UEFA Champions League 2010-2011

Кој ќе ја освои Лигата на Шампионите?


  • Вкупно гласачи
    171
  • Гласањето е завршено на .
Член од
16 август 2009
Мислења
2.213
Поени од реакции
1.713
За со вас зборувам бе, колега зелен (ради Бостон:)). Реванш против Манчестер во финале. Сакам одмазда за 99та година.:)
Хаха, епа очигледно и двајцата не сте ме разбрале. Болдирано ми беше БАЕРН и типував исклучиво за дуелот со Интер, како и другите двојки погоре. Иначе од каде Баерн во финале, немој такви смешки :). Тоа беше на среќа и сега ќе чекате уште некои добри 6-7 години.

--- надополнето ---

Па ти кога пиша оти сакаш реванш ваљда мислеше да ги победиме Баерн оваа сезона и да им вратиме за лани.. :)

Е тој ти вика, дека и он сака да играт со Манчестер, ама во финале..демек реванш за '99..(ама само во Финале ако не тепат прифаќа како одмазда :):)) Така бар јас сфатив..
Прво треба да се паднеме со нив де, па да ги тепаме :). А реванш сакам Баерн на Интер да му се реваншира :), да сфати Бенитез дека е најглуп тренер во светот.
 
Н

'Никола'

Гостин
Хаха, епа очигледно и двајцата не сте ме разбрале. Болдирано ми беше БАЕРН и типував исклучиво за дуелот со Интер, како и другите двојки погоре. Иначе од каде Баерн во финале, немој такви смешки :). Тоа беше на среќа и сега ќе чекате уште некои добри 6-7 години.
Абе јас не го ставив Баерн во финале, ама ако се пласираме вие би ми биле најкеф за противници.
А за лани, смешки не смешки, Баерн играше финале а Манчестер отпадна 1/4 финале. Од кого?:)
За наредно финале и титула time will show.
Ај сеа на спијање утре сабалје попот треба да го чекам дома упм.
 
Член од
16 август 2009
Мислења
2.213
Поени од реакции
1.713
Абе јас не го ставив Баерн во финале, ама ако се пласираме вие би ми биле најкеф за противници.
А за лани, смешки не смешки, Баерн играше финале а Манчестер отпадна 1/4 финале. Од кого?:)
За наредно финале и титула time will show.
Ај сеа на спијање утре сабалје попот треба да го чекам дома упм.
Е ако де, па не е интересно секоја година Манчестер во финале. Оставаме простор понекогаш за некои екипи шо имаат предолг пост :D, 7-8 години такво нешто...ипак нема смисла да им кршиш филм. :pos:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
А Јувентус со кој се паднаа бе?? :) :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.468
^ This is so last year ...
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Вас уште не ви е јасно дека Интер ќе игра у финале и оваа година и па ќе освои, каки Баерн каки Манчестер, не тропајте :)
 

Rikal

Тој е тој: Специјалниот
Член од
18 септември 2010
Мислења
363
Поени од реакции
23
Ако се лажеме во светот на бајките само,ЛШ без Јуве не е ЛШ за мене :)
Така викаш дека си за Јуве, иначе мене воопшто не ми фали Јуве во Лига на Шампиони, нивното присуство или неприсуство ништо не ми менува мене, а верувам и на сите други љубители на фудбалот (освен оние на Јуве наравно).
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Така викаш дека си за Јуве, иначе мене воопшто не ми фали Јуве во Лига на Шампиони, нивното присуство или неприсуство ништо не ми менува мене, а верувам и на сите други љубители на фудбалот (освен оние на Јуве наравно).
Се согласувам...кој кур се Јуве па да плачат останатите што нив ги нема бе, не заболе сите:pos2::pos2:
Да каже некој Реал, Барса, Манчестер, Милан па и Челзи:toe:
 

Rikal

Тој е тој: Специјалниот
Член од
18 септември 2010
Мислења
363
Поени од реакции
23
Се согласувам...кој кур се Јуве па да плачат останатите што нив ги нема бе, не заболе сите:pos2::pos2:
Да каже некој Реал, Барса, Манчестер, Милан па и Челзи:toe:
Едини други тимови освен мојот што би ми фалеле во ЛШ се првиве три шо ги наброја, останатите не верувам дека би ми недостигале!
А и впрочем, Челзи, Барса, Манчестер последниве години се тимовите кој највеќе пати стигнале минимум до полуфиналето и нормално е да ти биде чудно ако нема некој од овие тимови, а Реал би ми недостигал поради оној посебен шарм кој го носи со себе.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
ЛШ без Милан не е ЛШ ! :tv:

(кој не мисли вака е глуп,има вошки и спие на таван) !
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
ЛШ без Милан не е ЛШ ! :tv:

(кој не мисли вака е глуп,има вошки и спие на таван) !
И му смрдат чорапите :):)

Инаку веќе ког а се жалиме ЛШ без Ливепрул не е ЛШ. У стил на комшииве наши па 7 титули имаат луѓето :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom