro не ми се свиѓа одговорот. :toe:

Тимот од 2007 кога никој не очекуваше Милан да освои ЛШ


И за Интер сите викавме ќе го јаде од Челзи па после од Барса а на крај освои....

Според мене ништо не се знае и не треба на никој тим да му се одземе шансата па дури ни на Копенхаген.

--- надополнето ---

Ако игра Милан како со Џенова како што гледам уште по првиот натпревар на Сан Сиро ќе биде декласиран.Па зарем не гледате што правеше Герет Бејл на напреварите со Интер,поточно целава сезона.Имаат напад имаат средина а и солидна одбрана и голман,тренерот игра важна улога а знаеме дека Хари го може тоа.Кај Милан Робињо е мизерен Пато сега пробува да влезе во форма ама не е едноставно,нема спретност брзина итн.Одо,Бонера,Гатусо,Ван Бомел,Јепес овие играчи се на јакиот Милан.Море доколку не се превземе нешто да со направи тим со искусни ама добри играчи со крка милам 102.3 %.
Во 2007 бевме бетер па освоивме.Домашната лига и ЛШ немаат никаква допирна точка (според мене)
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.514
Поени од реакции
47.803

гифчево доволно кажува за џуџињата, лесно е да се увиди особина што ја нема никој во моментов што игра фудбал било каде. Кој како сака нека ја сфати ама ова мене ми е језиво.

1o9Id.gif

Иначе да нагаѓаме нема некоја поента, може ќе играат на Ноу Камп и Бонера ќе им даде гол и ќе ги избаци, шо кур на крај на краева не е он црнец, може да му се деси еднаш нешто добро. : D
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.878
Поени од реакции
23.243
Ако игра Милан како со Џенова како што гледам уште по првиот натпревар на Сан Сиро ќе биде декласиран.Па зарем не гледате што правеше Герет Бејл на напреварите со Интер,поточно целава сезона.Имаат напад имаат средина а и солидна одбрана и голман,тренерот игра важна улога а знаеме дека Хари го може тоа.Кај Милан Робињо е мизерен Пато сега пробува да влезе во форма ама не е едноставно,нема спретност брзина итн.Одо,Бонера,Гатусо,Ван Бомел,Јепес овие играчи се на јакиот Милан.Море доколку не се превземе нешто да со направи тим со искусни ама добри играчи со крка милам 102.3 %.

Од кога еден меч е репер за успех ??

Во рвиот натпревар Интер имаше водство од 4-0 и се опушти во вториот натпревар да го изеде Мајкон кој беше во мизерна форма , ај некој друг меч кој што изиграл тој Бејл толку јако ??

Зашто увек се фаќате за резервите бе ??

Зашто не ги спомнеш Силва, Неста, Боатенг, Пирло, Ибрахимовиќ.

Робињо мизерен ?? O бог да чува и и еурелио гомеш да брани :pos:

Која црна одбрана бе Асуекокфсфското, Галас што го избркаја и од Челзи и од Арсенал или можда Басонг ќе го варди Ибра или Пато ??

Слушните се што зборите бе да му ебем мајката, Милан ќе го помине со пола сили овој Тотенхем, рутински и без примен гол.... :)
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
1.046
Поени од реакции
35
милан немало да го помини тотенхем?? кој го рече ова алал да му е :pos2:
поголеми шанси има Арсенал да е помини барса , одколку тотенхем да го помини милан
затоа не си прајте детски муабети,ќе видите сите како тотенхем ќе го попуши на сан сиро
сите се запаливте на тотенхем поради една победа над нас , кога беше дебелиот тренер...
каде е бејл против екипиве во ПЛ?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Еве сега прочитав дека Модриќ се оперирал од слепо црево, чим главнава ѕверка не им игра, сега убедена сум дека Милан ќе помине. Модриќ е тој што ги носи на плеќи, не Бејл.
 

Велко камионџијана

Кенгur Lavoви гроup
Член од
20 март 2009
Мислења
379
Поени од реакции
98
Еве сега прочитав дека Модриќ се оперирал од слепо црево, чим главнава ѕверка не им игра, сега убедена сум дека Милан ќе помине. Модриќ е тој што ги носи на плеќи, не Бејл.
Без Модриќ, Тотенхем се пола тим, неспособен да играм против Милан.

Како така? :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Без Модриќ, Тотенхем се пола тим, неспособен да играм против Милан.

Како така? :)
Не баш пола тим ама главен креатор е токму тој. А Тотенхем играат топло ладно, па сега па и без него :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom