Tindersticks

Член од
25 септември 2011
Мислења
6.439
Поени од реакции
18.275
Добро вечер, како сте, ве нема на темава. Ме асоцираат на ладен магловит скопски ден, камин и чашка црвено винце, а внатре на топло они си свират док пуцкаат дрвата. Има големи емоции концертов. Убавини...:)
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.439
Поени од реакции
18.275
Убави луѓе, почитувачи на ликот и делото на Стејпл и бандата, една преубава вест пред да заврши денов. Официјално имаат нов аблум Across Six Leap Years. :vozbud:Поздрав, спремете го сетилото за слух и душата за убавини, па ќе коментираме. :)
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.436
Поени од реакции
15.312
Убави луѓе, почитувачи на ликот и делото на Стејпл и бандата, една преубава вест пред да заврши денов. Официјално имаат нов аблум Across Six Leap Years. :vozbud:Поздрав, спремете го сетилото за слух и душата за убавини, па ќе коментираме. :)
Прочитав баш денеска на официјалниот сајт од бендот. Убава вест, ама малку разочаран од причина што се само стари материјали и песни на албумот.
Малку сум скептик дека може нешто добро да излезе кога бенд ќе почне со амалска работа да пребарува по багажот за да извади албум.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.298
Поени од реакции
4.509
Искрено, сега открив за новово! :vozbud:

Барајќи ја песнава... и поубава е вака:

 
На врв Bottom