udemy.com проблем со гледање видеа

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.172
Поени од реакции
4.132
Последниве денови имам проблем со гледање на видеа на udemy.com. Бавно се отвораат, матни се и сл.
Брзинава на интернетов ми е околу 16 мбпс и ова се случува навечер после 8-9 саатот. на другу сајтови ми отвора нормално видеа и се си е во ред.
Денски нормално се отвораат видеата на Udemy. Имаат некоја нивна проверка на сајтот и ми излезе оваа порака. Ад блокер не користам. Некој знае нешто за ова?

Something is wrong with your network configuration
We checked your network configuration and found that the following domains are not accessible.
  • hls-c.udemycdn.com
This may prevent you from viewing videos or significantly degrade video performance on Udemy.
If you use an ad blocker, please check the ad blocker settings page, whitelist the domains above, and refresh this page to recheck your network configuration.
If the problem remains or you are not using an ad blocker, please check your system network configuration or reach out to your IT team and ask them to whitelist these domains.
Автоматски споено мислење:

Update.

Направив системска прверка повторно и сега ми дава порака дека се ми е во ред со интернетот, ама видеата пак не ги отвора.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.793
Поени од реакции
33.608
Ако нешто ти значи, кај мене се е ОК, и брзо се пуштаат и супер е квалитетот, значи не е до Udemy.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.172
Поени од реакции
4.132
Можно е да е до мене. Ја спуштив нивната мобилна апликација и видеата ги гледам нормално на телефон.

Ако некој знае што треба да чепнам на лаптопов би било супер.
 
Член од
28 јуни 2009
Мислења
274
Поени од реакции
258
Можно е да е до мене. Ја спуштив нивната мобилна апликација и видеата ги гледам нормално на телефон.

Ако некој знае што треба да чепнам на лаптопов би било супер.
Избриши историја и cache и обидисе на друг бровсер како Браве.
Ако не направиму ресет на рутерот.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.172
Поени од реакции
4.132
Еве утрово се пуштаат видеата брзо.
Автоматски споено мислење:

Избриши историја и cache и обидисе на друг бровсер како Браве.
Ако не направиму ресет на рутерот.
Уште вчера исзбришав историја, а рутерот не го рестартирав.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.172
Поени од реакции
4.132
Избриши историја и cache и обидисе на друг бровсер како Браве.
Ако не направиму ресет на рутерот.
Зедов нов лаптоп Ацер Аспире 5. На овој лаптоп имам проблем со Удеми.
Мерев брзина на интернет и на новиов лаптоп ми е 16 мбпс, а на стариот Асус од пред 5 години брзината е 30 мбпс.
Причина?
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
706
Поени од реакции
722
Зедов нов лаптоп Ацер Аспире 5. На овој лаптоп имам проблем со Удеми.
Мерев брзина на интернет и на новиов лаптоп ми е 16 мбпс, а на стариот Асус од пред 5 години брзината е 30 мбпс.
Причина?
Различни фреквенции на wi-fi фаќаат лаптопите, пример мојот лаптоп фаќа 20 Mbps, твојот ќе фаќа исто ако ја има фреквенцијата за целосна брзина. Поврзи LAN кабел и измери.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom