Tinder

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.560
Поени од реакции
34.919
Цензура на слобода на говор? Се извињавам модераторке за мојот став(ич да не те боли тебе за мојот вол и дали јас му удоволувам, ти глеј си го твојот), се сфаќате преозбилно, гудбај и пишувајте си романи на форум, имам попаметна работа, и ти си ми била модератор.
Каде во постот виде цензура на слобода на говор? (ако воопшто знаеш што значи тоа)
Твојот став си е твој став, поставив едноставно прашање, кое произлезе од твојот пост. А ич не ме боли за твојот вол, само што малку е чудно е некого да нарекуваш вол, а при тоа ти е дегутантно да е некој со тебе од интерес :свиркам:
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.460
Поени од реакции
22.866
75 год.:eek:

Кано душо, ја забега малку:pos:
pozdrav ne e problem.... ne sme site kreirani i gradeni isto. ima mazi sto ne se trujat so vozduh od rek ili onoj u sk, sto ne jadat bel leb, imaat pristap do vistinsko zdrastvo i vitamini... tatko mi so 70+ god uste fudbal igra so drugarite e sega posle toa pivoto ne mu e bas pametno ama ete teraat ovde bez maka, duri imaat i liga kade redovno igraat utakmici.

ovoj kelaviot e 79 god avstralec...


1682248823993.png
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.387
Поени од реакции
2.328
Каде во постот виде цензура на слобода на говор? (ако воопшто знаеш што значи тоа)
Твојот став си е твој став, поставив едноставно прашање, кое произлезе од твојот пост. А ич не ме боли за твојот вол, само што малку е чудно е некого да нарекуваш вол, а при тоа ти е дегутантно да е некој со тебе од интерес :свиркам:
Што вреѓаш сега, јас знам се но ти како модератор КА, не си писмена,и не знаеш да читаш, а културата ти е испод ниво. Кого тоа јас сум нарекла вол?
 

fat

Член од
3 ноември 2014
Мислења
53
Поени од реакции
114
Фала, бев испод под просек кога не знаев да се ценам, а сега сум даалеку изнад просек, не ми треба. А критериумите ми се покачени за 200%. Како стареам годишно критериумите во поглед на спротивниот пол ми се качуваат во просек за 57%. Ако веќе збориш за лично искуство, не сум се клецнала без да влезам во сериозна врска, а во иднина не планирам ни да влегувам во врска, мажена сум, ако по некоја среќа останам вдовица ќе уживам во животот, а не да мислам како да му удоволам на некој вол. Тиндер е тинејџерс платформа. Ако си ти лично убав или бар просечен ќе си најдеш на фб. Фала на пажња.
Pa da, u pravo si, si iznad prosek za dobivanje mesto u gerijatrija. Mene ozbilno ne mi e jasno kako zeni sto se godiste na majka mi stigaat po forumi i serat za tinder? Ima soodvetni temi na femina za lugje kako tebe, ke si pises kakov kaskaval si kupilla, ke pises za u DM sto e na popust itn.

Nikoj maz vo temava ne ni glea 40 godisni zeni kao potencijalni partneri, taka da, zosto voopsto da gi proiznesuvas beskorisnive mislenja koi ke nemaat benefit za nikogo.

Inaku, ne si edinstvena, site zeni kako stareat i pominat dovolno golem broj na jebaci sto gi ebat i sutiraat stanuvaat ogorceni, zatoa postojat inceli so pari, da im ja sredat frustracijata so po nekoe patuvanje u sharm el sheik ili tokio. Ali pak, ova ne vazi za tebe zosto treba da menuvas peleni i da setas kuchinja a ne da seres vo temi za tinder.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.297
Што вреѓаш сега, јас знам се но ти како модератор КА, не си писмена,и не знаеш да читаш, а културата ти е испод ниво. Кого тоа јас сум нарекла вол?
Само што ти рипна цената за 57%!
Полека малку, олади..
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.759
Поени од реакции
35.352
А тебе би те погледнала некоја 30 годишна лепотица кога ќе ти се збрчка ружникавото газенце, ќе трчаат на ред ќе стојат лепотици која да ти смени пелена под услов да имаш швицарска пензија. Ако не ќе седиш мадро усран и усмрден, чекајќи проводаџиката да дојде да се изрекламираш, а потоа ќе размисли кандидатката.
И да не речеш ќе се тепаат, ние расцветуваме после 45, а и дотогаш таман да се собере доволно кеш.
Инаку на 45 ќе сум ваков:

Пази, кај жена, не знам кој ве излажал дека кај маж работи до поише години. :icon_lol:
До 65 без додатоци, после тоа до 90 со хемија.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.690
Поени од реакции
4.838
Пази, кај жена, не знам кој ве излажал дека кај маж работи до поише години. :icon_lol:
Рокот на траење е голема разлика од мажи до жени , џабе се смееш кога знаеш времето каде побрзо отчукува.Башка ако е со daddy issues ;)
 
Член од
17 април 2023
Мислења
275
Поени од реакции
360
И да не речеш ќе се тепаат, ние расцветуваме после 45, а и дотогаш таман да се собере доволно кеш.
Инаку на 45 ќе сум ваков:


До 65 без додатоци, после тоа до 90 со хемија.
Рокот на траење е голема разлика од мажи до жени , џабе се смееш кога знаеш времето каде побрзо отчукува.Башка ако е со daddy issues ;)
Vazi, javite koga ke imate 40-45 kako ste fatile lepotica :icon_lol:
za godini iznad toa nema ni da komentiram.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.759
Поени од реакции
35.352
Vazi, javite koga ke imate 40-45 kako ste fatile lepotica :icon_lol:
za godini iznad toa nema ni da komentiram.
Види ги чупиве, сите заедно да ги соберат годините таман колку него, кога си видела вака бабичка да собира пастуви?
1682253426993.png
 
Член од
17 април 2023
Мислења
275
Поени од реакции
360
Види ги чупиве, сите заедно да ги соберат годините таман колку него, кога си видела вака бабичка да собира пастуви?
Прегледај го приврзокот 376400
za ordinary people pravime muabet tuka :LOL:sigurno ne mislis deka ko ovoj milijarderov ke soberes vakvi cupi, ako e za toa i baba milijarderka ke najde mladi maski kurvi ili mislis deka nema za pari da prifatat? :giggle:
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.387
Поени од реакции
2.328
И да не речеш ќе се тепаат, ние расцветуваме после 45, а и дотогаш таман да се собере доволно кеш.
Инаку на 45 ќе сум ваков:


До 65 без додатоци, после тоа до 90 со хемија.
Шта речи а не заплакати:icon_lol:
Џабе цела таа хемија и протеини ако си фаца маслинка, неможеш да ја тепаш природната градба, или си крупен или си шиш миш малецко, далеко е 45 од старост, то ти е најдобри години, а иначе лепота е небитен фактор и обично иде уз банкомат, покажи кеш а лепотата може само да ти е бонус. Колку има лепотани па сингл.
Автоматски споено мислење:

Рокот на траење е голема разлика од мажи до жени , џабе се смееш кога знаеш времето каде побрзо отчукува.Башка ако е со daddy issues ;)
Заостанато сфаќање, моментално има многу повеќе стари жени со помлади мажи неголи обратно.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.690
Поени од реакции
4.838
Шта речи а не заплакати:icon_lol:
Џабе цела таа хемија и протеини ако си фаца маслинка, неможеш да ја тепаш природната градба, или си крупен или си шиш миш малецко, далеко е 45 од старост, то ти е најдобри години, а иначе лепота е небитен фактор и обично иде уз банкомат, покажи кеш а лепотата може само да ти е бонус. Колку има лепотани па сингл.
Автоматски споено мислење:


Заостанато сфаќање, моментално има многу повеќе стари жени со помлади мажи неголи обратно.
Во право си за лепота без пари.Едино ако немаш добар кеш - голем кур,ок градба и фаца знае да те извади.Нема срамота ако си жиголо,напротив.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.759
Поени од реакции
35.352
za ordinary people pravime muabet tuka :LOL:sigurno ne mislis deka ko ovoj milijarderov ke soberes vakvi cupi, ako e za toa i baba milijarderka ke najde mladi maski kurvi ili mislis deka nema za pari da prifatat? :giggle:
Тука секојдневие е мажи до 50тина години да се имаат женето по 2-3 пати, и во најголем број случаеви за помлади и тоа по 10-20 години.

Шта речи а не заплакати:icon_lol:
Џабе цела таа хемија и протеини ако си фаца маслинка, неможеш да ја тепаш природната градба, или си крупен или си шиш миш малецко, далеко е 45 од старост, то ти е најдобри години, а иначе лепота е небитен фактор и обично иде уз банкомат, покажи кеш а лепотата може само да ти е бонус. Колку има лепотани па сингл.
Абе глеј си ти да не станиш како стандардна домаќинка оти ни пари не те вадат :D
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.387
Поени од реакции
2.328
Во право си за лепота без пари.Едино ако немаш добар кеш - голем кур,ок градба и фаца знае да те извади.Нема срамота ако си жиголо,напротив.
Ќе те вади кај помлади девојчиња од 20 год. Тие полесно се лажат. Кај постари помудри, позрели жени тешко, тукуречи немогуча мисија.
Автоматски споено мислење:

Тука секојдневие е мажи до 50тина години да се имаат женето по 2-3 пати, и во најголем број случаеви за помлади и тоа по 10-20 години.


Абе глеј си ти да не станиш како стандардна домаќинка оти ни пари не те вадат :D
Од што да ме вадат?
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.690
Поени од реакции
4.838
Ќе те вади кај помлади девојчиња од 20 год. Тие полесно се лажат. Кај постари помудри, позрели жени тешко, тукуречи немогуча мисија.
Не си свесна колку си грешка ,буквално обратно е за ескорт, ама ајде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom