UEFA Евро 2016 (квалификации)

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Виде колку полиција имаше после? Ќе донесеа уште повеќе ако требаше, потешко ќе беше да излета некој пак на терен.
Стави се ти во нивна положба и кажи најискрено дали би се чувстувал безбедно кога околу тебе има 20.000 луѓе што сакаат да те одерат на терен, макар дошла и цела војска со тенкови...
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Изгледајте го клипот и гледајте како српскиве играчи ги штитат у секоја ситуацијата фудбалериве на Албанија.

Да се случеше ова у Албанија, истите тие играчи имаше мамето мамино да им го ебат. Тоа е тоа.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.313
Поени од реакции
15.548
Случајно или не, во Србија утре треба да пристигне Путин. Ова никој жив не може да ме убеди дека му текнало на некој туку-така. Којзнае каква политичка игра се врти во позадина. Како и да е е, не ми се допаѓа што се доближува до нас, Америка и Русија ја префрлија проксивојната повторно во овој крај.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Немаше да мава пендраци, зашто никој немаше да се стрча.
Аплауз ќе им дававме и со овации ќе ги испратевме во тунелот.
А кој е ненормален кај нас да се стрча?..гледајте малце реално на работите не само да навредувате..на ова страшна беспарица,ниски плати,лоша економија каде се врзува крај со крај и да влезиш во теренот уште ти фали да те прекршат од ќотек(ако си македонец нормално),да ти стегнат кривична пријава,казна и затвор и тоа за кој?..за македонската чест и гордост?..за оние смрдените на власт што се продадоа за се и сешто?..нека ме вработи Груевски во Рек да лапам 50.000 плата и притоа да бидам заштитен како албанците што се кај нас, и јас така ќе влегвам нинџиски втерен и ќе плукам по се живо диво..
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.312
Поени од реакции
10.332
Цел натпревар имаше погрдни и расистички извикувања, се слушаше се јасно, се гаѓаше со се и сешто кон играчите. Но пак дронот го запре натпреварот... А не навивачите кои влегоа на терен да тепат играчи.

Ако не се пресудува 0:3 натпреваров се да им еб.... на уефа...
Абе неинтелегентен еден , оди посети два часа по граѓанско пред да бамбуриш тука.Ако веќе си посетил, оди пак зошто не ти влегло во главата.Куче кога е криво наведнува глава и ќути вие се дигате ко фазани.Ама не сте бе вие криви што сте цел живот на државна цицка и ќе бидете.Криви се тие што ве „доат“.Жалосно е ова македонскиов народ е тешка бљувотина и е најголемата вагина на светот , ама еден ден ќе се најдат 100 будали и ќе ви наплатат за се до сега.Знаеш кога човек нема што да изгуби е најопасен.Еднаш се изгоревте , ќе биде и пак ама тогаш ќе нема „пп апарат“ да ве спаси.
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Изгледајте го клипот и гледајте како српскиве играчи ги штитат у секоја ситуацијата фудбалериве на Албанија.

Да се случеше ова у Албанија, истите тие играчи имаше мамето мамино да им го ебат. Тоа е тоа.
Знаат србите што ќе значи тоа не се толку дивјаци како овие....
Играат за големи клубови..
Не се неандрталци..
Али пак ќе го јадат...
Боље да ги истепаа


Sent from my iPhone 5S using Tapatalk
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.825
Поени од реакции
82.912
Србија ќе биде казнета, бодовите за Албанците?
Среда, 15 Октомври 2014 00:40


Три бода за Албанија и ригорозни казни за Србија.


Ваков епилог на прекинатиот вечерашен меч во белград прогнозира познатиот италијански спортски новинар Танцерди Палмери, кој работи како дописник за неколку врвни медиуми ако Си Ен Ен и Газета дело Спорт.

„Можно е на Србија да и бидат и одземени бодови. Колку што можев да видам, српски навивачи влегоа на теренот и тоа е одговорност на српската фудбалска федерација“ - коментира новинарот.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.312
Поени од реакции
10.332
Продолжете со нормална дискусија.

Правевме муабет еднаш и сеа ќе ти кажам пак.За нормални работи и НЕПРИСТРАСНИ има нормална дискусија.Кај што има оган и некој дотура масло со тоа што те прави КРЕТЕН И РЕТАРДИРАН , не може да очекуваш да има дискусија воопшто.Те разбирам дека сакаш да излезеш човек во ситуацијава еве и ја пробав да не се спуштам на нивно ниво и се тоа ама не можеш бе брат.Ти како здрава и права особа не можеш да дозволиш некој со завршенo природа и општество да те дупи у здрав мозок,не можеш едноставно.Нека се гонат у пичку матер и не дај боже на рака да ми паднат.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Знаат србите што ќе значи тоа не се толку дивјаци како овие....
Играат за големи клубови..
Не се неандрталци..
Али пак ќе го јадат...
Боље да ги истепаа


Sent from my iPhone 5S using Tapatalk
Не ми беше муабетот дека српскиве играчи требаше да се тепаат со албанските. Ама требаше да си седат на страна, сигурен сум дека во спротивна ситуација албанциве не би мрднале со прст доколку ги нападнат албански навивачи. А Коларов спаси најмалку 4 фудбалери да не завршат во болница.
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Не ми беше муабетот дека српскиве играчи требаше да се тепаат со албанските. Ама требаше да си седат на страна, сигурен сум дека во спротивна ситуација албанциве не би мрднале со прст доколку ги нападнат албански навивачи.
Да де тоа и ја зборам....


Sent from my iPhone 5S using Tapatalk
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Не ми беше муабетот дека српскиве играчи требаше да се тепаат со албанските. Ама требаше да си седат на страна, сигурен сум дека во спротивна ситуација албанциве не би мрднале со прст доколку ги нападнат албански навивачи. А Коларов спаси најмалку 4 фудбалери да не завршат во болница.
Да беа Михајловиќ и компанија да си прашам кур што ќе ги бранеа. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom