Top Gear

Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Jeremy Clarkson, Richard Hammond и James May ке прават свое шоу кое ке оди преку платформата на Амазон.
На BBC ке продолжи да се емитува Topgear а водител ке биде Kris Evans.
Klarkson i prijatelji iz Top Gira idu na Amazon
Autori legendarne TV-emisije o automobilima "Top Gir" (Top Gear) Džeremi Klarkson, Ričard Hamond i Džejms Mej biće domaćini novog šou-programa koji će se emitovati na internetu, na video-kanalu Amazona, objavio je danas Bi-Bi-Si (BBC), koji je godinama emitovao tu emisiju.Trojka iz "Top Gira" potpisala je ugovor sa Amazonom za tri emisije o automobilima, a početak emitovanja planira se za iduću godinu.
BBC će se takođe vratiti "Top giru" koja je s Klarskonom, Hemondom i Mejom jedna od najgledanijih na toj televiziji, a od sledeće godine će se emitovati s novom postavkom koju će predvoditi Kris Evans, dosadašnji voditelj jutarnjeg programa na BBC radiju.
Million Dollar Question.
На оваа тема ќе продолжиме да го пратиме ТопГиар на Еванс (NOT) или ќе ја прекрстиме во Кларксон и дружината :) ?
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Million Dollar Question.
На оваа тема ќе продолжиме да го пратиме ТопГиар на Еванс (NOT) или ќе ја прекрстиме во Кларксон и дружината :) ?
Мислиш дека некој озбилно ќе го прати антипатичниот Крис Еванс? Да му ебам фацата одвратна скапана.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Амазон одобрил 160 милиони фунти за 36 епизоди што значи просек 4,5 за секоја епизода.

Тоа значи дека ќе бидат лудилоооооо, одвај чекам
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.619
Поени од реакции
12.431
Амазон одобрил 160 милиони фунти за 36 епизоди што значи просек 4,5 за секоја епизода.

Тоа значи дека ќе бидат лудилоооооо, одвај чекам
Не би рекол. Ова е само мал дел од тоа што ББЦ им даваше. Блиску 200 мил. фунти за една сезона.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
На дечкиве битна им е платата, а 5 милиони фунти и се повеќе од доволлно да го шетататт светот со каква кола сакаат :) за една епизода.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.636
Поени од реакции
38.816
Има некој намера да продолжи да ја гледа емисијава сакате да кажете? :D
зш не би ја гледале ако е интересна, не значи дека ако е топ гиар и кларксон и другите треба да се вечни, ќе ја гледаме и нивната емисија, што више тоа боље
 

Kajgana Shop

На врв Bottom