UEFA Тим на годината

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.633
Поени од реакции
10.233
Како и ланската, така и оваа година има гласање за тим на годината на официјалниот веб сајт на УЕФА. Се што треба да направите е да се логирате преку УЕФА акаунт или Фејсбук и секако да го составите својот тим.
http://en.toty.uefa.com/

uefa-toty-2013-7810CCD41BF26FAAA2C4E1F20DB70A71.jpg
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.256
Поени од реакции
41.137
Смешно е кога го нема Суарез у најдобрите 12 напаѓачи, али ајде.

uefa-toty-2013-201D7288B4C18A679E48B31C72C30DED.jpg

Мислам дека за средината и нападот нема дискусии, како и за Алаба. Останатите тројца се подискутабилни.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.192
Поени од реакции
195.469
од мобилен сум и од дома после ќе го составам тимов и не знам кој го има кој го нема во предлози, ама морам да прашам.

Сериозно го иземате Швајни кој беше скелет на екипата што освои се можно на сметка на пример на Јаја Туре кој не освои ништо и на гостински терен се губи како што вика Син како циган во Веро? :/
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.867
Поени од реакции
57.500
- uefa-toty-2013-C47EEDBCF5A800EE4216797E5665EB21.jpg


--------------Thibat
-Lahm - Bane - Hummels - Alaba
----------Yaya - Matic
----Muller - Isco - Ronaldo
----------Lewandovski

:drk:

p.s. Ги нема Чави и Иниеста у номинираните, мислев дека ова нема никад да се деси :cuc:
 
P

pepito*

Гостин
На Фифа е гласањето за тим на годината што ќе се објави на Балон Д'ор манифестацијата, овде треба да се погоди кои 11 ќе бидат најмногу гласани.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.963
Поени од реакции
8.682Во нападот голема конкуренција а за другите позиции јасно е кој направија `ршум минатата сезона.

Се двоумев за Данте ама па немаше што да се стави тука.Номинирани Пике,Рамос,Киелини :pos: .Тиаго Силва реална опција ама тој нон стоп се повредуваше.И Хумелс е реална опција ама киксер што мајка не раѓа.
Баерн доста беа сигурни со Данте во одбрана и Боатенг.Боатенг појак беше од Данте,но не е номиниран.
За другите позиции Алаба појак од Фелипе,Лам од Лихштајнер.

Играчите од средниот ред константни преку цела сезона,без двоумење најдобрите за 2012/2013.

Во нападот Лева растур направи а и Роналдо одигра јако.Кој игра 4-3-3,ќе го вметне носоњата.

То је то.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom