Tucker Carlson - Putin Interview - мислење?

Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.274
Поени од реакции
782
Во суштина, тоа беше монолог на самозаборавен диктатор кој бара оправдување и излез од ситуацијата во која се нашол.
Путин Воин Витез ВојВода Руски Славаенски Православен ,не потпадна пред западниот англосаксонскиот хегоменизам не ја свитка кичмата и пред длабоката држава ,проба да му ги отвори очите на другите земји ,ама не слушат сакат амерички долари и трул капитализам ,и се откажа чоеко и сеа а балансира .

 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.571
Поени од реакции
26.090
Во суштина, тоа беше монолог на самозаборавен диктатор кој бара оправдување и излез од ситуацијата во која се нашол.
Не ви е лесно вас, не знаете каде попрво да се натртите...
 

Щипянецъ

македонски Бугарин
Член од
21 декември 2011
Мислења
1.420
Поени од реакции
572
Не ви е лесно вас, не знаете каде попрво да се натртите...
Многу добро знаеме каде сме и каде припаѓаме. Вие сте тие што стоите меѓу Србија (истокот) и ЕУ (западот). Сепак, темата е за интервјуто со Путин и мислењето за него.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.571
Поени од реакции
26.090
Многу добро знаеме каде сме и каде припаѓаме. Вие сте тие што стоите меѓу Србија (истокот) и ЕУ (западот). Сепак, темата е за интервјуто со Путин и мислењето за него.
Да многу добро знаете, како мињони сте, седите во скут на најаките :) Прво Империјална Русија, па АвстроУнгарија, па Хитлер, па Сталин и следно САД... Типично однесување на кафанска певаљка... За џабе не се рекло Вулгар не е нација, туку професија и тоа онаа, најстарата во светот.
 

Щипянецъ

македонски Бугарин
Член од
21 декември 2011
Мислења
1.420
Поени од реакции
572
Да многу добро знаете, како мињони сте, седите во скут на најаките :) Прво Империјална Русија, па АвстроУнгарија, па Хитлер, па Сталин и следно САД... Типично однесување на кафанска певаљка... За џабе не се рекло Вулгар не е нација, туку професија и тоа онаа, најстарата во светот.
Кажи што мислиш за интервјуто на Путин, говорот на омраза им го остави на вашите политичари.
 

Щипянецъ

македонски Бугарин
Член од
21 декември 2011
Мислења
1.420
Поени од реакции
572
Мислам дека говорот на Путин допринесе за вашиот батхрт.
Интервјуто на Путин нема никаква врска со Бугарија. Бугарија ја поддржува Украина и морално и физички. За нас, како и за другите земји во Европската унија, важно е да има мир и руската армија да ја напушти Украина, вклучувајќи го и Крим. Бројни се информациите дека изучувањето на бугарскиот јазик е прекинато во руската окупациска зона. За нас е важно да се почитуваат правата дадени на Бесарабските Бугари и да живеат таму слободно.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.571
Поени од реакции
26.090
Интервјуто на Путин нема никаква врска со Бугарија. Бугарија ја поддржува Украина и морално и физички. За нас, како и за другите земји во Европската унија, важно е да има мир и руската армија да ја напушти Украина, вклучувајќи го и Крим. Бројни се информациите дека изучувањето на бугарскиот јазик е прекинато во руската окупациска зона. За нас е важно да се почитуваат правата дадени на Бесарабските Бугари и да живеат таму слободно.
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
989
Поени од реакции
647
Интервјуто на Путин нема никаква врска со Бугарија. Бугарија ја поддржува Украина и морално и физички. За нас, како и за другите земји во Европската унија, важно е да има мир и руската армија да ја напушти Украина, вклучувајќи го и Крим. Бројни се информациите дека изучувањето на бугарскиот јазик е прекинато во руската окупациска зона. За нас е важно да се почитуваат правата дадени на Бесарабските Бугари и да живеат таму слободно.
Се надевам дека истите права што им се дадени на Македонците во Пирин ќе им бидат дадени на бугарите во бесарабија.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.684
Поени од реакции
2.909
Многу ме интересира да ја објасниш разликата помеѓу Ацко и Бандера.
Acko koga osvojuval teritorii celta mu bila da gi obedini narodite, baska tie vladeteli sto gi pobedil ne gi porobuval tuku gi ostaval da upravuvaat so teritorijata.. Bandera vrsel genocid i etnicko cistenje...

Ovaa istoriska lekcija ti e gratis, sledna ti naplakjam..
 

Щипянецъ

македонски Бугарин
Член од
21 декември 2011
Мислења
1.420
Поени од реакции
572
Се надевам дека истите права што им се дадени на Македонците во Пирин ќе им бидат дадени на бугарите во бесарабија.
Граѓаните на различни земји имаат различни права врз основа на законодавството на соодветната земја. Исти права можат (и треба) да имат само граѓаните во една иста земја. Македонците во Бугарија ги имаат сите уставни права. Се надевам дека Бугарите во Украина, окупирани од руската војска, имаат такви.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.720
Поени од реакции
7.858
Многу добро знаеме каде сме и каде припаѓаме. Вие сте тие што стоите меѓу Србија (истокот) и ЕУ (западот). Сепак, темата е за интервјуто со Путин и мислењето за него.
Какви ти се тие предрасуди? Србија во Сретенскиот Устав донесен во 1835 година практично го укинува ропството на своја територија и кулучењето од феудализмот.

1708539502300.png
1708539527132.png


Овој Устав Србија по само 55 дена морала да го суспендира под притисок на тогашните феудални сили Турција, Русија и твојата европска Австрија (запад).

Каде сте вие и каде припаѓате?
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
989
Поени од реакции
647
Граѓаните на различни земји имаат различни права врз основа на законодавството на соодветната земја. Исти права можат (и треба) да имат само граѓаните во една иста земја. Македонците во Бугарија ги имаат сите уставни права. Се надевам дека Бугарите во Украина, окупирани од руската војска, имаат такви.
Како граѓанин на две држави многу добро знам какви права имам и во двете. Само тоа го реков, се надевам дека бугарите ќе бидат третирани како што се третирани Македонците. Ако се третирани добри тогаш не мора ни да реплицираш.
 
Член од
2 јули 2008
Мислења
159
Поени од реакции
76
Yt експлицитно го обструира видеово со интервјуто да искочи на површина... ама си кажа Путин, пропагандна војна со УСА е губење време и пари.. само штета што ние треба да го живееме времево кога започнуваат смените на некои покрупни работи во светов.... ќе се изначекаме (читај остареме) дур да фати некој нормален ритам светов :/
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
989
Поени од реакции
647
Yt експлицитно го обструира видеово со интервјуто да искочи на површина... ама си кажа Путин, пропагандна војна со УСА е губење време и пари.. само штета што ние треба да го живееме времево кога започнуваат смените на некои покрупни работи во светов.... ќе се изначекаме (читај остареме) дур да фати некој нормален ритам светов :/
Видеото беше на X (Твитер), не на Youtube. Да беше само на Youtube немаше воопшто да постои. Да се мавни забајдениов ќе биди доста подобро.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom