Trading Card Games (TCGs)

  • Креатор на темата smexy
  • Време на започнување

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.824
Поени од реакции
80.362
Да тоа ми е јасно моево беше само онака банална забелешка као демек не е само еден човек у свет да го игра...битно се разбравме.
аха. сеа те сфатив.
моја грешка.
Ти у ствари си сакал да кажеш нешто во стилот: caw blade-овите се скапи декови. Затоа си стаил множина.
 

halfelfpaladin

The Black Paladin
Член од
23 август 2011
Мислења
235
Поени од реакции
97
См ги играл Magic: The Gathering, Warlord, World of Warcraft TCG, Yu-Gi-Oh и Pokemon. Турнирски ни една од нив, сите г иамиграно casial, Magic i WoW TCG уште ги играм.

У Magic грам бело -зелен шпил со витези.
 
S

smexy

Гостин
И имаш лоша тастатура :icon_mrgr:
Колку шо глеам Innistrad ќе биде useless едиција за мене као indestructible/equipment.
 

halfelfpaladin

The Black Paladin
Член од
23 август 2011
Мислења
235
Поени од реакции
97
И имаш лоша тастатура :icon_mrgr:
Колку шо глеам Innistrad ќе биде useless едиција за мене као indestructible/equipment.
Ужасно лоша, пишувам од работа претежно а компјутеров е така така...се глеапо тастатурава... :(

Ако си со casual deck тогаш најверјатно, а ако с по турнирите нема, ќе симаш стандард дек кој ќе с бие прилагоден на блокот.
 
S

smexy

Гостин
Ужасно лоша, пишувам од работа претежно а компјутеров е така така...се глеапо тастатурава... :(

Ако си со casual deck тогаш најверјатно, а ако с по турнирите нема, ќе симаш стандард дек кој ќе с бие прилагоден на блокот.
јбг темата на блокот воопшто нема да ми одговара...
 

halfelfpaladin

The Black Paladin
Член од
23 август 2011
Мислења
235
Поени од реакции
97
Зависи, ја така на пример мислев кога испаѓаа Shadowmoore, па еве пола шпил ми е од таа едиција. :D
 

halfelfpaladin

The Black Paladin
Член од
23 август 2011
Мислења
235
Поени од реакции
97
пер за недела дена нема ни extended да ти е :confused:
Exacly, ќе влезе во legacy, ама мене тоа малку ми значи, не сум турнирски играч, си ја играм од мерак, а како ми функционира шпилот сега ми е баш супер. :D
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.540
Поени од реакции
14.673
јас имам играно југио игра со карти :D
+1 ауф каков битдаун шпил имав....а и плус имаше српско списание за југио... имав купено 10 броја :)
ех млади години:X3:
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.050
Поени од реакции
7.808
+1 ауф каков битдаун шпил имав....а и плус имаше српско списание за југио... имав купено 10 броја :)
ех млади години:X3:
да и јас го читав и цртанио ниедна епизода немав пропуштено :D
 

halfelfpaladin

The Black Paladin
Член од
23 август 2011
Мислења
235
Поени од реакции
97
Тапа е yu gi oh бе...
Пане би рекол дека е баш тапа, играта како идеја и со својот gameplay е многу добра, пролемот кај Yu-Gi-Oh според мене е во дизанот на самите карти.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom