Tupac (2Pac) Shakur

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
1.014
Поени од реакции
626
da.....ja poise go sakam biggie od 2 pac ali temava e za 2 pac taka da..... abe idioti...se raspravaat koj e the king .....bar u toa vreme se raspravale...sea se mrtvi i nema kako xD
Биги е недопрлив кога се работи за freestyle на пример... Нема рапер на планетава кој е подобар од него во тоа.
 
Член од
25 ноември 2007
Мислења
277
Поени од реакции
193
Биги е недопрлив кога се работи за freestyle на пример... Нема рапер на планетава кој е подобар од него во тоа.
пример.... super natural, krs one, ol dirty bastard, trech, eminem...и други...
побарајси посебно од супер природниот =) и биги е добар али овие се неспоредливи оти супер натурал има само 1 изгубено во животот во фс ....така да....=)
 

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
1.014
Поени од реакции
626
пример.... super natural, krs one, ol dirty bastard, trech, eminem...и други...
побарајси посебно од супер природниот =) и биги е добар али овие се неспоредливи оти супер натурал има само 1 изгубено во животот во фс ....така да....=)
Секој си има право на мислење... По мене Биги има најдобар фс, али пак тоа се само мое мислење.

И бидејќи темата е за Тупак една од моите favorites :pipi:

 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Денес е 16ти јуни денот кога Тупак е роден 1971 год требаше да има 39 год али за жал не напушти прерано Rest in Peace
 

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
1.014
Поени од реакции
626
Еве една понова емисија од оваа година за смрта на Тупак,




Навистина ме потресе, неговиот телохранител кажува како по пукањето, Тупак неколку минути бил свесен мачеќи се да земе здив :(
 

El 'Borracho

Riot Maker
Член од
18 јули 2009
Мислења
822
Поени од реакции
238
Овај дебелиов не му е телохранител туку му е газда -.-
Се вика Suge Knight, заедно со DrDre станаа партнери и го основаа Death Row, тој беше финанскиски директор и врската помеѓу Death Row и мафијата. Покрај толку големи луѓе незнајш дали нешто се случило случајно или намерно.... само едно е сигурно, декa Suge Knight стои зад ова, било да е вистинска или изрежирана смрт
 

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
1.014
Поени од реакции
626
Овај дебелиов не му е телохранител туку му е газда -.-
Се вика Suge Knight, заедно со DrDre станаа партнери и го основаа Death Row, тој беше финанскиски директор и врската помеѓу Death Row и мафијата. П
Добро утро, мислев на Френк Александер личниот телохранител на Тупак.
 

El 'Borracho

Riot Maker
Член од
18 јули 2009
Мислења
822
Поени од реакции
238
Добро утро, мислев на Френк Александер личниот телохранител на Тупак.
Зарем веќе е утро?!
нвм, не сакав да те навредам дека незнаеш али на вакви видеа не треба да им се верува, затоа што се срање.... ако сакаш да ја знаеш вистината слободно гледај ги сите дела од видеово подолу....

 

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
1.014
Поени од реакции
626
Зарем веќе е утро?!
нвм, не сакав да те навредам дека незнаеш али на вакви видеа не треба да им се верува, затоа што се срање.... ако сакаш да ја знаеш вистината слободно гледај ги сите дела од видеово подолу....

Изгледа не се разбираме ., Јас дадов сугестија да се погледне видео, што дава инфромации до најситни детали како Тупак е убиен ( вклучувајќи сведоштва за неговите буквално последни моменти од животот )... А заради што е убиен и од кого е убиен е сосема друга тема :wink:
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Сите знаеме дека Пак и Биги биле другари и рапувале заедно, дека се испокарале, Пак го обвинувал Биги за неговото застрелување, дека Пак снимал со Дре и Снуп во Death Row, дека сакал да замине во издавачката куќа на Дре (Interscope мислам беше) и баш пред тоа го убиваат. Сеа кој е крив има многу тези.....
Како и да е еве една трака каде настапуваат заедно

 

Kajgana Shop

На врв Bottom