UEFA Евро 2016 (квалификации)

А

Атомската мравка

Гостин
Случајно или не, во Србија утре треба да пристигне Путин. Ова никој жив не може да ме убеди дека му текнало на некој туку-така. Којзнае каква политичка игра се врти во позадина. Како и да е е, не ми се допаѓа што се доближува до нас, Америка и Русија ја префрлија проксивојната повторно во овој крај.
1) Путин најавува посета на Србија
2) Натпревар Србија - Албанија, забрането доаѓање на гостински навивачи ама со ургенции на ЕУ дипломати ги пуштаат на натпреварот.
3) Прават инцидент очигледно намерен, посебно тоа што го прави братот на Еди Рама

Во превод пазете што правите, жолт (предупредувачки) картон од ЕУ за Србија..
Шип_тарите уште еднаш во марионетска улога, да сеат страв и прават проблеми на балканот

Не ми беше муабетот дека српскиве играчи требаше да се тепаат со албанските. Ама требаше да си седат на страна, сигурен сум дека во спротивна ситуација албанциве не би мрднале со прст доколку ги нападнат албански навивачи. А Коларов спаси најмалку 4 фудбалери да не завршат во болница.
Коларов ти е топ класа играч, играч со репутација затоа и он како и добар дел од Србите ќе играат во топ клубови додека за 90% од играчиве на Албанија најголем успех ќе биде играњето во Пас Гианина како идиотот Лила на пример кој беше еден од виновнциите за инцидентите на терен.
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Се ќе останеше у најдобар ред да не го полетаа тоа дронот па и уште со знаме со таква порака или слика сеедно...

Тоа е како да му бркнеш на некој тачно у око намерно ...

Си го бараа со боринче требаше според мене појако да го изедат...

Ако не ја дискфаликуваат Србија у албанија на реваншот ке биде 3 светска војна...

Ќе ги жалам србиве..

Таму племето не брои до 3 пред да напраи нешто...




Sent from my iPhone 5S using Tapatalk
 
Член од
13 јануари 2014
Мислења
410
Поени од реакции
259
А кој е ненормален кај нас да се стрча?..гледајте малце реално на работите не само да навредувате..на ова страшна беспарица,ниски плати,лоша економија каде се врзува крај со крај и да влезиш во теренот уште ти фали да те прекршат од ќотек(ако си македонец нормално),да ти стегнат кривична пријава,казна и затвор и тоа за кој?..за македонската чест и гордост?..за оние смрдените на власт што се продадоа за се и сешто?..нека ме вработи Груевски во Рек да лапам 50.000 плата и притоа да бидам заштитен како албанците што се кај нас, и јас така ќе влегвам нинџиски втерен и ќе плукам по се живо диво..
И Србите не се ништо подобри на економски план од нас,исто и таму навивачите што влегоа на терен ќе ги тепаат и ќе добијат казна затвор.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
И Србите не се ништо подобри на економски план од нас,исто и таму навивачите што влегле на терен ќе ги тепаат и ќе добијат казна затвор.
Толку си запознаен и ти пријателе.Ме мрзи да ти објаснувам само ќе ти кажам дека не е така.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.870
Поени од реакции
11.490
Дронот и знамето на страна, се десиле, океј. Моментот што не требаше да се деси е тоа што албанските играчи бараа некаква „правда“ од Митровиќ кој го направи најлогичното можно нешто. После се' ескалираше и од една и од друга страна. Е сега, рачунајте дека во тие моменти присуството на обезбедување и полиција не е толку големо како тоа после 5 минути. А на терен влетаа се на се, едно 10-15 души од кои преку сила 5 дојдоа во физички контакт со албанските фудбалери. Сигурно им било ветено огромно обезбедување, плус ќе се смиреа страстите, ќе имаше говор од капитенот на репрезентацијата да нема немири и слично, двете репрезентации ќе искочеа на терен и можеби натпреварот ќе завршеше на теренот. Вака, тешко дека ќе се преигра, иако тоа би било најфер, па макар и на празен стадион.

Иначе не верувам српската полиција нешто драстично да превземе за тие што влетале. Абе гледајте само како „маваа“ со пендреците. Многу млако беше сето тоа, кај нас сте гледале како е, удри со сета сила (поготово ако припадникот на полицијата е од едно малцинство).
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Дронот и знамето на страна, се десиле, океј. Моментот што не требаше да се деси е тоа што албанските играчи бараа некаква „правда“ од Митровиќ кој го направи најлогичното можно нешто. После се' ескалираше и од една и од друга страна. Е сега, рачунајте дека во тие моменти присуството на обезбедување и полиција не е толку големо како тоа после 5 минути. А на терен влетаа се на се, едно 10-15 души од кои преку сила 5 дојдоа во физички контакт со албанските фудбалери. Сигурно им било ветено огромно обезбедување, плус ќе се смиреа страстите, ќе имаше говор од капитенот на репрезентацијата да нема немири и слично, двете репрезентации ќе искочеа на терен и можеше натпреварот да заврши на теренот. Вака, тешко дека ќе се преигра, иако тоа би било најфер, па макар и на празен стадион.
Е ова е тој македонски менталитет умрен мизерен ретардиран пичкарски и што уште све не.Абе утре женати/детето/внукот без разлика кој ќе го нападнат и што ќе си речеш ај океј ги тепавте ама што да праиме со тоа што ретровизорот сте го скршиле дур сте ги тепале ? Те знам кој си пријателе не ми глуми политичар во вакви ситуации не те личи.
 
Член од
8 март 2013
Мислења
12
Поени од реакции
5
Се ќе останеше у најдобар ред да не го полетаа тоа дронот па и уште со знаме со таква порака или слика сеедно...

Тоа е како да му бркнеш на некој тачно у око намерно ...

Си го бараа со боринче требаше според мене појако да го изедат...

Ако не ја дискфаликуваат Србија у албанија на реваншот ке биде 3 светска војна...

Ќе ги жалам србиве..

Таму племето не брои до 3 пред да напраи нешто...




Sent from my iPhone 5S using Tapatalk
Во случај да се одигра тој натпревар во албанија верувај ништо нема да им се случи,влакно нема да фали на навивач или играч... препаметни лидери имаат они знаат како да привлечат внимание,после стандард србите или ние најголеми агресори они си се мирољубив народ бла бла...20 год не подјебаваат со оваа курвинска политика не е првпат.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Што мајка бараа бостанџиине Лила и Балај по знамето? Сеа ми се лоадираше постот на @true blue се слагам тука. Сметачки објект е тоа, ниско леташе, исто како што фудбалер има право да шутне бакља, балон, авионче од публика што лета, било што. Забрането е ако некој фрли паричка или бакља од публика ти назад да ја вратиш, такви работи. Али добро рекоа поназад, затоа Коларов и останати ќе играат во Премиер Лига а овие двајцава правац на скеле во Швицарска.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
1) Путин најавува посета на Србија
2) Натпревар Србија - Албанија, забрането доаѓање на гостински навивачи ама со ургенции на ЕУ дипломати ги пуштаат на натпреварот.
3) Прават инцидент очигледно намерен, посебно тоа што го прави братот на Еди Рама

Во превод пазете што правите, жолт (предупредувачки) картон од ЕУ за Србија..
Шип_тарите уште еднаш во марионетска улога, да сеат страв и прават проблеми на балканот
Одма со теориите на заговор.
Веста дека далечинското било најдено кај Рама е неточна и е патка од српските портали.
Албански ултраси надвор од стадионот го активирале и контролирале леталото, пуштиле и слики на фејсбук.

Не знам за делегатите од ЕУ ама и тоа ми звучи како дезинформација.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.870
Поени од реакции
11.490
Е ова е тој македонски менталитет умрен мизерен ретардиран пичкарски и што уште све не.Абе утре женати/детето/внукот без разлика кој ќе го нападнат и што ќе си речеш ај океј ги тепавте ама што да праиме со тоа што ретровизорот сте го скршиле дур сте ги тепале ? Те знам кој си пријателе не ми глуми политичар во вакви ситуации не те личи.
Не ми ја сфати поентата, нема потреба така остро да реагираш. Нит оправдувам такво нешто и нема, посебно не од нив. Хронолошки гледав на настаните. Се деси тоа, имаше реакција (би рекол умерена) од навивачите во вид на петарда, запалена бакља, скандирање, значи не излегоа одма на терен да се тепаат. Леткаше така чудото 2-3 минути, колку и да е, Митровиќ го фати и го спушти (нормално). Сакав да кажам дека моментот кој не требаше да се деси е бурната реакција од албанските играчи. Тоа ја прелеа чашата и публиката уште толку се разгневни. Да останеа мирни, на вербална дискусија (па и пцост нека е), ќе останеше релативно мирно.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Не ми ја сфати поентата, нема потреба така остро да реагираш. Нит оправдувам такво нешто и нема, посебно не од нив. Хронолошки гледав на настаните. Се деси тоа, имаше реакција (би рекол умерена) од навивачите во вид на петарда, запалена бакља, скандирање, значи не излегоа одма на терен да се тепаат. Леткаше така чудото 2-3 минути, колку и да е, Митровиќ го фати и го спушти (нормално). Сакав да кажам дека моментот кој не требаше да се деси е бурната реакција од албанските играчи. Тоа ја прелеа чашата и публиката уште толку се разгневни. Да останеа мирни, на вербална дискусија (па и пцост нека е), ќе останеше релативно мирно.
АЛО БРЕ КАКО БАРАШ НОРМАЛНО ОДНЕСУВАЊЕ НА БОДЕЖ ОД НОЖ БРЕ НА НЕ ЗНАМ КАКО ДА ТИ ОПИШАМ . Ова што го направија шконовиве е исто ко дома јас да дојдам да ги убијам твоите и брат ти и ти да дојдеш и да ми кажеш не бегај не ти праам ништо да дое полиција извештај да направиме па 30 дена притвор и се глеаме на суд.А у меѓувреме дур се деси тоа да пиеме кафе.Немој сеа и ти будала да ме правиш,поубаов не можам да ти објаснам.
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Непристрасно мислење...
Мислам дека најголемиот проблем е нападот над играчот на Албанија од страна на навивачот... Сепак фудбалери не можеш да напаѓаш у пм без разлика дали бил Македонец,Албанец,Србин,Германец итн...

Тоа со знамето е голема провокација од Страна на Албанците за која што треба да си попијат казна, исто така свирењето на химната, скандирањето, баклите и нападот кон фудбалерот на Албанија од страна на Српскиот навивач не се за поздрав и тоа треба да биде казнето од Уефа... Најдобро решение би било и двата натпревари да се играат на неутрален терен пример Англија... И да се игра без гледачи...

Разбирам омраза кон цела една нација ама да се ситиш дека бил нападнат напаѓачот на Албанија од страна на наввач и дека бегале играчите накај тунелот не ми е логично ...

Респект за играчите на Србија поради добрата намера да помогнат некои од фудбалерите на Албанија да го напуштат теренот безбедни.(y)
 
Член од
13 јануари 2014
Мислења
410
Поени од реакции
259
Толку си запознаен и ти пријателе.Ме мрзи да ти објаснувам само ќе ти кажам дека не е така.
Добро сум запознаен со некои работи што се дешаваат таму, немој да мислиш дека сите навивачи поминуваат без казни познавам неколку кои ради многу помали престапи од ова добиле огромни казни.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
И Србите не се ништо подобри на економски план од нас,исто и таму навивачите што влегоа на терен ќе ги тепаат и ќе добијат казна затвор.
Јок..Македонија е помала држава и сите директно или индиректно сме поврзани со власта бидејќи самите наметнаа ваков систем во државата каде никој не смеј да мрдни..во Србија државата нема таква контрола на народот како кај нас,плус полицијата е многу помека спрема нив како што гледам во видеата за разлика од кај нас каде што ќе те прекршат ако слезиш...во Србија луѓето имаат национална свест бидејќи државата има напраено нешто за народот,кај нас државата ни еба мајката и тие што ја водат тотално не ги боли долниот за Македонците па затоа тука имаме и недостаток на национална свест кај нас и плус фактот дека сме ѓубре од народ кој се продава за пет пари...

Секогаш кога ќе дојди ждрепка за било какви квалификации се молам да не ни падни Албанија,каков страм и резил ќе пукни тоа ќе биди нечоечки...
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.870
Поени од реакции
11.490
АЛО БРЕ КАКО БАРАШ НОРМАЛНО ОДНЕСУВАЊЕ НА БОДЕЖ ОД НОЖ БРЕ НА НЕ ЗНАМ КАКО ДА ТИ ОПИШАМ . Ова што го направија шконовиве е исто ко дома јас да дојдам да ги убијам твоите и брат ти и ти да дојдеш и да ми кажеш не бегај не ти праам ништо да дое полиција извештај да направиме па 30 дена притвор и се глеаме на суд.А у меѓувреме дур се деси тоа да пиеме кафе.Немој сеа и ти будала да ме правиш,поубаов не можам да ти објаснам.
Што збориш бре? Каков нож, какво убивање, што ти е? Зборам за конкретниов случај, не за некои други случаи? Ако сакаш да праиш муабет за други работи, на соодветни теми, прашај ме, ќе ти кажам што мислам. Не барам нормално однесување на ваква ниска провокација, не ги обвинувам за петардите, бакљите, и јас би бил револтиран, нормално. Сакам само да го посочам моментот во кој доколку фудбалерите на Албанија (нели фудбалери се, треба малку поразумно да размислуваат, професионалци треба да се, повисок праг на толеранција и слично) не се обидоа физички да се пресметаат со српскиот фудбалер, тоа понатаму немаше да се деси. Мое мислење. Можеби ќе имаше у второ полувреме нешто друго што ќе предизвикаше поостра реакција од публиката, излегување на терен и слично.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom