TotalTV Македониjа Сателитска DVB-S телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
6 септември 2007
Мислења
8.132
Поени од реакции
8.203
На новите корисници мислам дека им даваат, и не мораат да плаќаат HD пакет.
--- надополнето: 13 март 2013 во 22:05 ---


Има опција за снимање, но нема можност за гледање програма од последните три дена(како Макс тв) пошто Тоталтв е сателитска телевизија, не ИПТВ.
ја сум корисник нов и за да добиам нов ХД ресивер морам да бидам претплатен на ХД пакетот.
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
ја сум корисник нов и за да добиам нов ХД ресивер морам да бидам претплатен на ХД пакетот.
Da sega mi tekna deka raja bese. :)
No nema vrska, ke mu dadat od tie novite crni Cisco resiveri. :)
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
Да ти ебам советот за радиодифузија да ти ебам...Дај боже сите што работат таму без плата да останат, децата да им страдаат секој ден и најтешки беди да се стават. Пизда ли им мајчина...
Барем квалитетна програма нашиве да даваат, не ќе гледавме странско зошто не се чукнат у таа глава Југословенска!!!!

Инаку, МРТ 1 го има ли на тоталТВ? Или само бедниот MKTV SAT?
Баксуз ејј..Сеа го чекам мајсторот да ми дојде и еве што се дешава :D
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.730
Поени од реакции
1.308
Да ти ебам советот за радиодифузија да ти ебам...Дај боже сите што работат таму без плата да останат, децата да им страдаат секој ден и најтешки беди да се стават. Пизда ли им мајчина...
Барем квалитетна програма нашиве да даваат, не ќе гледавме странско зошто не се чукнат у таа глава Југословенска!!!!

Инаку, МРТ 1 го има ли на тоталТВ? Или само бедниот MKTV SAT?
Баксуз ејј..Сеа го чекам мајсторот да ми дојде и еве што се дешава :D
МРТ1, 2, 3 и HD ги нема на сателит. Само МРТ Сат, кој слушнав дека нешто е исклучен привремено, прашав погоре но никој не ми одговори. Навистина го нема (моментално) или сум нашол да читам стара статија на интернет (немаше датум на објава, затоа незнам).
Иначе го подржувам СРД околу гасењето на канали кои немаат повеќе права за во Република Македонија. Јас мислам дека не треба само да се забрани каналите од групацијата Pink да се нудат, туку газдана да се прогласи за непожелна личност овде. Кој е тој идиот да не нарекува фирим, кога официјално сме признаени од нашиот северен „сосед“ како Република Македонија. И да, со ова се става крај за нелојалната конкуренција, само TotalTV ги нудеше, со што беше еден вид на монопол.
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
МРТ1, 2, 3 и HD ги нема на сателит. Само МРТ Сат, кој слушнав дека нешто е исклучен привремено, прашав погоре но никој не ми одговори. Навистина го нема (моментално) или сум нашол да читам стара статија на интернет (немаше датум на објава, затоа незнам).
Иначе го подржувам СРД околу гасењето на канали кои немаат повеќе права за во Република Македонија. Јас мислам дека не треба само да се забрани каналите од групацијата Pink да се нудат, туку газдана да се прогласи за непожелна личност овде. Кој е тој идиот да не нарекува фирим, кога официјално сме признаени од нашиот северен „сосед“ како Република Македонија. И да, со ова се става крај за нелојалната конкуренција, само TotalTV ги нудеше, со што беше еден вид на монопол.
Во ред.
Што ќе кажеш во однос на тоа МРТ да почне да нуди програма толку квалитетна што нема да ни требаат странски телевизии? Еве ти за пример Норвешка:
http://www.get.no/produkter/tv/kanalpakker/start
Си ги имаат нивните канали и не им треба повеќе. Ова е проверено бидејќи бев таму и никогаш не пројавиле потреба за нешто повеќе.
Ова кај нас е еден чуден систем на една необична транзиција во кој не се знае што се прави...

Ја не дека ги глеам Пинк каналите, туку се нервирам од принципот што се нуди...Да не одам толку далеку- ХРВАТСКА има 4 ЕБАНИ ДРЖАВНИ КАНАЛИ НА КОИ СЕКОГАШ ИМА ПО НЕШТО ЗА СЕКОГО!
Ја “сакаме“ Турција? Тогаш да се угледаме малце и на нејзе...Поготово што и самите кажаа дека сме народ со најголемо време проведено пред ТВ.
Смешки живи.
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Нашиве значи СВЕ,тотално све стопираа и нема што да се гледа. Треба да ги одобрат хрватските, српските, босанските, црногорските и останатите странски канали да се емитуваат кај нас!!! Како прво и прво не дозволуваат ХРТ1 да се емитува, а за другото да не збориме. Сакаат само Сител, Канал 5 и МРТ1 да се гледаат. edin4o, немаше среќа да ги погледнеш барем еднаш Пинковите. :D
--- надополнето: 16 март 2013 во 12:29 ---
Сега дури не ми ни треба Тоталтв, скоро се изедначија со Макств. :(
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.442
Поени од реакции
7.893
A во Србија на некој од операторите се нудат ли македонски телевизии ?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.442
Поени од реакции
7.893
не зашто нашиве се ШИТ канали затоа и не се емитуваат.
а што нивните да не се подобри ,Пинк и Прва тв исто како и на Сител и Канал 5 даваат Турски и др серии со исти содржини.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.132
Поени од реакции
8.203
а што нивните да не се подобри ,Пинк и Прва тв исто како и на Сител и Канал 5 даваат Турски и др серии со исти содржини.
Pink ima 10 kanali ne se 1, nemoj Prva tv da ja sporeduvas so ova nasive eftini tv
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Пинк не дава турски серии, дава шпански(Пабло Ескобар: Господарот на злото...). А Прва дава турски ама ги дава оригинал без синхронизација и нема даваат по 3-4 како кај нас и по 100 репризи.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.730
Поени од реакции
1.308
Колку ме нервирате кога јадете нешто што не се јаде за македонските канали (и покрај тоа што не ги подрживам во целост) а ги браните каналите на нашите северни „соседи“. Ако толку ги сакате, марш од земјава.
Иначе, МРТ започнува сега да ја доживува ренесансата, затоа чекајте. Моето прашање е, дали нешто во животот знаете да правите, освен да критикувате и што треба и што нетреба ?! Еве толку се моменталните капацитети на МРТ, но наскоро ќе има многу нови работи.
После, колку пати да напишам јас (или некој друг) дека HRT1 се нуди во Македонија, а тоа што BoomTV, MaxTV и blizoo не сакаат да постигнат договор е друга приказна ? За тоа дека HRT2 и Nova сами си побарале да се укинат во Македонија бидејќи немале интерес, СРД ли ви е крив, а?
Иначе MARCELLO во Словенија T2 ги нуди Македонските канали, а во другите земји само МРТ Sat (за жал).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom