Trophy Manager

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Тоа ти е да можеш да наместиш тактика пред натпреварот за како да ти игра тимот на самиот натпревар.
Пример ако губиш да играат по офанзивно, да напаѓаат преку крила итн ако водиш да играат позиционен фудбал да се бранат итн, измена да се направи пример во 70мин.
Така нешто ќе биде.
супер :) ако нема некој багови мислам дека би можел да бидам во топ 6 во мојата група :vozbud:
 

shema77

Borriello
Член од
30 јули 2009
Мислења
432
Поени од реакции
7
Тоа ти е да можеш да наместиш тактика пред натпреварот за како да ти игра тимот на самиот натпревар.
Пример ако губиш да играат по офанзивно, да напаѓаат преку крила итн ако водиш да играат позиционен фудбал да се бранат итн, измена да се направи пример во 70мин.
Така нешто ќе биде.
Ептен јако...Токму тоа го чекам веќе 7-8 сезони уште од кога почнав да ја играм играва.:)
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.121
Поени од реакции
28.870
Кај сте менаџери се изгубивте ве нема :helou:
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
тука сум јас :) годинава за малце ми избега 1 лига па сега се надевам следнава сезона без некој позначајни засилување пак да се борам за првите 5 места :) знам дека шема77 се врати во 2 без никаков проблем, а со тимот што го има може да се бори за првите 5 места во 2 ко мене.

кај тебе како е? гледам сите другите се изгубивте ве нема :) и дајте гласајте за имињата на лигите да ги средиме побрзо
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.121
Поени од реакции
28.870
Денеска почнува новата сезона, со среќа на сите. (y)
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
исто и тебе :) во следниве 3 сезони имам цел да влезам во елитата, ако уште сега не влезам џабе се надевам :)
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Сине тешко е таму,живи луѓе јадат ;) јас бев две сезони и пеколно беше...
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.121
Поени од реакции
28.870
Се губите нешто.
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
дај да видиме кој ја игра уште играва :) јас сум сеуште во 2-ра лига, сезонава не почнав многу добро, 2 утакмици примам гол во 90+ а и клучниот одбрамбен играч добива многу картони. одбив милион понуди за младиве играчи до сега па од оваа сезона решив повеќе шанса да им давам :D
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
http://trophymanager.com/players/78461900/Toni-Ristov/#/page/history/
http://trophymanager.com/players/77993557/Gjokan-Mickov/#/page/history/

Од тие два играчи очекувам да имат ептен добри натпревари додека се во Dodgy Geezers. Сезонава ми почна одлично, но не продолжи по истиот пат во следните две кола, за жал. Од три кола и можни девет бода (реално гледано, со седум би бил супер) имам само четири. Ехе, пред многу, многу години кога со играчи од по 20.000 ASI се влегуваше во Прва лига :D, сега не можеш бод да извадиш во Трета лига со таков тим. Како и да е, ќе гледам оваа и следната сезона да зачувам некој денар па послем да засилам некоја позиција и да напаѓам на Втора лига. Јеп, Втора лига... :(

За крај на ова беззначајно пост4е, ЛЕГЕНДАТА на клубот, Стефан Ајдини, „детето“ кое ни за миг не помисли за преселба во друг клуб, кое има одиграно скоро четиристотини натпревари и постигнато нешто помалку од двесте голови за Доџи, ќе оди во пензија на крај на триесеттата сезона на ТМ. :cuc:

трофименаџер филм: ееееееееенд екшн. :LOL:
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.121
Поени од реакции
28.870
Ауу темава, 3 години нема постирано никој :)
Ја преживувам у прва али ко шо кажа мојот немезис Земзела од почетокот коа игравме у трета лига заедно "јадат живи луѓе"
Гледам Јовановски ни го нема изгледа закачил копачките :D
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Леле играва... Уште ја кликам онака еднаш у две недели. Осум години поминато како го имам тимот... Човече.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.120
Ја игра уште некој играва?

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom